Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Rękawice monterskie typu mechanic - co wybierają klienci, Blog sklep bhp

W branży środków ochrony indywidualnej (ŚOI) rękawice stanowią dużą część rynku. Dział ten jest również jednym z bardziej dynamicznych na rynku BHP. Rękawice to jeden z podstawowych atrybutów każdego pracownika. Najciekawsze wzory i rozwiązania możemy zaobserwować w dziale rękawic monterskich, czyli typu MECHANIC. Specyfika rękawic monterskich wymaga na producentach wykorzystywanie specjalistycznych materiałów, które mają lepsze parametry od włókien naturalnych. Ciągłe doskonalenie metod produkcji, a także powstawanie nowych - lepszych - materiałów powoduje nieustanne pojawianie się kolejnych produktów. Z racji szerokiej gamy dostępnych modeli tego typu rękawic, szerokie jest też ich zastosowanie. Używane są w wielu rodzajach prac: montażowych, transportowych, załadunkowych czy montażowych. Z racji swojej budowy bardzo lubią je również mechanicy. Dużą popularnością cieszą się również rękawice montażowe w ostrzegawczych barwach. Zwiększają one nasza widoczność, dodatkowo poprawiając nasze bezpieczeństwo.  Przez swoja uniwersalność z powodzeniem używane są również w cywilnym życiu, przez rowerzystów, motocyklistów czy pasjonatów paintballa i innych sportów wymagających ochrony dłoni. 

Czym charakteryzują się rękawice montażowe typu MECHANIC ?

Rękawice tego typu najczęściej są wykonane z połączenia kilku materiałów. Przeważnie jest to naturalna skóra kozia lub bydlęca łączona z technicznymi materiałami takimi jak neopren, strecz, spandex czy materiałowe siateczki. Część chwytna wykonana jest często ze skóry naturalnej i powlekana jest sylikonowymi wstawkami lub nakropieniem, które zwiększa chwytność rękawicy. Zazwyczaj producenci stosują również rzep, by po jego zapięciu rękawica była pewnie osadzona na dłoni. Częstą praktyką - szczególnie w modelach używanych przez mechaników i monterów - jest stosowanie na kostkach palców gumowych ochraniaczy. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w sytuacji, gdy musimy pracować rękoma w mało dostępnych, ciasnych miejscach i istnieje ryzyko obicia dłoni.
Rękawice tego rodzaju gwarantują bardzo dobrą ochronę, przez swoją budowę i materiały, z jakich są wykonywane. Są również bardzo trwałe i odporne na zużycie.

Na co należy zwracać uwagę wybierając rękawice monterskie mechanic?

Najważniejsze jest określenie naszych potrzeb i dobór rękawiczek pod tym kątem. Zwróćmy też uwagę na producenta, by uniknąć tanich "marketówek". Firmy Reis, Portwest, Snickers, Rs produkują takie rękawice od lat i są sprawdzone na rynku. Obejrzyjmy produkt, sprawdźmy jak wykonana jest rękawica. Przetestujmy grubość skóry na części chwytnej. Zdarza się, że na najtańszych rękawicach ta skóra ma grubość kartki papieru.

 

Jakie rękawice wybierają nasi klienci?

Jedną z tańszych i bardzo popularnych typów rękawic monterskich,  są rękawice REIS REIS RMC-WINMICROM

Jest to prosty model wykonany z koziej skóry z tekstylnym wierzchem.

 

Ciekawszą propozycję będą rękawice marki PORTWEST model A700

.

Solidnie wykonane z mankietami na rzep idealnie dopasowują się do dłoni. Ich trwałość gwarantują dodatkowe przeszycia w newralgicznych miejscach i dodatkowe wzmocnienia tam, gdzie rękawica narażona jest na zużycie. Produkt występuje w dwóch kolorach - czarnym i pomarańczowym.

 

Kolejna rękawica to RMC-AQUILA 

Rękawicę tą wyróżnia zastosowanie na większości części chwytnej powleczenia sylikonowym wzorem. Sprawia to, że każde narzędzie trzymane jest pewnie, maleje też ryzyko jego upuszczenia. Rękawice posiadają zapięcie na rzep velcro, a odblaskowe elementy zwiększają widoczność. Ta rękawica to topowy wybór wśród mechaników.

 

Na pewno jedne z lepszych rękawic monterskich w naszej ofercie to RĘKAWICE SNICKERS 9574 Precision Protect. Jest to propozycja dla profesjonalistów. Nie ma tutaj miejsca na ustępstwa, całość rękawicy zaprojektowana i wykonana z dużą starannością o szczegóły.

Istnieją również wersje zimowe rękawic monterskich. Ocieplone, sprawdzą się w zimowych warunkach. Nasi klienci bardzo cenią te rękawice:

Ich duża zaletą jest ocieplenie polarem - jest on cienki a jednocześnie ciepły, przez co nie krępuje ruchów. Część chwytna wykonana jest z jednego kawałka skóry - wpływa to na żywotność rękawicy.

 

Bardzo polecam również rękawice RMC-WINMICROM:

Rękawica przetestowana osobiście, świetnie nadaje się do odśnieżania. Gwarantuje pewny chwyt, jest bardzo ciepła zapewniając jednocześnie dużą swobodę ruchów. 

 

W naszym salonie sprzedaży posiadamy szeroki wybór najbardziej popularnych rękawic mechanic. Rękawice można przymierzyć dokładnie obejrzeć i porównać z innymi modelami. Serdecznie zapraszamy do zakupów.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności