Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Wkładki do butów roboczych, Blog sklep bhp

Wybór odpowiedniego obuwia roboczego ma ogromny wpływ na naszą pracę. Od butów roboczych zależy nasz komfort jak również nasze bezpieczeństwo w pracy. Z poprzednich wpisów wiemy jak ważny jest odpowiedni wybór butów roboczych, ale powinniśmy zwrócić uwagę również na wkładki do butów roboczych - dzięki nim możemy polepszyć właściwości obuwia i zwiększyć jego komfort.
Jest bardzo wiele rodzajów wkładek do butów roboczych. Ich wybór powinien być przemyślany i dostosowany do naszych potrzeb.


 

Co dają nam wkładki do butów?


W zależności od rodzaju wkładek, pomagają nam one dopasować stopę do obuwia, zapewnić izolację termiczną bądź dodatkową absorpcję energii w pięcie. Znajdziemy również wkładki zapobiegające nieprzyjemnemu zapachowi, ułatwiające oddychanie stopy czy poprawiające komfort.


 

Zdecydowanie najbardziej popularne są wkładki filcowe

Wykonane jak nazwa wskazuje z filcu. Dzięki temu chronią one naszą stopę przed odparzeniami, wchłaniają pot i zmniejszają zmęczenie stóp. Nadają się również do większości butów roboczych, dostępne są w łamanej rozmiarówce. W razie potrzeby wkładki te możemy w łatwy sposób przyciąć nożyczkami, poprawiając ich dopasowanie.

 


 

W zimie bardzo popularne są wkładki termoizolacyjne.

Wkładki te są stworzone do izolacji od zimnego podłoża. Złożone są z kilku warstw, termoizolacyjnej i filcowej dzięki czemu nie tylko izolują termicznie - ale i poprawiają nasz komfort. Zakładamy je stroną metalową do podeszwy. Gdy nie pasuje rozmiar - te wkładki można dociąć.

https://www.gvarant.pl/p2202,wkladki-do-butow-reis-termiczne-br-ins-term.html


 

A jakich wkładek używać w lecie? Przy gorącym otoczeniu?

Wtedy idealnie sprawdzą się popularnie nazywane wojskowymi wkładki polietylenowe. Wkładki te są perforowane, mają grubość około 3 mm. Dzięki temu między stopą a butem powstaje mikro szczelina, która pozwala na wentylację stopy. Używając tych wkładek możemy być pewni, że nasze stopy w mniejszym stopniu będą się pocić a ich komfort termiczny wzrośnie. Materiał polietylenowy jest na tyle delikatny, że nie uwiera w stopę powodując dyskomfort.

https://www.gvarant.pl/p2204,wkladki-do-butow-reis-wojskowe-br-ins-wo.html


 

Jakie wkładki potrzebujemy, by poprawić wygodę chodzenia?

W takim wypadku powinniśmy użyć wkładek żelowych. Dzięki właściwościom żelu, absorbują one wstrząsy, są miękkie i miłe dla stopy. Większość z nich wyprofilowana jest tak, by zapewnić jak największy komfort stopie. Cześć takich żelowych wkładek ma również warstwę antybakteryjną.

https://www.gvarant.pl/p24686,wkladki-do-butow-projob-9508-zelowe-649508.html


 

Dochodzimy do wkładek antybakteryjnych


Nasączone są specjalnym antybakteryjnym i grzybobójczym środkiem, dzięki niemu chroni on stopy przed bakteriami, grzybami itp. Dzięki temu, że neutralizują one bakterie, niweluje się nieprzyjemny zapach.

 

Dość często sprzedają się wkładki przeciwpotne

Powleczone są węglem aktywnym, wchłaniają i neutralizują zapach potu, zwiększając nasz komfort. Często nasączone są również antybakteryjną substancją.

 


 

Pamiętajmy również o wymianie wkładek.

Można przyjąć, że przy intensywnej eksploatacji wystarczają one na pół roku, ale przed każdym założeniem buta, warto sprawdzić stopień ich zużycia.


 

Wkładki do butów kosztują niewiele.

To niewielka część tego ile zapłaciliśmy za buty robocze. Pomimo tego, są w stanie w znaczy sposób poprawić nasz komfort. Każdy kto narzeka na niewygodne buty, na pocące się stopy - powinien spróbować używać wkładek. W większości przypadków zdają one egzamin.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności