Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Dezynfekcja i pielęgnacja dłoni, Blog sklep bhp

Dezynfekcja i pielęgnacja dłoni

 

 

 

 

 

Nasze dłonie są najbardziej narażone na kontakt z brudem – od kurzu poprzez oleje smary na detergentach kończąc. W skutek pracy stają się one szorstkie, przesuszone, przemarznięte. Skóra rąk odznacza się wysoką wrażliwością na czynniki zewnętrzne – nie posiada własnej podskórnej tkanki tłuszczowej. Powoduje to zmniejszenie zdolności naskórka do zatrzymywania wilgoci.Brak wody natomiast, powoduje, że skóra staje się postarzała, szorstka, twarda i zaczyna się łuszczyć.

 

Efektem działania powyższych czynników jak równiez gwałtownych zmian temperatury wiatru i promieniowania UV jest przyśpieszone starzenie się dłoni, większa skłonność do powstawania odcisków chorób skóry i paznokci.

 

Dlatego tak ważną rolę odgrywają zabiegi higieniczne – przede wszystkim mycie dłoni ciepłą wodą ze środkami myjącymi. Czas mycia czy dezynfekcji powinien trwać około 30 sekund. Do prawidłowego wykonania tych zabiegów higienicznych konieczne jest zastosowanie preparatów myjących i zastosowanie się do instrukcji mycia rąk.

 

https://www.gvarant.pl/pl/p8392,mydlo-reis-hm-rubis-ae-hm-rubis-ae.html

 

https://www.gvarant.pl/pl/p8394,mydlo-reis-hm-rubis-kw-hm-rubis-kw.html

 

https://www.gvarant.pl/pl/p8388,mydlo-reis-hm-arko-ek-hm-arko-ek.html

 

 

 

Dla osób szczególnie dbających o dłonie, mamy w ofercie żel antybakteryjny, zachowuje on oryginalny dl askóry odczyn PH i nie zawiera mydła.

 

https://www.gvarant.pl/pl/p8400,mydlo-anida-hm-liq-medisoft-hm-liq-medisoft.html

 

Mimo stosowania w środkach myjących rąk substancji nawilżających skóa traci swoją naturalną wilgotność. Dlatego zaleca się stosowanie kremów do rąk. Pozwalają one odżywić, głęboko nawilżyć zniszczoną skórę. Poprawiają one równiez wygląd dłoni.

 

https://www.gvarant.pl/pl/p8372,krem-anida-hk-nicare-hk-nicare.html

 

https://www.gvarant.pl/pl/p8385,krem-anida-hk-anida-gc-75-hk-anida-gc-75.html

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności