Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Akcesoria do odzieży roboczej, Blog sklep bhp

Na naszym blogu dużo miejsca poświęcamy na poradniki pomagające w wyborze odzieży roboczej, butów czy innych ŚOI. Ale równie ciekawym segmentem rynku BHP są akcesoria do odzieży roboczej. Dostępne dodatki są bardzo różne, ich głównym zadaniem jest dostosowanie ubrania roboczego do naszych potrzeb lub podniesienie komfortu użytkowania. Akcesoria do ubrań roboczych są stosunkowo tanie, na pewno nie nadwyrężą naszego budżetu :)

 

Najważniejszym i najczęściej używanym akcesorium do spodni roboczych są paski. Pomagają one utrzymywać spodnie w właściwym miejscu, podnosząc nasz komfort, wygodę. Paski do spodni roboczych różnią się wieloma cechami, przede wszystkim jest to długość paska, rodzaj zapięcia i materiał z jakiego jest wykonany. Długość paska dobieramy biorąc pod uwagę nasz obwód pasa, dobierzmy go tak by nie był za długi - będzie wtedy nam przeszkadzał. Ważny jest również rodzaj zapięcia, są na klamerkę i na sprzączkę. Tutaj już nie ma jednego wyboru, wybieramy rodzaj zapięcia w zależności od preferencji. Podczas wyboru paska roboczego, musimy jeszcze zwrócić uwagę na jego szerokość, nie może być za duża tak by zmieściła się w szlówkach od spodni. Ważną kwestią jest wybór rodzaju materiału maska. Ja polecam wybierać paski z domieszką elastanu - powoduje on że pasek jest elastyczny.

 

Jednym z lepszych pasków roboczych jakie mamy w ofercie, jest z materiału elastycznego jest Snickers 9005

 

Kolejnym akcesorium pomagającym utrzymać spodnie robocze na swoim miejscu są szelki. Kilka modeli szelek znajduje się w naszej ofercie, ale najbardziej popularne to :

 

 

 

Kolejnym ciekawym dodatkiem do odzieży roboczej są pasy narzędziowe

 

Pas narzędziowy to podręczny niezbędnik w którym możemy umieścić wszystkie potrzebne narzędzia. Montujemy je na pasie, dzięki czemu potrzebne narzędzia mamy w zasięg ręki. Znacznie przyśpiesza to pracę, odpada czas stracony na szukanie potrzebnego przyrządu. Kupując pas narzędziowy zwróćmy uwagę na to by był dobrze, pewnie zapięty i by nie krepował naszych ruchów. Można również zakupić skórzane  kieszenie, pojemniki na śrubki, nakrętki, gwoździe czy wkręty. Mocujemy je albo do pasa narzędziowego albo do własnego paska od spodni. Przy droższych - bardziej zaawansowanych produktach występują różne wersje. Są pasy specjalnie dla dekarzy, elektryków, majsterkowiczów.

 

W sprzedażny występują również dopinane, bądź mocowane do paska od spodni kieszenie monterskie

Dekarze i stolarze

często kupują uchwyty na młotki. Są to zazwyczaj skórzane uchwyty które montujemy do naszego paska od spodni. Sam uchwyt wykonany jest z tworzywa sztucznego bądź z metalu. Pozwala ona na swobodne utrzymywanie młotka.

 

W celu poprawy widoczności pracownika, można zakupić specjalne paski odblaskowe, które zakłada się na odzież:

 

istnieją również rozwiązania z lampkami led, które migają podczas pracy:

https://www.gvarant.pl/p25901,lampka-led-portwest-hv07-do-odziezy.html

 

w znaczący sposób poprawiają one widoczność pracownika, jednocześnie zwiększając jego bezpieczeństwo.

 

Niektórzy klienci

bardzo lubią klipsy do rękawic roboczych, dzięki nim, mają je cały czas w zasięgu dłoni i w razie potrzeby mogą je użyć. Sprawdza się to bardzo dobrze przy pracach na wysokościach, gdzie potrzeba kilka rodzajów rękawic roboczych, w zależności od wykonywanej pracy. Takie klipsy znajdują również zastosowanie przy przenoszeniu czapek, czy nawet kluczy.

 

Mniej popularnymi akcesoriami do spodni roboczych 

są zawieszki na identyfikator (klienci najczęściej wybierają takie na smyczy, bądź jako kieszeń, ale do bluzy)

Akcesoria do odzieży roboczej, mogą w znacznym stopniu zwiększyć funkcjonalność naszej odzieży i spersonalizować ją pod nasze potrzeby.Warto korzystać z tych udogodnień, tym bardziej że są one w większości przypadków przystępne cenowo.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności