Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Ubranie robocze dla mechanika, Blog sklep bhp

Jakie ubranie robocze dla mechanika?

 

Mechanik który wzbudza zaufanie klienta to osoba m.in w czystym schludnym ubraniu, znająca się na swoim fachu. Zachowanie czystości ubrania roboczego w wypadku mechanika to nie jest prosta spawa. Praca mechanika charakteryzuje się częstym kontaktem ze smarami, olejami, ale nie tylko to charakteryzuje jego pracę. Mechanik niejednokrotnie musi pracować w niewygodnych pozycjach, jest narażony również na wpadnięcie do kanału rewizyjnego, upadek ciężkich rzeczy na stopę i wiele innych. Odpowiednie ubranie robocze i ŚOI to podstawa dla dobrego mechanika.

 

Jakie powinno być ubranie dla mechanika?

Ubranie dla mechanika musi charakteryzować się kilkoma cechami. Na pewno musi być łatwe do utrzymania w czystości, znoszące częste prania jak również w jakimś stopniu odporne na zaplamienia olejami. Tutaj trzeba znaleźć kompromis między odpornością na plamy a komfortem użytkowania. Ubranie z poliestru będzie w dobrym stopniu odporne na oleje czy smary, jednak praca w takim sztucznym materiale będzie uciążliwa. Będzie nam gorąco, będziemy narzekać na brak oddychalnosci materiału. Z drugiej strony 100% bawełny będzie podatne na oleje, smary, środki chemiczne używane w mechanice pojazdowej. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest mieszanka bawełny z poliestrem. Takie połączenie od lat stosowane jest przy produkcji ubrań roboczych dla mechaników. W wypadku mechaników nie gra roli czy ubierzemy spodnie do pasa czy ogrodniczki, decyduje o tym nasze przyzwyczajenie wygoda. Większą uwagę musimy zwrócić na sposób szycia ubrań, dla mechanika istotne będzie, by spodnie miały podwójne czy nawet potrójne szycia. Świetnym rozwiązaniem są tez wzmocnienia w miejscach które najbardziej narażone są na rozdarcie. Szukajmy ubrań o średniej gramaturze - 240-280 gram. Gdy zdarza się nam praca na zewnątrz budynków musimy wziąć pod uwagę pory roku.

Polecane spodnie dla mechanika lub https://www.gvarant.pl/p10133,spodnie-szwed-kolmar-profus.html

 

Jeżeli chodzi o górną część ubrania, dobrym pomysłem jest używanie koszul flanelowych. Są one stosunkowo tanie, wykonane z przyjemnej w dotyku bawełny. Zabezpieczają nasze ciało przed ubrudzeniem, ich kolorystyka jest tak szeroka, że bez problemu dopasuijemy ją do reszty stroju.

https://www.gvarant.pl/p317,koszula-flanelowa-w-krate-polska.html

W wypadku gdy koszula flanelowa nie jest w naszym stylu, warto kupić t-shirta:

https://www.gvarant.pl/p31150,koszulka-t-shirt-clique-29340-premium-t.html

 

Jako wierzchnie nakrycie warto dokupić do zestawu bluzę robocza, najlepiej jako komplet do spodni. Bluza to dobry pomysł, chroni przed pobrudzeniem, ma wiele kieszeni, zapewnia ciepło w chłodniejsze dni i dopełnia wygląd naszego stroju:

https://www.gvarant.pl/p25792,bluza-sara-mechanik-linia-mechanik.html

 

Jeżeli chodzi o buty robocze dla mechanika, to nie ma tutaj innych zasad niż przy wyborze dobrych butów roboczych, pisaliśmy o tym tutaj:

dobór butów roboczych

Musimy tylko wybierac buty bez perforacji, najlepiej ze skóry licowej (skóry zamszowej po oleju nie doczyścimy). Mechanicy preferują półbuty. Warto wybrać coś markowego: BETA, TOE GUARD, DELTA PLUS.

Każdy mechanik bez względu czy pracuje przy samochodach, ciężarówkach, maszynach roboczych czy innych używa rękawiczek. Powstała nawet specjalna gałąź rękawiczek dla mechaników

Mechanicy stosują także zwykłe rękawice, muszą być wytrzymałe odporne na oleje, zapewniać swobodę ruchu dłoni jej dobre czucie trzymanych drobnych przedmiotów. Dlatego najlepiej użyć rękawic powleczonych cienką warstwą lateksu, poliuretanu bądź nitrylu. Lateks będzie najtrwalszy, poliuretan tworzy bardzo manualna, pozwala czuć najmniejsze przedmioty, nitryl zaś, jest odporny na działanie olei.

 

Polecane rękawice lateksowe 

 

Polecane rękawice poliuretan

Polecane rękawice powlekane nitrylem

 

Mechanicy z racy wykonywanej pracy muszą również używać okularów ochronnych, muszą być one lekkie, trzymać się solidnie. Mechanik często używa okularów rozjaśniających, ułatwiają one np. zauważenie wycieków z układu klimatyzacji:

https://www.gvarant.pl/p848,okulary-mcr-klondike-y-zolte.html

 

Jestem przekonany że temat ubrania roboczego i ŚOI dla mechaników nie został wyczerpany. Praca mechanika jest tak różnorodna, że w każdym miejscu stosuje się inne środki ochrony. W razie pytań dotyczących wyposażenia mechanika prosimy o kontakt z nami, chętnie pomożemy :)

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności