Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Odzież przeciwdeszczowa, Blog sklep bhp

Odpowiednia ochrona przed zmoknięciem to jedna z podstawowych kwestii dotyczących komfortowej pracy. Dobre ubranie przeciwdeszczowe zapewnia nam odpowiedni komfort. Chroni przed deszczem, przed wiatrem, zapewnia nam odpowiednią wentylację. Dzięki niemu jesteśmy przygotowani na trudne warunki atmosferyczne.

 

Szukasz kurtki przeciwdeszczowej? A może interesuje Cię cały wodoodporny kombinezon? Jak chronić się przed deszczem skutecznie i tanio?

 

Wszyscy którzy pracują na co dzień na zewnątrz muszą liczyć się z kaprysami pogody. W okresie wiosna - lato - jesień, głównym zagrożeniem są dla nas opady deszczu i wiatr. Oczywiście najłatwiej schronić się przed ulewą do budynku, samochodu, jednak w wielu przypadkach takie zachowanie nie jest możliwe i musimy kontynuować swoją pracę. Opady deszczu, praca w przemokniętych ubraniach to nie tylko dyskomfort. Praca w takich warunkach może powodować przeziębienia i inne choroby, a co za tym idzie nieobecność w pracy.

 

Ubrania przeciwdeszczowe, z racji przeznaczenia, wykonane są szczelnie, ze sztucznych wodoodpornych materiałów które nie są przewiewne. Niektóre z nich oferują opcję wentylacji - warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Co możemy zrobić żeby nie zmoknąć, by nasza praca w deszczu była chociaż trochę komfortowa?

 

Zacznijmy od dobrego kompletu przeciwdeszczowego.

 

Najlepiej sprzedającą się ochroną przed deszczem są komplety przeciwdeszczowe. Składają się one z kurtki i spodni, do pasa lub ogrodniczek. Komplety przeciwdeszczowe występują w wielu wariantach, różnią się stylem, ceną, materiałami z jakich zostały wykonane czy technologiami zastosowanymi w produkcie. najtańsze produkty wykonane są z połączenia PCV i poliestru. Podstawowym elementem kurtki p. deszczowej na który musimy zwrócić uwagę jest obecność kaptura, chroni on naszą głowę przed deszczem. Dobrym rozwiązaniem są również ściągacze na rękawach. Spodnie natomiast powinny mieć w pasie gumkę ,która dopasowuje się do naszego ciała i zapobiega wlewaniu się wody za spodnie. Polecamy komplet przeciwdeszczowy 

 

Komplet ten sprzedawany jest w praktycznej saszetce. Złożony nie zajmuje dużo miejsca i można w prosty sposób go transportować.

 

Jeżeli potrzebujemy ubrania wodochronnego do bardziej profesjonalnych zastosowań, albo jeżeli po prostu częściej jesteśmy narażeni na pracę w deszczu mamy do dyspozycji szereg produktów do zastosowań profesjonalnych.

 

Takim kompletem przeciwdeszczowym kupowanym często przez naszych klientów pracujących przy zbiorach owoców, na myjniach, na morzu lub w przemyśle przetwórczym jest komplet 101/001 marki PROS.

 

Komplet ten wykonany jest z opatentowanej dzianiny poliestrowej powleczonej polichlorkiem winylu - PLAVITEX. Jego szwy są zgrzewane, gwarantuje to 100% ochronę przed wiatrem czy deszczem. Ubranie jest dobrej jakości, odporne na rozdarcia. Tkanina jest gruba, ale jednocześnie elastyczna.

https://www.gvarant.pl/p244,ubranie-wodochronne-pros-101001.html

 

Tam gdzie nie ma potrzeby stosowania całego stroju zastosowanie znajdzie płaszcz przeciwdeszczowy. Sięga on zazwyczaj za kolana i często jest wystarczającą ochroną przed deszczem. Bardzo lubią go budowlańcy - łatwo się zakłada i ściąga.

Zakładamy go na swoją odzież roboczą, wyposażony jest w kaptur, często w ściągacze na rękawach. najczęściej wybieranym przez naszych klientów modelem jest ten płaszcz przeciwdeszczowy

 

Warto zadbać o to, by w firmie zawsze był odpowiedni zapas ubrań przeciw deszczowych. Ich brak w wypadku złej pogody może unieruchomić cała ekipę narażając nas na niepotrzebny stres i koszty.

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności