Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Jednorazowe kombinezony ochronne - dla lakierników i nie tylko, Blog sklep bhp

Jednorazowe kombinezony ochronne stosowane są w wielu dziedzinach przemysłu. Od produkcji elektroniki aż po pracę przy zwierzętach, chronią nasze ubranie przed zabrudzeniem, a produkowane produkty przed różnorakimi czynnikami. Stosowane są bardzo często przez malarzy, doskonale sprawdzą się w lakierni. Swoje zalety ukazują w pracy z niebezpiecznymi materiałami takimi jak azbest, ale pokazują swoje mocne strony również przy pracy z np. wełną mineralną.

 

Podstawowym zadaniem tanich kombinezonów ochronnych, jest ochrona naszego ubrania i ciała przed różnorakimi zabrudzeniami. Chronią one nas również przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych przy pracach z niebezpiecznymi materiałami. Kombinezony jednorazowe najczęściej wykonane są z fizeliny bądź PCV. Charakteryzują się one duża lekkością, nie krępują ruchów pracownika. Dodatkowo zajmują mało miejsca, są stosunkowo tanie w zakupie i nie generują dodatkowych kosztów prania czy konserwacji.

 

Jak wybrać jednorazowy kombinezon ochronny?

 

Na wstępie zastanówmy się w jakim celu potrzebujemy kombinezon. Na rynku dostępne są produkty różniące się stopniem ochrony pracownika. Jest to podstawowe kryterium, jeżeli kombinezon ma chronić pracownika przed niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi. Kombinezon ochronny to jednoczęściowy strój, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Za mały kombinezon będzie krepował nasze ruchy, łatwo go uszkodzimy za duży będzie utrudniał naszą pracę. Jeżeli mamy pracować w kombinezonie przez dłuższy okres czasu, lub w środowisku gdzie temperatura otoczenia jest wysoka, ważne jest by tkanina zapewniała oddychalność - czyli by przepuszczała powietrze i parę wodną.

 

Podstawowym kombinezonem, używanym głownie przez malarzy jest produkt marki REIS KOM: kombinezon malarski

 

Jest to zasuwany na zamek błyskawiczny cienki kombinezon malarski. Wyposażony jest w kaptur. Dostępny jest w wielu różnych kolorach. Jest stworzony do ochrony naszego ubrania przed zabrudzeniami i dobrze spełnia swoją funkcję. Łatwo się go ubiera, nie krępuje naszych ruchów, tkanina jest cienka, ale zapewnia ochronę przed drobinkami farby czy lakieru.

 

Zdecydowanie lepszym pod względem jakości produktem jest kombinezon LAMICOM

wykonany jest z grubszej tkaniny polipropylenowej, dzięki czemu jest dużo bardziej wytrzymały od poprzedniego produktu. Wykorzystywany jest przez lakierników ale również przez pracowników produkcji zwierzęcej.

 

Przy wyborze kombinezonu warto zwrócić uwagę na produkty marki 3M. Charakteryzują się doskonałą jakością i wysoką trwałością, nawet w wypadku tańszych produktów. Jednym z podstawowych kombinezonów jednorazowych 3M

 

Produkt zapewnia ochronę III kategorii (typ 5/6), wykonany jest z trwałej mocnej ale zarazem elastycznej tkaniny która zapewnia swobodę ruchów a co za tym idzie komfort użytkowania. Kombinezon ten charakteryzuje się tylnym panelem na wysokości pleców wykonanym z oddychalnego materiału. Takie rozwiązanie znacząco podnosi komfort pracy w gorącym środowisku - zapewnia cyrkulację powietrza i odprowadzanie pary wodnej.

 

Decydując się na używanie kombinezonu jednorazowego i po ustaleniu jak dużej ochrony potrzebujemy, warto zakupić kilka różnych kombinezonów od różnych producentów. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo lub bardzo podobnie, ale różnią się one między sobą szczegółami, które decydują o wygodzie i komforcie użytkowania. W ten sposób znajdziemy produkt który spełni nasze oczekiwania i zagwarantuje spokojną i bezpieczną pracę.

 

 

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności