Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Jaką pastę BHP wybrać?, Blog sklep bhp

Jaką pastę BHP wybrać?

Podczas wszelkiego rodzaju prac w wielu branżach nasze ręce często ulegają zabrudzeniu. Ręce często brudzimy różnymi rodzajami smarów, rozpuszczalników czy farb. Podczas próby umycia zabrudzonych rąk okazuje się, że zwykłe środki czystości w postaci zwykłego mydła czy mydła w płynie nie dają sobie rady z tego typu zabrudzeniami. Właście w tym celu zostały stworzone pasty BHP. Są to bardzo silnie działające środki, skutecznie usuwające tego typu zabrudzenia, jednocześnie są one - pomimo dużej mocy - nieszkodliwe dla naszej skóry. Sposób użycia pasty BHP jest prosty - ale różni się on w zależności od używanej pasty. Najczęściej pastę BHP stosujemy na suchą skórę, wcieramy i spłukujemy pastę wraz z zanieczyszczeniami.

Zdarza się, ze pasty BHP prócz silnych środków czyszczących zawierają w swoim składzie również środki odżywcze, witaminy czy odzywki. Obecny rynek past bhp jest bardzo szeroki. Oferuje on cały przekrój różnych rozwiązań różniących się w zasadzie wszystkim - konsystencją, zapachem, sposobem działania, aplikowania czy skutecznością.

 

Jakie występują rodzaje past BHP?

Podstawową, najczęściej stosowaną pastą jest pasta ścierna. Zawiera ona w swoim składzie specjalne ścierniwo, które zwiększa skuteczność czyszczenia, występują np. pasty z piaskiem kwarcowym jako ścierniwo. Jest to rozwiązanie skuteczne, ale nie pozbawione dużych wad, jakich?

Przede wszystkim ilość pasty jaką należy użyć jest dość duża, dzięki piaskowi jest ona bardzo skuteczna ale jednocześnie ostre krawędzie piasku podrażniają i niszczą nasz naskórek. Skóra następnie odrasta ale robi się twarda i łatwo pęka. Dlatego pasta ze ścierniwem piaskowym nie jest najlepszym rozwiązaniem dla naszych rąk, ale nie tylko dla naszych rąk. Piasek jest cięższy od wody, i osadza się sukcesywnie w systemie kanalizacji. W dłuższej perspektywie powoduje to zatory i uszkodzenia sieci kanalizacyjnej narażając nas na dodatkowe, wysokie koszty.

 

Ciekawszym rozwiązaniem będzie pasta BHP mydlana. Nie zawiera ona w swoim składzie piasku a mydło sodowe. Jest ono na pewno dużo mniej inwazyjne dla naszych rak, zachowując jednocześnie silne właściwości czyszczące. Prócz mycia rak pastę tą można stosować do prania odzieży roboczej, lub do punktowego wywabiania plam powstałych na odzieży roboczej.

 

 

 

Innym rodzajem pasty BHP używanej w zakładach pracy w całej Polsce, jest pasta z trocinami. Jako substancję ścierającą wykorzystuje się tutaj mączkę drzewną. Jest ona dużo mniej inwazyjna niż piasek, powodując mniej podrażnień i uszkodzeń naskórka. Pozostaje jednak taki sam problem jak z pastą ze ścierniwem piaskowym - może ona prowadzić do awarii sieci kanalizacyjnej.

 

 

Wszystkie wyżej przedstawione rodzaje past BHP to rozwiązania proste i tanie. Warto jednak poznać ofertę droższych produktów. Mają one niewątpliwie szereg zalet w porównaniu z tańszymi produktami. Nie zawsze również w perspektywie dłuższego czasu są droższe od tańszych odpowiedników.

Spójrzmy na te produkty:

https://www.gvarant.pl/wyszukiwarka?query=americol

 

Pasta ta przeznaczona jest do najsilniejszych zabrudzeń. Bardzo dobrze radzi sobie sobie ze smołą, olejami, smarami, sadzą, lakierami innymi zabrudzeniami. To co wyróżnia ją na tle tańszych konkurentów to ilość pasty jaką musimy zużyć do umycia rąk. Wynosi ona 1-2 ml. Ta bardzo mała ilość w zupełności wystarczy. Pasta w swoim składzie zawiera rożne składniki nawilżające i zmiękczające skórę. Jej przyjemny zapach uzyskany jest dzięki wykorzystaniu skórek pomarańczy. należy również zaznaczyć, że ta pasta nie zatyka rur kanalizacyjnych.

 

Zatem jaką pastę wybrać?

 

Wybór odpowiedniej pasty BHP będzie uzależniony opd wielu czynników. Zależy on od rodzaju wykonywanej pracy, od częstotliwości stosowania czy intensywności zabrudzeń. Warto zwrócić uwagę na dystrybutora takiej pasty. Pasty przechowywane w złych warunkach (mróz, czy wysokie temperatury) trąca swoje właściwości.

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności