Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Jaka odzież ochronna dla malarzy?, Blog sklep bhp

Jaka odzież ochronna dla malarzy?

Podstawowym atrybutem każdego malarza jest niewątpliwie wałek malarski. Każdy malarz wie jednak, że nawet najlepsze narzędzia to nie wszystko. Przy takiej pracy, wymagającej ciągłego ruchu w dużym zakresie, często w wymuszonej pozycji, niezbędna staje się również specjalna odzież malarska. Ubranie takie musi gwarantować przede wszystkim ochronę przed pobrudzeniem farbą i umożliwić dużą swobodę ruchów. Na pewno dodatkowym atutem będzie duża liczba kieszeni, dzięki której ograniczymy np. wchodzenie i schodzenie po drabinie - kieszeń na szpachelkę, miarkę czy nóż jest niezastąpiona podczas pracy każdego malarza. Równie ważna jest łatwość prania i konserwacji takiej odzieży, która z racji swojego przeznaczenia - będzie na pewno często ubrudzona. Kolejną ważną cechą ubrania dla malarza będzie odpowiedni skład materiałowy - umożliwiający wentylację i oddychanie, najlepszym rozwiązaniem będzie mieszanka bawełny z poliestrem, z przewagą bawełny. Klienci coraz częściej zwracają także uwagę na atrakcyjny wygląd odzieży i jej funkcjonalność. No i oczywiście kolor - najczęściej biały.

 

Jakie ubranie które łączy te wszystkie cechy znajdziemy na rynku?

 

Niewątpliwie należy przejrzeć ofertę marki SNICKERS:

spodnie dla malarzy

bluza dla malarzy

Jest to odzież najwyższej klasy, która spełni najwyższe wymagania - ponieważ została zaprojektowana od podstaw dla malarzy. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, starannemu szyciu i wzmocnieniom spodnie te są bardzo wytrzymałe. Posiadają dużo kieszeni, wzmocnień w newralgicznych miejscach. Poza tym są bardzo wygodne i trwałe.

Tańszym rozwiązaniem będzie:

spodnie dla malarzy

 

Spodnie te oferują dużą liczbę kieszeni, dobry skład materiałowy i gumę w tylnej partii która zwiększa swobodę ruchów

 

Gdy zależy nam na jak najniższej cenie spodni, możemy zakupić zestawy REIS MASTER. To podstawowe ubrania o średniej gramaturze, sprawdzą się w silnie brudzących pracach gdzie zachodzi częsta potrzeba wymiany odzieży na nową. Nie mają dużo kieszeni, ale zapewniają możliwość regulacji w pasie: https://www.gvarant.pl/p150,bluza-reis-master.html

https://www.gvarant.pl/p2945,spodnie-pas-reis-master-spm.html

 

 

Oczywiście mówiąc o odzieży ochronnej dla malarzy, nie możemy zapomnieć o dobrych rękawicach, okularach ochronnych czy o ochronie dróg oddechowych. Są one niezbędne w pracy malarza, gdzie te części ciała są szczególnie narażone. Rękawice dla malarza powinny być cienkie by nie krępować ruchów, powinny być też dość tanie - ponieważ często zachodzi potrzeba ich wymiany. Optymalnym rozwiązaniem będą:

https://www.gvarant.pl/p19239,rekawice-ox-12-442-poliur-ogrifox-ox-poliur-ww-dziane-z-poliestru-powlekane-poliuretanem.html

 

Przy wyborze okularów ochronnych zwróćmy uwagę na to by były szerokie i dobrze zabezpieczały oczy:

https://www.gvarant.pl/p760,okulary-reis-gog-frameb.html

 

Nie można również zapomnieć o stosowaniu kasków ochronnych - a przy pracy na wysokości o zastosowaniu odpowiednich środków zabezpieczających przed upadkiem.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności