Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Rękawice do prac precyzyjnych, Blog sklep bhp

Rękawice do prac precyzyjnych używane są w wielu dziedzinach przemysłu. Najczęściej możemy je zauważyć na liniach montażowych w fabrykach, na budowach przy pracach wykończeniowych. Rękawic tego typu używają również mechanicy, serwisanci czy kierowcy. Ten rodzaj rękawic dzięki swoim właściwościom, idealnie nadaje się do montażu części elektronicznych.

Rękawice do prac precyzyjnych stworzone są w sposób gwarantujący ochronę dłoni przed zagrożeniami, jednocześnie zapewniając odpowiednie wyczucie dotykowe. Dzięki swoim właściwościom pozwalają one, na swobodne wykonywanie precyzyjnych prac. Trwałość takiej rękawicy zależna jest od grubości powleczenia i od materiału jakim została powleczona. Do pracy suchych i raczej czystych poleca się rękawice powleczone poliuretanem. Do prac brudnych, gdzie istnienie możliwość kontaktu z olejami poleca się troszkę grubsze powleczenie nitrylem.

 

Przed wyborem rękawicy musimy zdecydować się na odpowiednie powleczenie rękawic - w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.

 

Podstawowe rękawice do prac precyzyjnych to powleczone poliuretanem cienkie, wygodne rękawice OX-POLIUR:

https://www.gvarant.pl/wyszukiwarka?query=ox-poliur

 

Ich niewątpliwą zaletą jest dostępność dwóch kolorów: czarny i biały. Występują też w szerokiej rozmiarówce od 7 do 10. Jeżeli zachodzi potrzeba użycia większego rozmiaru rękawic tego typu polecamy:

https://www.gvarant.pl/p15740,rekawice-fridrichfridrich-hs-04-003-powlekane-1080063-1080063.html

występują one aż do rozmiaru 11.

Te dwa modele rękawic, pomimo wysokiego czucia są stosunkowo wytrzymałe.

 

Do prac w brudnym środowisku z możliwością kontaktu z olejami doskonałym wyborem są rękawice powleczone nitrylem. Powleczenie to gwarantuje dobrą chwytność i odporność na większość olejów czy smarów. Zakończone są ściągaczem, co powoduje jeszcze lepsze dopasowanie do naszej dłoni.

https://www.gvarant.pl/wyszukiwarka?query=ox-nitricar

 

 

Nie zawsze najniższa cena produktu jest wyznacznikiem dla zakupu. Dostępne są tez rozwiązania droższe - cena przekłada się w sposób znaczący na jakość rękawicy i komfort jej użytkowania.

https://www.gvarant.pl/p23695,rekawice-portwest-ap70-dziane-z-nylonu-powlekane-poliuretanem-nero-lite-foam-glove.html

 

Rękawica powleczona poliuretanem na bazie wody. Jest bezszwowa a powleczenie gwarantuje wysoką oddychalność - a co za tym idzie znacząco zwiększa komfort użytkowania. Taka rękawica dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów będzie znacząco trwalsza od tańszych odpowiedników.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest tez rękawica marki DELTAPLUS VE727

 

Ten zaawansowany model rękawicy charakteryzuje się powłoką z nitrylu i poliuretanu na stronie chwytnej i końcach palców. Takie rozwiązanie znacząco zwiększa chwytność i zapewnia właściwości antypoślizgowe co przy pracy w smarach i olejach jest istotne. Pomimo tak dobrych właściwości, rękawica w dalszym ciągu zachowuje wysoką chwytność i sprawdza się doskonale w montażu małych elementów.

 

Kolejnym sprawdzonym rozwiązaniem są rękawice marki SNICKERS

Są one bezszwowe, dzięki materiałom użytym do ich produkcji opuszki palców są bardzo wrażliwe i zapewniają pełną kontrolę podczas pracy. Rękawica występuje w wielu rozmiarach, posiada elastyczny i ciasny mankiety - dzięki czemu idealnie dopasowuje się do naszej dłoni.

Wybór rękawic do prac precyzyjnych jest bardzo szeroki. Z pewnością każdy znajdzie produkt który spełni jego oczekiwania.

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Gvarant BHP
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności