Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

KURTKI WIELOFUNKCYJNE, Blog sklep bhp

KURTKI WIELOFUNKCYJNE PRZEGLĄD

Praca w warunkach zimowych na zewnątrz wymaga odpowiedniego ubrania. Podstawą takiego ubrania jest dobra, ciepła kurtka zimowa. W wielu branżach wymagane jest stosowanie odzieży ostrzegawczej wg. normy PN-EN 471:2005 „Odzież ostrzegawcza o intensywnej widzialności do użytku profesjonalnego - Metody badania i wymagania”. Dzięki spełnieniu tej normy, kurtka jest bardzo dobrze widoczna i znacznie poprawia bezpieczeństwo na drodze czy na budowie.

Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i udostępniają wielofunkcyjne kurtki zimowe. Co to właściwie jest wielofunkcyjna kurtka 3w1 5w1 czy 7w1. Czy to tylko slogan reklamowy mający na celu zachęcenie do zakupu? Nie, pod tymi określeniami kryją się nowoczesne bardzo pomysłowe rozwiązania, niejednokrotnie bardzo zaawansowane technologicznie, które mają na celu ochronę przed zimnem, maksymalną wygodę i funkcjonalności. Oznaczenie np.3w1 oznacza że kurtka ma 3 funkcje. Dzięki takiej mnogości opcji zastosowania kurtki - daje ona bardzo dużo możliwości dopasowania jej do aktualnych warunków atmosferycznych i czyni ją bardzo praktyczną.

 

Kurtki wielofunkcyjne składają się z kilku warstw. Warstwa wierzchnia jest zazwyczaj w kolorze ostrzegawczym, z solidnym zamkiem błyskawicznym i licznymi kieszeniami. Warstwa ta powinna być wodoodporna i wiatroszczelna i nie chodzi jedynie o tkaninę ale również o szczelnie szwy. Nie może również zabraknąć kaptura, którego wartość poznamy w deszczowe dni. Kaptur zazwyczaj jest chowany w kołnierz. Dobre kurtki zimowe posiadają w tej warstwie specjalne kieszenie z otworami w których możemy ogrzać dłonie. Ważne jest również by kieszenie były zapinane na zamki błyskawiczne, co uniemożliwia dostania się do środka wilgoci.

 

Drugą warstwą znajdującą się w takiej kurtce jest podpinka. Może mieć ona zróżnicowane zastosowanie. W najlepszych produktach jest to po prostu druga - dużo lżejsza - kurtka ocieplona podpinką polarową. Z kurtki tej możemy odpiąć rękawy dzięki czemu mamy kamizelkę ostrzegawczą, a po odwróceniu jej na drugą stronę - mamy kamizelkę polarową. W najbardziej rozbudowanych kurtkach wielofunkcyjnych mamy również możliwość użycia samej podpinki jako bluzy lub kamizelki polarowej - to 3 warstwa.

 

Jeżeli mogło by się wydawać że kurtka 7w1 to już szczyt możliwości producentów ubrań BHP to jest w błędzie :) Dostępne są kurtki 7w1 ale z dodatkowymi specjalnymi właściwościami takimi jak antyelektrostatyczność czy kwasoodporność - co dodatkowo podnosi ich funkcjonalność.

 

Jakie kurtki zimowe wielofunkcyjne polecamy naszym klientom?

Przed każdym sezonem zimowym dokładnie analizujemy propozyje producentów. Sprawdzamy parametry techniczne, funkcjonalność i cenę. Zbieramy również opinie użytkowników z poprzednich lat i na tej podstawie wybieramy kurtki które proponujemy swoim klientom.

 

Co roku bardzo często wybierana jest kurtka VWJK44

Można już śmiało powiedzieć - klasyczna, funkcjonalna, dobra jakościowo kurtka która zaspokaja potrzeby większości użytkowników. Dzięki mnogości zastosowań można stosować ja przez większość roku kalendarzowego.

 

Inną polecaną i lubianą kurtką wielofunkcyjną będzie ocieplana kurtka PORTWEST

Produkt mniej rozbudowany od poprzedniej propozycji (5w1) ale za to w doskonałej cenie w stosunku do jakości i funkcjonalności. bardzo lubiana przez budowlańców.

W ofercie posiadamy także kurtki 3w1

 

Podsumowując, możemy powiedzieć, że kurtki wielofunkcyjne to bardzo dobry wybór dla większości branż. Dzięki rozbudowanej funkcjonalności zamiast kupowania kilku produktów(kurtka przeciwdeszczowa, kurtka przejściowa, kamizelka ocieplana) kupujemy jeden produkt który spełni wszystkie te funkcje. Podsumowując koszty zakupu poszczególnych elementów, dojdziemy również do wniosku, że jest to także bardzo dobry wybór cenowy.

 

 

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności