Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Buty gumowe ocieplane – jak dobrać?, Blog sklep bhp

Buty gumowe ocieplane – jak dobrać?

Place budowy to jedne z najcięższych warunków dla butów roboczych. O ile praca przy wykończeniach  nie jest dla nich szczególnie uciążliwa to przy pracach ziemnych niejednokrotnie musimy posiłkować się gumowcami. Z racji panujących warunków - błota, wody i innych, zwykłe buty robocze po prostu nie zapewniają naszej nodze odpowiedniej ochrony. W takim wypadku, przy takich pracach najrozsądniej skorzystać z szerokiej gamy modeli gumowych. Podobnie jak zwykłe buty robocze, buty gumowe zapewniają nam ochronę na wysokim poziomie. Ich dodatkową niepodważalną zaletą jest 100% ochrona przed wodą. Gumiaki nigdy nie przemokną, jedyny sposób by dostała się do nich woda to ich fizyczne uszkodzenie lub wlanie się przez cholewkę.  Bardzo ważną rolę w takim gumowcu pełni podeszwa. Jej odpowiednie urzeźbienie zapobiega poślizgom, gwarantuje stabilne utrzymanie nogi na podłożu,dodatkowo w butach z odpowiednią normą w podeszwie znajduje się wkładka antyprzebicowa.

 

Oprócz standardowych butów gumowych na rynku dostępne są również buty wykonane z poliuretanu. Mają one niepodważalne zalety - są bardzo lekkie, w 100% wodoodporne, zazwyczaj mają miłą dla nogi polarową wkładkę. Nie są jednak bez wad - poliuretan jest wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne i raczej nie nadaje się na budowę. Idealnie nadają się np przy pracach z odśnieżaniem terenu, prostych pracach porządkowych, czy na rekreacyjną wyprawę do lasu.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze butów gumowych na budowę?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na normę którą spełnia dany but. Najodpowiedniejszą normą na budowę jest S5. Gwarantuje ona ochronę palców i spodu stopy. Na zimę warto zaopatrzyć się w ocieplane burty gumowe. Ocieplina wykonana jest zazwyczaj z futerka, doskonale izoluje przed zimnem. Jeżeli mamy już buty gumowe nieocieplane, zawsze możemy dokupić do nich ocieplacz. Wykonane są one zazwyczaj z filcu i występują w różnych rozmiarach - należy wybrać odpowiedni.

 

Jakie buty po gumowe polecamy sowim klientom?

Najbardziej klasycznym butem tego rodzaju są gumofilce

natomiast na ciężkie warunki klienci wybierają te buty gumowe na budowę

 

Buty występują w dwóch kolorach, czarnym i pomarańczowym, spełniają normę S5. Nasi klienci lubią je za dużą wytrzymałość i wygodę użytkowania.

 

Jeżeli szukamy zimowej wersji to idealne będą te zimowe buty gumowe , powinniśmy zwrócić uwagę na ten model - również spełniają normę S5, dodatkowo są ocieplane, spełniają  normę CI - izolacja zimna od podłoża. Cechą która wyróżnia te buty są uchwyty ułatwiające ich zakładanie.

 

Ciekawym produktem są buty marki DELTAPLUS - LAUTARET3.

https://www.gvarant.pl/p29088,lautaret-3-winter-20192020.html

 

Wykonane z tkaniny powlekanej PVC i poliamidu wodoszczelnego. Są to buty wiązane, dzięki czemu idealnie dopasowują się do naszej stopy. Są też ocieplone futerkiem . Ich wytrzymała konstrukcja od lat cieszy się zaufaniem wśród klientów

 

Dobre buty gumowe to podstawa w pracy w ciężkich warunkach. ich wytrzymałość, wodoodporność i wysoka cholewka gwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo. Tam gdzie zwykłe buty robocze przemokną, ulęgnął uszkodzeniu buty gumowe dadzą radę, a po pracy można je bardzo łatwo wyczyścić co jest ich dodatkową zaletą.

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności