Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Czapki zimowe dla pracowników, Blog sklep bhp

Czapki zimowe - przegląd

 O tym że zimą należy nosić czapkę nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przez głowę tracimy około 70 % ciepła, dlatego nawet najlepsze najcieplejsze ubranie robocze, super ciepłe buty robocze będą na nic jeżeli nie ubierzemy dobrej czapki zimowej. Czapka zimowa chroni nasze zatoki, zapobiega wyziębieniu naszego organizmu - dzięki niej nie zmarzniemy w zimne zimowe dni. Generalnie nie nosząc czapki narażamy się na wychłodzenie organizmu, infekcje choroby i złe samopoczucie. Czapek w ofercie producentów BHP jest wiele, zazwyczaj są to bardzo dobre produkty wykonane ze specjalnych materiałów. Występują w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Jakie są najpopularniejsze?

 

1. Standardowa czapka

 Czapka o klasycznym projekcie, wykonana zazwyczaj z akrylu, dzianiny. Dopasowuje się do kształtu głowy, zapobiegając wychłodzeniu. Są zazwyczaj tanie:

tania czapka zimowa

 

Lepsze produkty wykonane są z domieszką wełny, która jest idealnym materiałem na czapkę:

 wełniana czapka zimowa 

 

2. Czapka uszatka

Jest to rodzaj czapki który został zaprojektowany tak, by maksymalnie chronić naszą głowę, uszy przed utratą ciepła. Są to produkty zazwyczaj zapinane pod szyją - otulające naszą głowę. idealne do najcięższych warunków atmosferycznych i do największych mrozów. Często wierzchnia warstwa czapki jest wodoodporna - co sprawdza się idealnie w śnieżyce lub podczas deszczu.

 

 

Ciekawą wariacją na temat czapki uszanki jest poniższy produkt, jest to czapka uszanka wraz z osłoną twarzy, doskonale chroni policzki nos i usta:

czapka Reis jesień zima

 

3. Czapka dwustronna

 Ciekawym rozwiązaniem są czapki dwustronne, posiadają one 2 strony - zazwyczaj jedna z nich jest w kolorze ostrzegawczym , żółtym lub pomarańczowym a druga w zwykłym standardowym. Stronę czapki można zmieniać dowolnie w razie potrzeby.

 

4. Czapka w kolorze ostrzegawczym.

 Pracując przy np. budowie, remoncie dróg jednym z podstawowych elementów które zwiększa nasze bezpieczeństwo jest odzież ostrzegawcza. Zwiększa ona naszą widoczność, zwraca na siebie uwagę kierowców czy operatorów maszyn. Dostępne są również czapki zimowe w kolorach ostrzegawczych. Czapki takie nie tylko są wykonane w jaskrawych kolorach,a le często posiadają elementy odblaskowe, np. paski:

 

5. Czapka pod kask

 A co z użytkownikami kasków roboczych? Czy skazani są tylko na kominiarki? Nie! Dostępne są specjalne czapki do kasków roboczych. Niektóre z nich - stworzone do konkretnego modelu - idealnie dopasowują sie do kasku, można nawet wpiąć ją w kask.

 

Dostępne są również bardziej uniwersalne rozwiązania:

 https://www.gvarant.pl/p14422,czapka-reis-czhelm-pod-helm-kask-ocieplana-jesienzima.html

 

Pamiętajmy, że kask nie ochroni nas przed zimnem, może powodować wychłodzenie organizmu. Dlatego używajmy czapek pod kaskowych. Jeżeli jesteśmy narażeni na największe mrozy - dostępne są czapki zimowe pod kask z ochroną szyi.

 

Czapki zimowe to niezbędny element naszej roboczej garderoby w mroźne i zimne dni. Nie zapominajmy o niej z troski o nasze zdrowie i nasz komfort. Bardzo duży wybór takich produktów powoduje, że łatwo znaleźć czapkę która spełni nasze wymagania.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności