Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Bluzy polarowe - przegląd, Blog sklep bhp

Bluzy polarowe - przegląd


Bluzy polarowe powstały ponad 40 lat temu, to wtedy opatentowano materiał Polartec® od którego pochodzi nazwa polar. Obecnie większość producentów odzieży BHP ma w swojej ofercie bluzy polarowe. Występują one w dziesiątkach rodzajów, różnią się gramaturą (grubość materiału) krojem, kolorem czy liczbą kieszeni.

Czym należy się kierować przy wyborze bluzy polarowej?

Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie w jakich warunkach będziemy używać bluzy? Czy będzie ona używana w ciepłych pomieszczeniach, nieogrzewanych magazynach czy może na zewnątrz? Od tego zależy najważniejszy parametr bluzy polarowej - gramatura. Świadczy on o jej grubości a zatem o stopniu izolowania od zimna. Generalnie im wyższa gramatura tym bluza cieplejsza. Najtańsze, cienkie bluzy - lekkie polary posiadają gramaturę około 200 g.Jest to grubość wystarczająca do pracy wewnątrz budynku. Taka bluza ma wiele zalet - nie krępuje ruchów, jest lekka i przyjemna w używaniu. idealnie nadaje się do używania na co dzień. Polary które śmiało możemy używać w chłodniejszych miejscach mają gramaturę na poziomie ok 400 g

Polar na jesień

Są to już produkty zdecydowanie cieplejsze, grubsze, zapewniające dobrą izolację od zimna.

Polary o wyższych gramaturach możemy śmiało nazywać kurtkami polarowymi.

Co jeszcze prócz gramatury jest ważne przy wyborze bluzy?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rodzaj zapięcia bluzy. Występują w zasadzie dwie wersje. Zasuwana w całości na zamek, i wkładana przez głowę z małym zamkiem pod szyją lub bez. Wybieramy według upodobań, chociaż bluza na zamek jest bardziej praktyczna, szybciej ją  ubieramy a w razie gdy jest nam za ciepło możemy ją po prostu rozsunąć. Kolejnym parametrem bluz polarowych, na który zwraca uwagę wielu klientów to rodzaj, rozmieszczenie i ilość kieszeni. Najbardziej praktyczne są kieszenie na zamek błyskawiczny, taka kieszeń daje nam gwarancję że nie wypadną z niej nasze cenne rzeczy jak telefon, portfel czy klucze. Polary posiadają także często kieszeń na piersi w formie pionowej bądź poziomej.
przy zakupie bluzy warto zwrócić uwagę czy posiada on ściągacze na dole bluzy i gumkę w rękawie. Dzięki tym rozwiązaniom dopasujemy bluzę jeszcze lepiej do swojego ciała, dzięki czemu będzie nam cieplej.

Polary w kolorach ostrzegawczych

W sprzedaży występują również polary w kolorach ostrzegawczych, spełniające normę EN ISO 20 471:2013 jak również EN ISO 13688:2013. Taki polar sprawdzi się na budowie czy podczas prac drogowych. Jest ciepły a zarazem lekki i nie krępuje ruchów tak jak np. kurtka ostrzegawcza. Poza tym, używając bluzy z normą EN ISO 20 471:2013 nie musimy używać dodatkowo kamizelki ostrzegawczej.


Polar a znakowanie odzieży

Bluza polarowa nie może zostać nadrukowana przy pomocy technologii FLEX, nie oznacza to jednak że bluzy nie możemy oznaczyć naszym logo czy nazwą firmy. Do znakowania takich bluz idealnie nadaje się haft komputerowy. Więcej o tej metodzie nadruku można poczytać tutaj:
https://www.gvarant.pl/p12584,haft-duzy.html
Tak oznaczone polary wyglądają bardzo atrakcyjnie, a dodatkową zaletą haftu jest jego wysoka trwałość.
Całą naszą ofertę bluz polarowych,. można przeglądać pod tym adresem:
https://www.gvarant.pl/odziez-robocza/bluzy,546:fi/

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności