Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Ochrona kolan - przegląd nakolanników, Blog sklep bhp

Istnieje wiele rodzajów prac które musimy wykonywać w określonej pozycji. Taka wymuszona pozycja pracy często powoduje nasz dyskomfort. W szczególnie nie komfortowej sytuacji są pracownicy którzy zmuszeni są do pracy na kolanach. Są to najczęściej osoby zajmujące się układaniem posadzek, kostki brukowej pracownicy zatrudnieni przy zbiorach czy mechanicy. Taka praca dotyczy także monterów czy spawaczy. Długotrwałe narażenie kolan na taką pracę może mieć negatywne następstwa dla naszego zdrowia, dlatego istotnym jest by do takich prac przystępować z odpowiednimi ŚOI. Właściwy wybór ochraniaczy kolan w znaczącym stopniu redukuje uciążliwości wynikające z tego rodzaju pozycji. Występuje kilka rodzajów nakolanników, które możemy stosować podczas pracy:

 

1. Nakolanniki wewnętrzne

 

Taki rodzaj nakolanników wsuwamy w specjalne miejsce w wewnętrznej nogawce spodni roboczych na wysokości kolan. Przed zakupem upewnijmy się że nasze spodnie robocze są wyposażone w takie rozwiazanie. Zazwyczaj jest to naszyta od wewnątrz kieszonka, czasami na rzep. Nakolanniki te są wykonane z miękkich plastycznych materiałów. Są bardzie lekkie, a dzięki kieszeni w spodniach trzymają się dobrze na swoim miejscu. Dzięki wykonaniu z miękkiej pianki, w razie gdy nie pasują do naszych spodni - są za duże - zawsze możemy je przyciąć. Ich niewątpliwą wadą jest to, że nie zabezpieczają naszych spodni roboczych przed przetarciem.

Nakolanniki PORTWEST

 

 

2. Nakolanniki zewnętrzne

 

Takie nakolanniki zakładamy na spodnie robocze. Przymocowujemy je najczęściej za pomocą rzepów. Są dużo twardsze od swoich wewnętrznych odpowiedników, ale przez to dużo bardziej wytrzymałe. Mogą one porysować powierzchnie na której pracujemy, dlatego musimy być ostrożni i zwracać na to uwagę. Idealnie nadadzą się dla brukarzy i przy zbiorach warzyw. Takie nakolanniki występują w dwóch wersjach, twardsze - wykonane z samego plastiku i miększe z żelowym wypełnieniem. Nakolanniki plastikowe nie odkształcają się, są sztywne. Żelowe miękkie nakolanniki dopasowują się do powierzchni na której są używane zwiększając w dużym stopniu nasz komfort pracy.

 

Nasze kolana możemy chronić również za pomocą specjalnych podkładek pod kolana.

Taki produkt umieszczamy na posadzce i na nim klękamy. Podkładki są miękkie mozemy je przenosić w dowolne miejsce a przede wszystkim nie krępują naszcyh ruchów, nie posiadają zapięć które mogły by powodować dyskomfort przy pracy.

 

Przed wyborem nakolanników sprawdzmy ich wagę - nie mogą być za ciężkie. Dobrym pomysłem jest również przymierzenie ich i sprawdzenie jak lezą na naszych kolanach. Sprawdźmy czy po ich założeniu trzymają się pewnie na nodze i czy nie utrudniają chodzenia.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Gvarant BHP
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności