Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Spodnie robocze na lato, Blog sklep bhp

Latem, pomimo bardzo wysokich temperatur i dużego nasłonecznienia każdy pracownik fizyczny musi używać spodni roboczych. Zabezpieczają one nasze ciało przed działaniem niebezpiecznych czynników. Jednak nigdzie nie jest napisane, że używane spodnie robocze muszą być niewygodne i musi być nam w nich gorąco! Powinniśmy zadbać o to by spodnie robocze używane latem były odpowiednie do tej pory roku. W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się mnóstwo różnych spodni roboczych. Spodnie te różnią się między sobą m.in właśnie porą roku w której powinny być używane. Używanie jednego rodzaju spodni roboczych niezależnie od pory roku, to tylko pozorna oszczędność. W takich "uniwersalnych" spodniach, latem będzie nam za gorąco, zimą zaś zmarzniemy w nich. Dlatego zwracajmy uwagę na rodzaj spodni roboczych ich gramaturę. W spodniach roboczych na lato ważna jest również kolorystyka. Powinny być one utrzymane w jasnej kolorystyce, która nie absorbuje promieni słonecznych - nie nagrzewa się. W naszym sklepie internetowym, latem najczęściej sprzedają się spodnie robocze następujących rodzajów:

 

1. Spodnie ogrodniczki z odpinanymi nogawkami.

idealne rozwiązanie na okres przejściowy, wiosna - lato czy lato - jesień. W razie potrzeby w tych spodniach roboczych możemy odpiąć nogawki co uczyni je krótkimi spodenkami. W chłodniejsze dni wspomniane nogawki można szybko i bezproblemowo - za pomocą zamka błyskawicznego - założyć do spodni. Niska gramatura i wysoka przewiewność czynią te spodnie robocze częstym wyborem klientów w naszej hurtowni BHP.

 

2. Spodnie do pasa

Standardowe spodnie robocze do pasa - ale latem wybieramy te z niską gramaturą (im niższa gramatura tym cieńszy materiał) wykonane z przewiewnych wchłaniających pot materiałów. Szukajmy spodni roboczych do pasa z przewagą naturalnych włókien, lub w całości wykonanych z bawełny.

 

3. Spodnie robocze 3/4

Tam gdzie jest to możliwe, możemy używać spodni typu 3/4. takie spodnie robocze sięgają za kolano. Ich przewagą w stosunku do krótkich spodni roboczych jest możliwość zastosowania nakolanników. Takie spodnie często posiadają kieszenie wielofunkcyjne jak również wzmocnione szwy w obszarze krocza.

 

4. Spodenki robocze (krótkie spodnie)

Najbardziej odpowiednimi spodniami roboczymi na lato będą krótkie spodenki. Niestety nie możemy używać ich wszędzie. Na pewno nie zastosujemy ich na budowie, przy pracach ziemnych, drogowych. Jednak tam gdzie jest to możliwe - na prawdę warto! W tego rodzaju spodniach roboczych latem będziemy się czuć najlepiej. jeżeli pracujemy na kolanach, zawsze możemy użyć zewnętrznych nakolanników zapinanych na nodze na rzep. Nawet w takich krótkich spodniach roboczych w niektórych modelach możemy znaleźć kieszenie monterskie i inne rozwiązania znane z pełnych spodni roboczych.

 

Podsumowując latem - paradoksalnie - mniej znaczy lepiej. Im mniej materiału (niższa gramatura) im krótsze spodnie robocze - tym lepiej dla naszego komfortu.

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności