Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Tanie spodnie robocze, Blog sklep bhp

Tanie spodnie robocze - czy muszą być złe?

 

Spodnie robocze - jak wszystkie rzeczy - mogą być tanie a mogą być też bardzo drogie. Różnice w cenie występują z wielu powodów. Duży wpływ na kształt ceny spodni roboczych, ma materiał z którego zostały wykonane a także zastosowane technologie, sposób szycia i ilość kieszeni. Najdroższe spodnie robocze - marek premium takich jak np Snickers czy Mascot to prawdziwe majstersztyki jeżeli chodzi o odzież roboczą. Te produkty, to owoce wieloletnich badań potrzeb pracowników i połączenie najlepszych materiałów ze świetną jakością produkcji, szycia. Ale czy z tego powodu należy całkowicie odrzucić tanie spodnie robocze?

 

Czym tanie spodnie robocze równią się od swoich droższych odpowiedników?

 

Podstawową różnicą pomiędzy spodniami roboczymi jest materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Od jego jakości i gramatury w dużej mierze zależy cena ostatecznego produktu. Na topie są materiały zawierające większość bawełny(60-80%), resztę poliestru z małą domieszką materiału typu stretch. Podstawowe tanie spodnie robocze będą wykonane zazwyczaj ze standardowej mieszanki tj. bawełna 65% poliester 35% lub 100% bawełny. Nie jest to wcale zły skład dla spodni roboczych! Materiał wykonany w 100% z bawełny jest przewiewny, przyjemny dla ciała, w pewnym stopniu odporny na iskry powstałe np. podczas szlifowania. Mieszanka bawełna poliester gwarantuje natomiast długotrwałe utrzymanie koloru, rozmiaru i właściwości spodni roboczych.

 

Kolejną różnicą między tanimi a drogimi spodniami roboczymi jest rodzaj szycia. Droższe modele posiadają potrójne szycia, a także wzmocnienia w miejscach najbardziej narażonych na rozerwanie. Tańsze spodnie robocze, zazwyczaj szyte są szwem podwójnym, jest on i tak wytrzymalszy niż w standardowej odzieży której używamy na co dzień. Kolejną różnicą jest ilość kieszeni i uchwytów na akcesoria. Droższe spodnie robocze, posiadają dużą ilość kieszeni, niektóre z nich zasuwane są na zamek błyskawiczny. Takie spodnie wyposażone są też w uchwyty na przymiar, miarkę i inne akcesoria. Tanie spodnie robocze standardowo posiadają dwie boczne kieszenie plus kieszeń na piersi w wypadku spodni ogrodniczek lub dwie tylne kieszenie w wypadku spodni do pasa.

 

 

Wielu producentów spodni roboczych, posiada w swojej ofercie kilka serii które różnią się m.in ceną. Jednym z takich producentów spodni roboczych jest polska firma Sara. Ich podstawową serią odzieży jest linia STANDARD. W linii tej znajdziemy wiele modeli tańszych spodni roboczych. Warto zwrócić uwagę na serię DOKER - wykonaną w 100% z bawełny, jak również na bardzo popularne ubrania KING.

https://www.gvarant.pl/wyszukiwarka?query=doker

https://www.gvarant.pl/wyszukiwarka?query=king

 

Spodnie te - pomimo niskiej ceny doskonale sprawdzą się w wielu branżach.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności