Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Rękawice budowlane - najlepsze modele, Blog sklep bhp

Rękawice budowlane - najlepsze modele

Praca na budowie wymaga m.in dużej sprawności fizycznej i siły. Pracuje się niezależnie od panującej pogody i warunków - niejednokrotnie terminy "gonią" i trzeba zrobić coś „na wczoraj”. Wtedy nie możemy poczekać aż pogoda się poprawi. W takich warunkach bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o nasze ręce - które są przecież naszym narzędziem pracy. O kontuzję czy uszkodzenie ręki na budowie nie jest trudno. Przenosimy ciężkie przedmioty, materiały budowlane. Blachy czy szkło bywają ostre, chemia stosowana w budownictwie również może być niebezpieczna dla naszych dłoni. Patrząc na powyższe zagrożenia, łatwo uświadomić sobie, że bardzo ważne jest używanie rękawic roboczych. Nie mogą być to również rękawice "byle jakie" wybrane losowo. Z powodu dużej ilości różnych niebezpieczeństw - rękawice robocze musimy dobrać do wykonywanej czynności. Nikt rozsądny nie będzie przenosił ostrych blach w zwykłych wampirkach - może się to skończyć wypadkiem przy pracy.

 

Na budowie stosuje się klka rodzajów rękawic roboczych. Najbardziej popularne rękawice - stworzone do ciężkich prac, wykonane z mocnych i grubych skór to tzw. rękawice budowlane

 

 

Rękawice te dobrze zabezpieczają nasze dłonie przed uszkodzeniami, a długi sztywny mankiet osłania dodatkowo nasze nadgarstki. W tych rękawicach możemy bez obaw rozładowywać dostawy materiałów budowlanych, przenosić ciężkie przedmioty.

 

Na budowach popularne są również rękawice cało skórzane, lub rękawice skórzane w części chwytnej. Wykonane z cienkiej koziej skóry, nie są tak wytrzymałe jak rękawice budowlane, ale dzięki swojej budowie pozwalają na prace precyzyjne.

 

Do prac lżejszych - przy montażu rusztowań, konstrukcji czy prac ogólnobudowlanych zastosowanie znajdą rękawice powleczone lateksem.

 

Te rękawice stosowane są na budowach bardzo często. Są dość wytrzymałe, nie powodują dyskomfortu termicznego i dobrze chronią nasze dłonie przed niewielkimi zagrożeniami. Są stosunkowo tanie i nie zużywają się szybko.

Swoich amatorów mają również wspomniane wcześniej rękawice wampirki

 

 

Śmiało można powiedzieć, że to rękawice jednorazowe. Nie są one dobrej jakości, łatwo je uszkodzić. Zabezpieczają one nasze ręce w sposób minimalny. Rękawice te bardzo szybko ulegają zużyciu, dlatego pomimo niskiej ceny nie są dobrym wyborem - jeżeli chodzi o ekonomiczne rozwiązania. Również ze względu na swoja cenę - nadają się do prac "brudnych" gdzie po chwili taką zużytą brudną rękawice możemy wyrzucić.   

 

Na budowie często używane są maszyny zagęszczające powierzchnię, młoty pneumatyczne, udarowe. Urządzenia te generują dużą ilość wibracji - które są zagrożeniem dla naszego zdrowia. Dlatego pracując z tego typu urządzeniami musimy stosować odpowiednie rękawice.

 

https://www.gvarant.pl/p572,rekawice-reis-vibraton-antywibrcyjna.html

 

Rękawice te skutecznie zabezpieczą nasze dłonie przed wibracjami i powinny być stosowane przy pracach z ww. urządzeniami.

 

Dobór odpowiedniej rękawicy do danej pracy nie jest trudny, a pozwala nam pracować bezpiecznie dodatkowo czyniąc pracę mniej uciążliwą. Uszkodzenia dłoni na budowach są dość częste, a przecież praca w rękawicach roboczych nie jest utrudnieniem.  

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Gvarant BHP
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności