Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Ocieplane rękawice robocze, Blog sklep bhp

Rękawice robocze ocieplane

Kiedy temperatury na zewnątrz spadają, lub podczas pracy w chłodniach, mroźniach nieodzownym elementem stroju roboczego są ocieplane rękawice robocze. Dłonie bardzo szybko ulegają wychłodzeniu, dlatego tak istotne jest stosowanie rękawiczek ochronnych odpowiednich do warunków panujących w miejscu pracy. Dodatkowym problemem dla naszych dłoni jest wilgoć i woda które potęgują odczucie chłodu.  Na szczęście możemy przeciwdziałać tym niekorzystnym warunkom.

Przekrój ocieplanych rękawic roboczych jest bardzo duży. Od delikatnie ocieplonych rękawic do tych spełniających najsurowsze normy. To jakiej rękawicy użyjemy, uzależnione jest od warunków panujących w naszym miejscu pracy. W najzimniejszych miejscach, mroźniach, chłodniach najlepiej użyć rękawic spełniających normę EN511. Norma ta określa warunki jakie musi spełnić rękawica robocza chroniąca przed zimnem.

Do prac nie wymagających takiej ochrony, możemy wybrać spośród kilka typów ocieplanych rękawic roboczych:

 

Polarowe rękawice robocze

Rękawice robocze ocieplane wykonane z polaru nadają się do pracy jak i na co dzień. Są to najmniej "ciepłe" rękawice. Tkanina polarowa jest miła dla skóry i chroni przed zimnem. Takie rękawice są stosunkowo cienkie - gwarantują dobre czucie trzymanego przedmiotu.

 

 

 

Powlekane ocieplane rękawice

Najczęściej wybierane rękawice robocze ocieplane. Zazwyczaj powlekane lateksem, nitrylem wypełnione ociepliną. Dobrze chroni przed zimnem, zapewnia swobodę ruchów i dobre czucie. Grubość ociepliny jest różna w zależności od modelu rękawicy, dzięki czemu możemy wybrać odpowiednią dla siebie. rękawica zakończona jest ściągaczem, który zapewnia dodatkowe ocieplenie poprzez dobre dopasowanie do naszej dłoni.

 

 

 

Rękawice robocze ocieplane wodoodporne

Jeżeli podczas pracy w zimnym otoczeniu musimy mieć kontakt z mokrymi elementami, lub gdy musimy zanurzyć dłonie w zimnej wodzie nieodzowne stają się rękawice, które ochronią nas przed wodą, wilgocią. Musimy wybrać rękawice gumową z odpowiednią ociepliną. Dobrym wyborem jest rękawica rpolargjapan. Wykonana w całości z gumy z wewnętrzną polarową wkładką. Wkładkę tą można wywinąć na zewnątrz i wysuszyć w razie potrzeby.

 

 

Rękawice monterskie ocieplane 

Na rynku znajdziemy również ocieplane rękawice monterskie.  Idealnie nadają się do montażu konstrukcji stalowych, prac na rusztowaniach. Docenią je również kierowcy. Dzięki zastosowaniu naszytych wstawek ochronnych zapewniają ochronę przed uderzeniem czy otarciem. Ich ocieplenie to zazwyczaj specjalistyczna tkanina Insulatex™. Tkanina ta zapewnia dobre utrzymanie ciepła pomimo swojej niewielkiej grubości.

 

 

Dobre rękawice robocze - nawet te ocieplane - nie są odczuwalne na dłoni. Gwarantują natomiast ochronę przed zimnem i przed innymi zagrożeniami występującymi w miejscu naszej pracy. Szczególnie w chłodniach i mrożniach użycie odpowiednich rękawic roboczych jest kluczowe. Bez nich może dojść nawet do odmrożeń, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności