Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Ubrania robocze - dodatkowe akcesoria, Blog sklep bhp

Mówiąc o ubraniu roboczym mamy zazwyczaj na myśli buty spodnie, bluzę. W okresie zimowym do takiego zestawu dochodzi jeszcze kamizelka, kurtka ocieplana.  Ale żeby ubranie robocze było kompletne potrzeba kilka akcesoriów. Akcesoria te tworzą nasze ubranie robocze kompletnym.

Ale o jakie akcesoria chodzi? Co warto dokupić do naszego ubrania roboczego ?

1. Okulary ochronne

Praktycznie na każdej budowie, w większości fabryk, hal produkcyjnych i w wielu innych miejscach, niezbędnym elementem ubrania roboczego są okulary ochronne. Występują one w mnogości wzorów i kolorów. Różnią się także swoimi właściwościami. Inne okulary ubierze robotnik budowlany, innych używa cieśla a zupełnie innych ochronników oczu  potrzebuje osoba np. obsługująca laser.

 

2. Kask roboczy

To swoiste "must have" na budowie - podobnie jak okulary. Kaski chronią naszą głowę przed urazem. Tutaj również występują różnice w budowie czy cenie w zależności od wykonywanej pracy. Niektóre modele kasków roboczych, posiadają wizjerki ochronne - zwolnieni jesteśmy wtedy z obowiązku pamiętania o okularach, bo takie znajdują się już w naszym kasku.

 

3. Rękawice robocze

Pracę wykonujemy najczęściej swoimi rękoma. Dlatego rękawice ochronne są bardzo ważnym elementem kompletnego ubrania roboczego. Rękawice robocze są chyba najbardziej zróżnicowanymi produktami w branży BHP. Różne rodzaje materiałów z których są stworzone, różne rodzaje powleczenia, różne dodatki sprawiają że ten element ubrania roboczego może chronić nas przed wieloma niebezpiecznymi czynnikami. Musimy tylko dobrać je odpowiednio do swojej pracy.

 

4. Nauszniki ochronne.

Ten dodatkowy element ubrania roboczego chroni nasz słuch przed uszkodzeniami spowodowanymi hałasem. Występuje wiele wersji ochronników słuchu. Od podstawowych na pałąku, poprzez te  na sznurku, czy jednorazowe pianki poliuretanowe. Istnieje również możliwość zamontowania specjalnych ochronników słuchu na naszym kasku roboczym. Nauszniki ochronne różnią się między sobą zdolnością tłumienia hałasu – i to jest podstawowe kryterium podczas ich wyboru.

 

5. Maska chroniąca drogi oddechowe.

Praca w szkodliwym środowisku, z chemikaliami, farbami, nawozami czy nawet w zwykłym pyle musi być wykonywana w masce chroniącej drogi oddechowe. To jeden z podstawowych i najważniejszych elementów ubrania roboczego. Maskę dobieramy w zależności od niebezpieczeństwa znajdującego się na naszym stanowisku pracy. To niezwykle istotny element przy wszelkich pracach z azbestem.

 

6 Osłona twarzy

Praca w wielu miejscach wymaga użycia specjalnych osłon twarzy. W zależności od tego co robimy, różnią się one między sobą. Osłony twarzy to element ubrania roboczego najczęściej  kojarzony z operatorami podkaszarek, ale nie tylko oni ich używają. Praca z tokarką, szlifowanie - warto pamiętać o osłonie, która zabezpieczy całą naszą twarz. Oczywiście, można niektóre osłony twarzy połączyć z kaskiem roboczym.

 

7. Nakolanniki

Ten element ubrania roboczego docenią osoby pracujące na kolanach. Czy to przez zbiorze warzyw, owoców czy podczas układania płytek, parkietów nasze kolana narażone są na obciążenie. Używając nakolanników chronimy swoje kolana przed urazami. Występują w dwóch podstawowych wersjach - piankowe wkładane do spodni roboczych i plastikowe, żelowe zakładane paskami na kolana.

 

8. Kombinezon ochronny

Ten element ubrania roboczego nie jednokrotnie chroni nasze właściwe ubranie. W podstawowej wersji używany przez malarzy, lakierników. Stosuje się je także w laboratoriach czy przy pracy z niebezpiecznymi substancjami – dobieramy  je wtedy szukając kombinezonu spełniającego określone normy.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności