Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Rękawice robocze skórzane, Blog sklep bhp

Rękawice robocze skórzane

 

Skóra jako naturalny materiał idealnie nadaje się na rękawice robocze. Skóra jest bardzo wytrzymała, odporna na przetarcia, wysoką temperaturę. Rękawice robocze wykonane ze skóry są zazwyczaj trwałe. Jedną parę możemy używać nawet kilka tygodni. Niejednokrotnie, może okazać się, że bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będzie zakup droższej rękawicy skórzanej raz na tydzień, niż używanie codziennie nowej pary tanich rękawic dzianych. Skórzane rękawice robocze idealnie nadają się do ciężkich prac. Używa się ich najczęściej w magazynach, warsztatach. Idealnie sprawdzają się przy przeładunku towarów. Takie rękawice robocze, musimy również odpowiednio dobrać do rodzaju wykonywanej pracy. Nie jest to takie łatwe jak może się początkowo wydawać. Nawet kupując rekawicze spawalnicze mozemny dostać zawrotu głowy od ilości dostępnych rozwiązań.

 

Jakie są najpopularniejsze rodzaje skórzanych rękawic roboczych?

 

Rękawice spawalnicze

 

Z całą pewnością skórzane rękawice robocze najczęściej spotkamy u spawaczy. Jest to tradycyjne rozwiązanie stosowane od lat. Pomimo szybkiego rozwoju techniki, wynalezieniu wielu nowych materiałów, spawacze w dalszym ciągu wybierają rękawice robocze skórzane. Takie rękawice - szczególnie z długim mankietem bardzo dobrze zabezpieczają dłoń i rękę przed odpryskami metalu, iskrami. Pomimo swojej dużej wytrzymałości, dzięki zastosowaniu skóry nie ma problemu z manualnością, czuciem, trzymaniem drobnych elementów poprzez rękawice. Rękawice skórzane często od wewnętrznej strony podszyte są delikatnym bawełnianym materiałem. Zapewnia on komfort naszym dłoniom, niweluje ryzyko otarć. Dostępne są również różne długości mankietu.

 

Rękawice skórzano - tekstylne

 

To również bardzo popularne rękawice robocze. Połączenie dwóch materiałów - skóry (najczęściej koziej) z tkaniną daje świetne rezultaty. Część chwytna - używana najintensywniej - jest wytrzymała, natomiast wierzchnia tekstylna część umożliwia cyrkulacje powietrza, oddychanie naszej dłoni. Dzięki zastosowaniu rzepu idealnie dopasowują się do naszej dłoni. Sa to ulubione rękawiczki pracowników magazynu, ale również kierowców.

 

Rękawice cało skórzane

 

Wykonane w całości ze skóry, bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu miękkich skór kozich, rękawice te nadają się do prac precyzyjnych. Często używają ich monterzy, mechanicy, kamieniarze.

 

Rękawice budowlane wzmacniane skórą

  Rękawice robocze wzmacniane skórą nadają się do najcięższych prac. Ten typ rękawic jest najbardziej wytrzymały. Użyta skóra bydlęca jest gruba - dzięki czemu taki rodzaj rękawic roboczych nie nadaje się do prac precyzyjnych, ale idealnie sprawdzi się na budowie, czy w innych ciężkich pracach. Kupując taki rodzaj rękawic roboczych warto zwrócić uwagę czy cześć chwytna wykonana jest z jednego kawałka skóry - znacząco podnosi to wytrzymałość i żywotność rękawic.

 

 

 

Rękawice robocze skórzane z racji swojej budowy i wykorzystania skór naturalnych nie sprawdzą się we wszystkich branżach. Tam gdzie potrzeba dużej precyzji zastosujemy inne rękawice - dziane, powlekane. Jednak pod względem swojej wytrzymałości i relacji ceny do jakości rękawice skórzane jeszcze długo będą najlepszym wyborem.

 

 

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności