Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Rękawice robocze dla mechaników, Blog sklep bhp

Rękawice robocze dla mechaników

Dla mechanika jego ręce to źródło zarobków, dlatego tak ważne jest by o nie odpowiednio dbać. Smary, benzyna, rozpuszczalniki działają bardzo drażniąco na skórę. Inną sprawą są obrażenia od uszkodzeń mechanicznych. Mechanik często musi dosięgnąć ręką śruby, elementy silnika które są  trudno dostępne. Niejednokrotnie powoduje to otarcia, obicia i i inne uszkodzenia. Dlatego tak ważna jest odpowiednia ochrona naszych dłoni.

 

Rękawic roboczych dla mechaników jest bardzo dużo. Różnią się materiałem z jakiego  zostały wykonane, budową, grubością.  Nie ma jednego modelu który nada się do wszystkich prac mechanicznych. Należy dobierać je odpowiednio do wykonywanej pracy. Rodzaj używanych rękawic mechanik może zmieniać kilkukrotnie w ciągu dnia.

 

Podstawowe rodzaje rękawic roboczych dla mechaników

 

Rękawice robocze  nitrylowe jednorazowe

Rękawice te są bardzo lubiane przez mechaników ze względu na swoją grubość i idealne przyleganie do ciała. Stanowią "drugą skórę" nie krępując ruchów i pozwalając na bardzo precyzyjną pracę.  Chronią one skórę przed cieczami, ale nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne.  Niektóre modele takich rękawic mają dodatkową fakturę na części chwytnej, zwiększającą chwytność. Specjalne rękawice nitrylowe jednorazowe dla mechaników różnią się także od zwykłych medycznych swoją grubością. Niektóre modele są nawet 3x grubsze od swoich zwykłych odpowiedników.

 

Rękawice robocze typu mechanic

Te rękawice jak sama nazwa wskazuje, zostały zaprojektowane dla mechaników. Pomimo tego używają ich również różne inne branże. Dzieje się tak dlatego, że to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów rękawic. Rękawice takie najczęściej wykonane są ze skóry w połączeniu z tkaniną, ale często używane są materiały syntetyczne jak np. neopren, czy powleczenia różnego rodzaju. Powleczenie ma na celu zazwyczaj zwiększenie chwynosci rękawicy i jej dodatkowe wzmocnienie.  Występuje cała masa rękawic tego rodzaju, które różnią się praktycznie wszystkim. Często posiadają dodatkowe ochraniacze na palce i nadgarstki. Niektóre z tego typu rękawic roboczych nie mają palców - umożliwia to precyzyjną pracę. Jeżeli szukamy dobrych rękawic roboczych tego rodzaju musimy zwrócić  uwagę na marki typu SNICKERS, PORTWEST, DELTAPLUS.

 

Rękawiczki robocze powlekane

Mechanicy bardzo często korzystają z rękawic powlekanych nitrylem bądź lateksem. Jako że nitryl jest odporny na benzynę rozpuszczalniki jest często wybierany przez mechaników. Rękawice takie używane są zazwyczaj 1 zmianę i wyrzucane. Oferują dobrą wytrzymałość jednak ciężko wykonywać w nich prace precyzyjne. Również rękawice powlekane lateksem są często wybierane do takich prac. Lateks jest elastyczny i wytrzymały.

 

Rękawice robocze skórzane

Niektórzy z mechaników cenią sobie rękawice skórzane. Wybierają najczęściej rękawice wykonane z koziej skóry. Kozia skóra jest miła w dotyku, wytrzymała, odporna mechanicznie. Dodatkowym atutem tego typu produktu jest szeroka rozmiarówka - łatwo dopasować rękawice do swoich dłoni. mechanicy wybierają rękawice skórzane na rzep - bądź cało skórzane. Te ostatnie zapewniają dobrą odporność na uderzenia, jednak nie nadadzą się do prac precyzyjnych.

 

Kupując rękawice dla mechanika musimy wziewa pod uwagę rodzaj i zakres prac które wykonujemy. To podstawowa kwestia która zazwyczaj pozwala dokonać odpowiedniego wyboru. Dobrym pomysłem jest również przetestowanie różnych rodzajów rękawic, używanie ich zamiennie w zależności od wykonywanej pracy. Jedno jest pewne - mechanicy muszą używać rękawic. Środki chemiczne z którymi mają styczność na co dzien powodują choroby i uszkodzenia skóry. Wymówki typu: nie mogę pracować w rękawicach bo mi nie wygodnie - przy tak szerokim wyborze rękawic nie są zasadne. Ryzykujemy własne zdrowie czy warto?

 

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności