Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Spodnie robocze ocieplane, Blog sklep bhp

Spodnie robocze ocieplane - to jeden z naszych najpopularniejszych produktów BHP jesienią i zimą.  Na pewno dużą tego zasługą, jest ich duża różnorodność. Wiele modeli, rozwiązań technicznych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zbliżająca się zima wymusza na nas odpowiednie przygotowanie. Jeżeli pracujemy na zewnątrz, musimy zadbać o odpowiedni strój roboczy. Musi być on wytrzymały, wygodny ale przede wszystkim odpowiednio ocieplony.

Szukając spodni roboczych, znajdziemy również takie przystosowane do stosowania zimą. Różnią się one od zwykłych spodni roboczych podszewką, ociepliną, chociaż zdarzają się również modele zaprojektowane  zupełnie od nowa nie mające odpowiedników w wersji letniej.

 

 

Spodnie ocieplane, podobnie jak letnie występują w wielu rodzajach, typach. Podstawowe to do pasa i ogrodniczki.  W zimie najpopularniejsze są spodnie typu szwed - czyli ogrodniczki. Są one dużo cieplejsze od spodni do pasa a odpowiednio dobrane nie krępują naszych ruchów. Zabezpieczają one dodatkowo nasze plecy, brzuch przed zimnem i wiatrem. Takie zimowe spodnie robocze występują również w wersji ostrzegawczej.

 

Na co zwracać uwagę kupując ocieplane spodnie robocze?

 

Zacznijmy od materiałów z jakich wykonane są spodnie. Zima to często śnieg, deszcz - dlatego warto zadbać, by nasze spodnie były odporne na takie warunki. Chyba nie ma nic gorszego w pracy niż przemoczone spodnie robocze. Praca w takich warunkach może skończyć się dla nas chorobą. Producenci często powlekają spodnie zimowe robocze poliestrem, zapobiega to przenikaniu wilgoci i czyni spodnie odporniejszymi na uszkodzenia mechaniczne i zużycie. Tańsze spodnie, zazwyczaj wykonane są z czystej bawełny lub mieszanki bawełny z poliestrem. Kolejna istotna kwestia to grubość ocieplenia, dobieramy ją odpowiednio do warunków panujących w miejscu pracy. Tutaj wyznacznikiem jest wygoda – wiadomo, że zbyt grube ocieplenie może krępować nasze ruchy, powodując niewygodę. W zimie dużo szybciej zapada zmrok, dlatego bardzo ważnym jest by nasze spodnie posiadały elementy odblaskowe - przeszycia lamówki - zwiększają one naszą widoczność  poprawiając zarazem bezpieczeństwo.

 

Najczęściej wybierane spodnie robocze ocieplane

 

W naszym sklepie bardzo często sprzedają się spodnie robocze ocieplane polskiej marki Sara. Spodnie te charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. W ofercie firmy Sara występuje kilka ubrań ocieplanych  zarówno spodnie robocze do pasa i ogrodniczki.

Najczęściej wybierane to:

 

https://www.gvarant.pl/wyszukiwarka?query=winter+extra+spodnie

https://www.gvarant.pl/wyszukiwarka?query=king+winter+spodnie

 

Spodnie ocieplane serii KING wykonane są z mieszanki poliestru z bawełną. Posiadają potrójne szwy i cordurowe wzmocnienia na kolanach, co przekłada się na ich wytrzymałość.  Posiadają kieszenie standardowe + dodatkowa kieszeń wykonana z kordury zapinana na rzep. Spodnie te idealnie  sprawdzą się w takich branżach jak budownictwo, prace magazynowe - wszędzie tam gdzie panuje chłód i nie jest wymagana zwiększona widzialność tj. odzież ostrzegawcza.

 

Tam gdzie takiej odzieży potrzebujemy bardzo dobrze sprawdzi się ten model spodni roboczych:

Spodnie ocieplane ostrzegawcze

 

Te ocieplone spodnie robocze wykonane są z tkaniny o intensywnych barwach, posiadają również pasy odblaskowe. Ocieplone nogawki nie pozwolą nam zmarznąć.

 

Większość ocieplonych spodni roboczych posiada do kompletu ocieploną bluzę lub kurtkę. Decydując się na zakup spodni roboczych ocieplanych, warto dokupić do kompletu bluzę czy kamizelkę ocieplaną.  Taki zestaw wygląda schludnie i zapewnia dobrą ochronę przed zimnem. Oczywiście możemy poeksperymentować  i dobrać do spodni roboczych bluzę z innej linii odzieży. W ten sposób możemy połączyć zalety różnych serii ubrań dodatkowo dodając do naszego ubrania roboczego indywidualny charakter.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności