Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Specjalistyczne spodnie robocze ocieplane, Blog sklep bhp

Spodnie robocze ocieplane

 

Prace w trudnych warunkach atmosferycznych, w zimnie, deszczu, śniegu nie jednokrotnie musimy wykonać pomimo trudnych warunków atmosferycznych. Dodatkowo niektóre rodzaje prac możemy wykonać tylko w specjalistycznych ubraniach. Tylko one gwarantują nam bezpieczeństwo w określonych warunkach. Do takich rodzajów spodni roboczych należą te trudnopalne, kwasoodporne, chemoodporne antyelektrostatyczne i inne.  O ile w jest duży wybór takich spodni w wersji letniej takich spodni, to z wersjami zimowymi nie jednokrotnie może być to problem. Oczywiście można  stosować spodnie letnie w zimie, możemy wtedy wyposażyć się w dobra odzież termoaktywną, lub grubą bieliznę - ale na szczęście nie jesteśmy skazani na takie rozwiązania. O wiele wygodniej będzie nam się  pracowało w spodniach zaprojektowanych odpowiednio do danej pory roku.

 

Spodnie robocze dla spawacza - ocieplane

To chyba najbardziej popularny rodzaj specjalistycznych spodni roboczych w wersji ocieplanej. Stosowane przez spawaczy - ale nie tylko. Polecane wszędzie tam gdzie istnieje możliwość kontaktu z iskrami, np przy pracy z szlifierką. Spodnie takie muszą wyróżniać się trudno palnością, odpornością na kontakt z iskrami. Wykonane są w całości ze specjalistycznych trudnopalnych materiałów. W takich spodniach roboczych stosuję się nici kevlarowe. Gruba odpowiednio zaimpregnowana bawełna i ciepła poszewka, zapewniają komfort cieplny i bezpieczeństwo.

Najlepsze spodnie robocze są dodatkowo odporne na działanie chemikalii i antyelektrostatyczne, dlatego ich wachlarz zastosowań jest bardzo szeroki.

 

Spodnie robocze zimowe antyelektrostatyczne

 

Jeżeli potrzebujemy spodni ocieplanych antyelektrostatycznych, a nie potrzebujemy dodatkowych właściwości jak trudno palność idealnym wyborem będą spodnie serii piorun:

Ubrania linii piorun bardzo często widzimy na stacjach benzynowych, ubrani są w nie pracownicy obsługujący dystrybutory paliwa. ich dodatkowym atutem jest wszyta ostrzegawcza lamówka 3M o szerokości 2,5 cm.

 

Spodnie robocze ostrzegawcze ocieplane

Wszędzie tam gdzie niezbędna jest wysoka widzialność, przy pracach na drodze, budowach wymagana jest odzież ostrzegawcza, odblaskowa. Występuje ona również w wersji zimowej. Spodnie takie chronią nas przed chłodem jednocześnie zapewniając dobrą widzialność. Jest to bardzo ważne szczególnie zimą gdy zmrok zapada bardzo szybko.

 

Jeżeli nie ma potrzeby stosowania odzieży ostrzegawczej, wybierzmy coś z naszytymi pasami odblaskowymi. Same tylko pasy odblaskowe znacznie zwiększą naszą widoczność po zmroku.

 

W wypadku specjalistycznych spodni roboczych zimowych niezwykle ważna jest ich odpowiednia konserwacja - zgodnie z zaleceniami producenta. Nie stosowanie się do nich może powodować utratę właściwości przez materiał.

 

Odzież odpowiednio dobrana do pory roku i warunków panujących w miejscu pracy to podstawa. Zapewnia ona warunki do odpowiedniego i bezpiecznego wykonania swojego zadania.

 

 

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności