Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Odzież robocza ostrzegawcza, Blog sklep bhp

Odzież robocza ostrzegawcza

Ubrania robocze ostrzegawcze, stosujemy wszędzie tam gdzie pracownik musi być odpowiednio, dobrze widoczny. Ubrania te znajdują zastosowanie szczególnie w miejscach niebezpiecznych. Miejsca takie to place budów, hale produkcyjne i przede wszystkim drogi. Właśnie na drogach odzież robocza ostrzegawcza jest niezbędna, dlatego każdy pracownik drogowy czy to budowlany, czy odpowiedzialny za utrzymanie drogi w należytym stanie, musi być ubrany w odpowiednią odzież roboczą ostrzegawczą. Ale nie tylko na drogach taka odzież jest przydatna.  Taką odzież ostrzegawczą stosujemy również na co dzień. Poruszając się po zmroku, pieszo lub rowerem używamy kamizelek ostrzegawczych. Nawet na magazynie, gdzie używane są wózki widłowe takie obrania mozgą uratować zdrowie czy nawet życie. Dużo łatwiej również w sytuacji awaryjnej, kryzysowej zlokalizować pracownika ubranego w ubranie o podwyższonej widzialności. Z takich ubrań korzystają również wszystkie służby takie jak policja, pogotowie czy straż pożarna.

 

Nie każda odzież ostrzegawcza jest taka sama. Różnią się one między sobą m.in klasami - im wyższa klasa tym więcej materiału odblaskowego a co za tym idzie wyższa widzialność. Występują 3 klasy odzieży roboczej ostrzegawczej:

 

Klasa 1

To najniższy poziom widzialności, nie może być stosowana przy pracy na drogach, ale już taka odzież znacząco zwiększa nasze bezpieczeństwo jako pieszego czy rowerzysty po zmroku, lub w ciężkich warunkach atmosferycznych. Najtańsze takie kamizelki kosztują około 5-7 zł, a mogą uratować życie.

 

Klasa 2

Najbardziej popularna klasa, to np kamizelki z pasami odblaskowymi pionowymi i wokół ciała.

Klasa 3

Specjalistyczne kurtki robocze o podwyższonej widzialności, stosowane przy pracach na autostradach czy na lotniskach.

 

Wyróżniamy kilka rodzajów odzieży roboczej o podwyższonej widzialności:

Komplety ubrań roboczych ostrzegawczych

 

Komplet taki składa się z spodni i bluzy, bądź kurtki - w zależności od pory roku. To dobre rozwiązanie dla ekip pracujących na drodze. Oferuje wysoki poziom widzialności - odblaskowe są i spodnie i bluza. Dostępne są również ostrzegawcze komplety przeciwdeszczowe do ubrania na zwykłe ubranie robocze.

 

 

Kombinezony ostrzegawcze

Jednoczęściowy strój roboczy. Nie jest on jednak często wybierany przez klientów z uwagi na problemy z dopasowaniem rozmiaru. Klienci preferują komplety składające się ze spodni i bluzy - można wtedy wybrać różne rozmiary danego elementu stroju roboczego i dzięki temu lepiej dopasować ubranie robocze.

 

 

Kurtki ostrzegawcze

Jedne z najbardziej popularnych roboczych kurtek zimowych. Często bardzo funkcjonalne, 3w1 4w1 a nawet 7w1. Kupując taką multifunkcyjną kurtę mamy jednocześnie kurtę zimową, kamizelkę dwustronną, polar i kurtkę przeciw deszczową. Możemy używać jej praktycznie cały rok.

 

 

Kamizelki ostrzegawcze

 

Stosowane najczęściej latem, są lekkie, przewiewne, gwarantują odpowiednią widzialność i duży komfort użytkowania. Używane zarówno przez pracowników jak i w życiu codziennym. W wielu krajach UE wymagana przepisami w samochodzie.

 

 

Utrzymanie czystości ubrań roboczych ostrzegawczych.

 

 

Producent ubrania roboczego o podwyższonej widzialności, zobowiązany jest do poinformowania użytkownika o sposobie prania i o maksymalnej ilości cykli konserwacyjnych. Jest to bardzo istotny parametr, ponieważ taka odzież robocza traci swoje właściwości wraz z cyklami prania.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności