Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Rękawice robocze z koziej skóry, Blog sklep bhp

  Rękawice robocze z koziej skóry

Kozia skóra jest wyjątkowo miękka, elastyczna a jednocześnie charakteryzuje się dużą wytrzymałością na czynniki mechaniczne. Nie ma ona dobrych właściwości cieplnych - nie izoluje od gorąca czy zimna. Jej grubość to około 0,7-0,8mm. Takie właściwości koziej skóry, spowodowały, że bardzo często wykorzystywana jest przy produkcji m.in rękawic roboczych. Rękawice robocze wykonane z koziej skóry lubiane są przede wszystkim za miękkość - a co za tym idzie wysoką manulaność. W takich rękawicach bez trudu wykonanym ciężkie prace wymagające odpowiedniej precyzji. Nie dziwne więc, że na polskim rynku rękawic roboczych te z koziej skóry  mają tak mocną pozycję. Produkowane są najczęściej w wielu małych fabrykach w  Pakistanie. Właśnie dlatego takie rękawice pomimo podobnego wyglądu mogą różnić się diametralnie jakością. Zdarzają się rękawice - podobno wykonane z koziej skóry - które skórzane nie są. Bywają również takie których tragiczna jakość szycia czy materiałów powoduje ich bardzo niską wytrzymałość. Dlatego w wypadku tego rodzaju rękawic roboczych, nie warto sugerować się jedynie ceną. Zdarza się tak, że najtańsze rękawice "typu" kozia skóra będą mniej wytrzymałe od zwykłych dzianych rękawic.

 

Jak zatem wybrać dobrą rękawice z koziej skóry?

Najłatwiej zdać się na profesjonalistów. Zakupy w dobrym sklepie BHP gwarantują zadowolenie. W naszej hurtowni każda rękawica tego typu, przed wprowadzeniem do oferty jest uważnie oglądana i testowana. Należy wybierać rękawice sprawdzonych producentów takich jak n. Delta Plus, Portwest, Ardon, Canis. Samodzielnie możemy ocenić rękawice sprawdzając m.in jakość i grubość koziej skóry. Skóra musi sprawiać wrażenie mocnej solidnej, wytrzymałej. Jednocześnie musi być miękka i przyjemna w dotyku. Cześć chwytna rękawicy powinna być wykonana z jednego kawałka skóry. Dzięki temu produkt jest bardziej wytrzymały na rozerwania czy przetarcia. Warto zwrócić uwagę na wierzch rękawicy. Modele bez żadnego nadruku możemy od razu odrzucić. Nie spełniają one żadnych nawet podstawowych norm które dopuszczają je do użytku. Rękawica powinna mieć nadruk producenta, znak CE, oznaczenie rozmiaru, kategorii i spełnianych norm.

Część wierzchnia rękawicy jest równie ważna co chwytna. Dobry materiał zapewni odpowiednią wentylację i zapobiegnie poceniu się dłoni.

 

 

W wypadku rękawic roboczych wykonanych z koziej skóry najbardziej popularne są te z zapięciem na rzep. Dzięki rzepowi taką rękawice dopasujemy do swojej dłoni, nie będzie się z niej ześlizgiwać. Dodatkowo ciasne zapięcie rękawicy na rzep zapewni ochronę dłoni przed wiatrem ale również piaskiem czy ziemią które mogły by się dostać do środka. Nie mniej popularne są rękawice bez rzepu - ze ściągaczem,cało skórzane. Używane często przez kierowców. dzięki wykonaniu w całości ze skóry są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od wersji z rzepem. Zimą możemy używać ocieplonych wersji rękawic z koziej skóry.  Ocieplana wykonana jest często z polarowej wkładki, lub miękkiego sztucznego futerka.

 

Dzięki swoim właściwościom skóra kozia używana jest również do produkcji rękawic spawalniczych. Do produkcji tego typu rękawic używa się grubszych kawałków skóry - 1,2 -1,4 mm. Ze skóry koziej wykonana jest część chwytna rękawicy, reszta zaś to często skóra wołowa.

 

Sprawdź Rękawice budowlane ze skóry

 

Kozia skóra to bardzo dobry materiał do produkcji rękawic roboczych. Producenci bardzo często jej używają, oferując dużo różnych modeli rękawic. Przy odpowiednim ich doborze, będziemy zadowoleni podczas pracy z komfortu i wytrzymałości, nie tracąc przy tym tak ważnej w wielu pracach precyzji.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności