Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Jak dobrać odzież roboczą, Blog sklep bhp

W sieci znajduje się wiele poradników dotyczących doboru odzieży roboczej. Skupiają się one zazwyczaj na przedstawieniu norm które odzież musi spełniać na konkretnym stanowisku pracy. W tym poradniku postaramy się doradzić jak dobrać odzież roboczą z praktycznego punktu widzenia.

 

Podczas wybierania odzieży roboczej dla siebie, bądź dla swoich pracowników trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, co zaowocuje wygodą pracownika podczas prac - co przełoży się na jego wydajność. Przede wszystkim należy wziąźć pod uwagę to, w jakiej branży pracuje dany pracownik, w jakich warunkach, w jakiej temperaturze pracuje i z jakimi zagrożeniami spotyka się na codzień. Dla danych branż przewidziane są odpowiednie linie odzieży spełniające odpowienie wymogi i certyfikaty. Przy wyborze ubrań należy równiez zwrócić uwagę na względy praktyczne. Odzież w której pracownik porusza się cały dzień musi być wygodna a jej utrzymanie w czystości musi być łatwe.

Wybierając odzież roboczą do pracy w zakładzie mechanicznym, na budowie, w drogownictwie, rolnictwie itp musimy wybrać rodzaj odzieży w której będziemy się czuli wygodnie. Najbardziej popularne rodzaje odzieży roboczej to:

 

1. Kombinezony

  

Kombinezon roboczy to jednoczęściowe ubranie – połączenie bluzy ze spodniami zazwyczaj z zamkiem błyskawicznym od kroku do szyi. Kombinezony robocze znajdują zastosowanie zazwyczaj w warsztatach mechanicznych, rolnictwie, pracach malarskich jak również w środowisku toksycznym. Kombinezony występują zarówno w wersjach letnich jak i zimowych.


 

Nasza oferta kombinezonów roboczych:

https://www.gvarant.pl/pl/odziez-robocza/kombinezony/ 


 

  1. Spodnie robocze ogrodniczki (szwedy)


 


 

Ogrodniczki robocze to spodnie z charakterystycznym karczkiem z przodu w którym zazwyczaj znajduje się kieszonka, ze zintegrowanymi szelkami. Spodnie te znajdą zastosowanie w większości branż. Ich mocną stroną są duże możliwości wyregulowania pozycji ubrania na ciele. Posiadają dużo kieszeni jak również miejsce na nakolanniki potrzebne do prac w pozycji klęczącej. Ogrodniczki występują zarówno w wersjach letnich jak i zimowych.


 

Nasza oferta ogrodniczek roboczych:

https://www.gvarant.pl/pl/odziez-robocza/spodnie,spodnie-typu-szwed/

  1. Spodnie do pasa


Spodnie do pasa to klasyczne spodnie , zazwyczaj z wieloma kieszeniami i miejscem do włożenia nakolanników do prac w pozycji klęczącej. Spodnie do pasa występują zarówno w wersjach letnich jak i ziomowych.

 

Nasza oferta spodni do pasa:

 

https://www.gvarant.pl/pl/odziez-robocza/spodnie,dzianetkaninowe/

  1. Bluza robocza

     


 

 


 

 

 

Bluza robocza to cześć odzieży nieprzylegająca bezpośrednio do ciała, zazwyczaj z wieloma kieszeniami.

 

Nasza oferta bluz roboczych:

 

https://www.gvarant.pl/pl/odziez-robocza/bluzy/

  1. Kamizelki robocze

     


 

 

Kamizelki zazwyczaj służą jako ocieplacze zimą, w lecie wybierane ze względu na ich liczne kieszenie wykorzystywane podczas prac monterskich. Kamizelki występują zarówno w wersjach letnich jak i zimowych.

 

To tylko podstawowe rodzaje ubioru roboczego – są one najczęściej wybierane przez naszych klientów. Producenci zazwyczaj tworzą kolekcje, linie swojej odzieży tak by znalazły się w nich wszystkie podstawowe rodzaje odzieży. Pozwala to wyposażyć swoich pracowników w spójne stylistycznie ubrania niezależnie od tego jaki rodzaj odzieży preferują.

 

Odzież robocza wykonana jest z różnych materiałów o różnej gramaturze (czyli grubości) co różnież należy wziąźć pod uwagę przy jej doborze. Jeśli pracownicy pracują w środowisku o niewielkiej wilgotności, w wysokiej temperaturze otoczenia dobrze jest wybierać odzież roboczą wykonaną z bawełny. Ten materiał przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. Bawełna sprawdza się różnież przy pracach ze szlifierkami – odzież nie niszczy się szybko.

 

Podczas prac w wysokich temperaturach latem, bardzo dobrze sprawdzają się również koszulki wykonane z oddychających materiałów. Odprowadzają one pot na zewnątrz materiału wentylując ciało co w znaczym stopniu wpływa na wygodę pracy.

 

W naszej ofercie znajduje się wiele takich rozwiazań np:

 

https://www.gvarant.pl/pl/p103,koszulka-polo-cerva-emerton-cool-dry-meskiedamskie.html

Komfortową pracę w środowisku o większej wilgotności powietrza zapewnią ubrania wykonane z połaczenia włókien sztucznych i bawełny.

Podczas pracy na zewnątrz budynków w niesprzyjającej aurze warto zaopatrzyć się w komplety, płaszcze, poncha kurtki przeciwdeszczowe. Wykonane są one zazwyczaj z materiału PCV, gumy bądź ortalionu.

https://www.gvarant.pl/pl/p1834,komplet-przeciwdeszczowy-reis-kplpu.html

Jeżeli jednak cenimy sobie komfort podczas pracy, warto przyjrzeć się kurtkom wykonanym z tkaniny softshell. Tkanina ta jest używana w odzieży sportowej, cechuje się wysoką oddychalnością, wiatroszczelnoscią i odpornością na deszcz. Dodatkowo takie kurtki wyróżniają się ciekawą, atrakcyjną stylistyką np:

https://www.gvarant.pl/pl/p7426,kurtka-industrial-starter-wengen-04727-jesienzima-meskiedamskie.html

czy

https://www.gvarant.pl/pl/p9790,kurtka-softshell-ardon-spirit-jesienzima-meskiedamskie.html

 

Gramatura tkaniny to również bardzo ważna kwestia którą należy uwzględnić przy wyborze odzieży roboczej. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na warunki w których pracuje dany pracownik. Ubrania o niskiej gramaturze sprawdzą się w wilgotnym, gorącym środowisku, lub przy lżejszych pracach. Wysoka gramatura ubrań sprawdzi się w chłodniejszym środowisku, przy pracach w których odzież narażona jest na uszkodzenia mechaniczne.

Jedną z kwestii ważnych podczas zakupów odzieży BHP jest jej producent. W branży ubrań roboczych trwa nieustanny wyścig o poprawę jakości, funkcjonalności produktów. Producenci tacy jak SNICKERS czy CATEPILLAR postawili sobie za zadnie stworzenie ubrań z najnowocześniejszych, najtrwalszych tkanin. Ich produkty są bardzo wytrzymałe, odporne na zabrudzenia, wykonane z najlepszych materiałów m.in nici, tkanin opartych na kevlarze. Produkty tych producentów – wyróżniają się prócz jakości wysoką funkcjonalnoscią i praktycznoscią.

Markami na które równiez warto zwrócić uwagę to BETA – włoski producent narzędzi który posiada w ofercie również wysokiej jakości odzież roboczą, INDUSTRIAL STARTER – również włoska marka wyróżniająca się ciekawą stylistyką i wysoką jakoscią w konkurencyjnej cenie. Jedną z dobrych marek w świecie odziezy BHP jest również francuska firma PANOPLY.

W naszej ofercie znajdują się również ubrania takich firm jak Leber Hollman, Ardon, Cerva, Canis, REIS i inne. Wszystkie marki ubrań które oferujemy są sprawdzonymi i pewnymi producentami, którzy w swojej działalnosci stawiają głównie na jakość wyrobu.

Ważnym elementem odzieży roboczej jest również odpowiednie jej oznaczenie logiem firmowym, nazwą firmy. Niewielkim kosztem możemy w oczach klienta podnieść profesjonalność naszych usług a ubranie robocze zaczyna spełniać funkcje reprezentacyjne. Nadruki na odzieży roboczej sprawiają że klienci szybciej zapamiętują firmę,wykonawcę, pozwalają klientowi szybko odnaleźć naszego pracownika który udzieli mu odpowiednich informacji. Nadruki na odzieży roboczej pozytywnie wpływają na wizerunek firmy, co przekłada się na zwiększoną liczbę zamówień.

Naszym klientom indywidualnie doradzamy w kwestiach doboru odpowiedniej techniki nadruku.

Już po zakupie odzieży roboczej należy pamiętać o utrzymaniu jej w czystości, co zapewni jej długotrwałe użytkowanie. Posiadamy w ofercie proszki, środki czystości dedykowane do odzieży roboczej. Środki te odpowiednio czyszczą materiał nie powodując jego wyblaknięcia czy zmiany rozmiarów.

Nasza oferta https://www.gvarant.pl/pl/higiena-i-czystosc/

Prosimy również pamiętać, że służymy pomocą w wyborze odpowiednich ubrań dla Państwa lub Państwa pracowników. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów i bardzo szeroki asortyment pozwalają nam dostosować ofertę pod Państwa indywidualne zapotrzebowanie.W razie pytań, wątpliwości prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta. Zapraszamy również do naszego salonu sprzedaży, gdzie można zobaczyć wiekszość produktów z oferty naszego sklepu internetowego.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności