Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Rękawice do wulkanizacji - przegląd ofert, Blog sklep bhp

Praca w zakładzie wulkanizacyjnym wymaga stosowania dobrych jakościowo, wytrzymałych, a jednocześnie komfortowych rękawic. Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru rękawic dla wulkanizatorów i jakie modele w naszej oferty polecamy dla tej grupy? Zapraszamy do lektury.

Rękawice dla wulkanizatorów

Wulkanizacja to ciężka fizycznie praca, w której niezbędne jest stosowanie odpowiednich rękawic ochronnych. Odpowiednich, a zatem jakich? Przede wszystkim odpornych na wszelkiego rodzaju smary i oleje, a funkcje te spełniają modele wykonane z takich materiałów jak: lateks, poliester i nitryl. Niewątpliwą zaletą tego ostatniego jest fakt, że nitryl jest biodegradowalny, a zatem w pełni bezpieczny dla środowiska. Wymiana opon wymaga również niezwykłej zręczności oraz konieczności łatwego chwytania małych elementów, których również nie brak podczas tego rodzaju prac. Trzymanie śrubek czy nakrętek w sztywnych rękawicach wydaje się karkołomnym i czasochłonnym zadaniem, dlatego warto postawić na komfortowe, elastyczne rękawice, które zapewniają wygodę i dobrą chwytność podczas wielogodzinnych prac w warsztacie.

Dobrym rozwiązaniem jest testowanie rękawic, a wymaganym dobór odpowiedniego rozmiaru przed zakupem. Zarówno zbyt małe, jak i za duże rękawice nie nadają się do pracy. Pamiętajmy również o to, aby rękawiczki nie były zbyt cienkie, ponieważ w takich łatwo o przetarcia. Pamiętając o komforcie warto dostosowywać rękawice do panujących warunków pogodowych, tzn. wybierać grubsze rękawice, które zapewnią komfort termiczny podczas zimy, w sezonie letnim lepiej postawić na modele oddychające, w których ręce nie będą się pocić. A oto przegląd najciekawszych i wartych uwagi rękawic z oferty naszego sklepu:


Ciekawą ofertę dla wulkanizatorów przygotowała marka Reis. Z jej oferty posiadamy m.in. modele Recodrag oraz Ogrifox OX. Dedykowane są pracownikom fizycznym, dla których bezpieczeństwo i wygoda to kwestie priorytetowe w trakcie wykonywania obowiązków. Głównym materiałem wykorzystanym przy produkcji jest lekka dzianina, która mimo swoich właściwości jest bardzo trwała, jednocześnie przewiewna. Rękawice sprawdzą się zatem idealnie w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim. Warto również wspomnieć, iż posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci gumy o porowatej strukturze sprawia, że rękawice spełniają swoje funkcje ochronne, jednocześnie dając pewny chwyt dłoni i zapobiegając tym samym otarciom czy zranieniu w trakcie pracy.

Rękawice Reis powlekane lateksem

Rękawice Reis dziane z poliestru

Rękawice skórzane również są dobrą propozycją dla osób, które na co dzień wymieniają opony samochodowe. Skóra jest nie tylko trwała, ale i wygodna, a prezentowany model wykonany z koziej skóry gwarantuje dobrą ochronę dłoni przy jednoczesnej dobrej chwytności.

Rękawice Canis z koziej skóry

 

Nie znalazłeś dla siebie modelu? Zachęcamy do kontaktu. Chętnie udzielimy niezbędnej pomocy.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności