Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Ochrona przed przecięciem, Blog sklep bhp

W sytuacjach, gdie głównym ryzykiem jest narażenie na zagrożenia mechaniczne, takie jak ostre czy chropowate elementy, pracownicy używają rękawic wykonanych z włókien syntetycznych. Włókna te zostały zaadaptowane z zastosowań przemysłowych do sportu i produktów ochronnych. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałość na rozciąganie, cięcie i odporności na ścieranie. Należy również podkreślić, że takie włókna są przyjazne zarówno dla użytkownika i środowiska

Ochrona przed zagrożeniami mechanicznymi obejmuje również nowoczesne materiały tekstylne, zapewniające amortyzację dla części grzbietowej. Rozwiązania takie znajdują zastosowanie w budownictwie. Materiały wykazują wysoką wytrzymałość mechaniczną, a część grzbietowa rękawicy dobrze chroni kości śródręcza. Z kolei, prążkowane mankiety wykonane są ze wzmocnionych włókien elastomerowych - używane są dla lepszego dopasowania rękawicy powyżej nadgarstka.
Niektóre rękawice zawirają materiały wykonane z poliestru, poliamidu, mikrowłókna, które charakteryzują się wysokim komfortem, łatwością pielęgnacji i wytrzymałością mechaniczną. Mikrowłókna mogą mieć różne kształty przekrojów poprzecznych, takie jak kształt plastra pomarańczy - co zapewnia miękki chwyt i hydrofobowość produktów bez dodatkowej powłoki.

Podczas pracy z nożami ręce pracownika są narażone na ryzyko poważnych obrażeń od cięć i pchnięć. Doskonałą ochroną przed tymi zagrożeniami są rękawice wykonane z metalowej siatki - kolczugi. Zalecane są do pracy, gdzie ręka narażona jest na ryzyko kontaktu z ostrym ostrzem. Takie zagrożenia są obecne głównie w branżach związanych z pakowaniem żywności, produkcją tkanin i przemyśle papierniczym.


Rękawice z siatki metalowej są bardzo odporne na cięcia ze względu na ich strukturę. Linki metalowe są zwykle o średnicy 0,5 mm i są wykonane z drutu ze stali nierdzewnej, lub tytanu. Ergonomiczne właściwości metali w tych rękawicach polega na znacznie mniejszym ryzyku przebicia niż tych wykonanych ze skóry lub tekstylnych. 

Zobacz rękawice antyprzecięciowe

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności