Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Ochrona układu oddechowego, Blog sklep bhp

Maski ochronne
Maski ochronne

Ochrona układu oddechowego
Najważniejszym sposobem zapobiegania rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w powietrzu stanowiska pracy jest stosowanie miejscowych odciągów. Jeżeli nie jest to możliwe, powinny być stosowane środki ochrony układu oddechowego.


Środki ochrony układu oddechowego dzielimy na filtry ochronne i aparaty oddechowe (izolacyjne środki ochronne). W środkach ochronnych z filtrami używa się filtrów przeciwgazowych, przeciwcząsteczkowych lub filtrów łączonych. Przy stosowaniu środków ochronnych z filtrami zawartość tlenu w powietrzu nie może przekroczyć poziomu poniżej 19%.


Używaj półmaski z pochłaniaczem cząsteczek, jeżeli zanieczyszczenia w powietrzu są cząsteczkami (aerozole, dymy spawalnicze i pyły powstałe z innych materiałów). Klasa ochrony pochłaniacza jest określona w oparciu o rozmiar cząsteczek i ich właściwości niebezpieczne. Filtr pochłaniający cząsteczki nie pochłania gazów!

 

Używaj respiratora gazowego, jeżeli zanieczyszczenia w powietrzu są gazami (farby, kleje, rozpuszczalniki). Należy używać filtrów łączonych, jeżeli wraz z gazami w powietrzu występują cząsteczki, np. podczas malowania natryskowego. Wybierz filtr w oparciu o wymaganą klasę ochrony i rodzaj gazu, który ma być pochłaniany. Kiedy zawartość gazów jest wysoka, a zawartość tlenu jest anormalna, używaj aparatów powietrznych lub innych podobnych aparatów zawierających czyste, sprężone powietrze.


W przestrzeni zagrożonej ryzykiem wybuchu należy stosować aparaty powietrzne z zabezpieczeniem przeciwwybuchowym z oznakowaniem Ex. Ochronniki dróg oddechowych stosowane do pracy w środowisku zagrożonym pożarem lub wybuchem muszą posiadać takie oznaczenie.

 

Wszystkie środki ochrony dróg oddechowych znajdziesz w naszym sklepie w dziele ochrona dróg oddechowych - skontaktuj się z nami w razie pytań. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytanie i pomożemy dobrać odpowiedni sprzęt.

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności