Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Podział sorbentów, Blog sklep bhp

Podział sorbentów

 

 

 

 

Sorbent to materiał, który charakteryzuje się dużym stopniem absorbcji. Używane są one do bezpiecznego usuwania wycieków niebezpiecznych substancji takich jak oleje, płyny, farby, chemikalia i inne. Uzywane są na powierzchniach stałych i w wodzie wewnątrz jak i na zewnątrz buduynków. Ich zadaniem jest w maksymalnie krótkim czasie wchłonąć jak największą objętość rozlanej substancji. Sorbety pomagają likwidować lub minimalizować straty ekologiczne. Dzielimy je na:

 

  • Sorbenty hydrofobowe

 

Sorbenty hydrofobowe stosuje się by oddzielić oleje, tłuszcze i inne ropopochodne ciecze od wody. Ten rodzaj sorbentu wchłania ciecze ropopochodne nie wchłaniając wody. Stosuje się je m.in w warsztatach samochodowych, stacjach benzynowych, halach produkcyjnych. Ich dodatkową zaleta jest fakt, że po wyczerpaniu swoich zdolnosci absorbcyjnych utrzymują sie na powierzchni wody. Jest on łatwo rozpoznawalny z powodu swojej białej barwy.

 

  • Sorbenty przemysłowe uniwersalne

 

Sorbenty uniwersalne produkowane są z naturalnych lub przetworzonych produktów. Pozwalają one na szybkie oczyszczenie podłoża z rozlancyh olejów, paliw, chłodziw – wszystkich ropopochodnych materiałów. Mozna ich używać wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Rozpoznajemy go poprzez szarą barwę.

 

  • Sorbenty chemiczne

 

Ta dziedzina sorbentów hydrofilowych przeznaczona jest do pochłaniania chemikaliów. Sorbenty te pozwalają na absorbcję również agresywnych kwasów i zasad. Znajdują zastosowanie w magazynach paliw, laboratoriach. Stosowane są również jako zabezpieczenie przed wyciekami w transporcie. Można go stosować ewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Można go łatwo rozpoznać przez swoją żółtą barwę.

https://www.gvarant.pl/pl/p8256,sorbent-jsp-sorb-chem-spill35-zestaw-sorb-chem-spill35.html

  • Sorbenty sypkie

     

Sorbventy sypkie stosuje się do likwidacji niewielkich wycieków które znajdują się

na dużej powierzchni. Używane są na jezdniach, w garażach, halach produkcyjnych, garażach

 

  • Zestawy awaryjne

 

Zestawy awaryjne używane są do prewencji i wszędzie tam, gdzie konieczna jest szybka reakcja przy niekontrolowanym wycieku zarówno na powierzchniach stałych jak i na wodzie. Zestawy takie działają bardzo szybko i efektywne.


 

 

Poszczególne grupy sorbentów występują w wielu wersjach. Różnią się między sobą skutecznością, wydajnoscią.

 

 

 

Podsumowanie

 

Usuwanie skażeń z każdej powierzchni jest zadaniem trudnym i wymagającym dużej wiedzy chemicznej. Do skutecznego usuwania zanieczyszczeń konieczni są również odpowiednio przeszkoleni pracownicy odpowiedni sprzęt i przygotowanie organizacyjne. Najważniejszym czynnikiem sprawnej akcji jest umiejętne rozpoznanie wyciekającej substancji, co pozwala zastosowac odpowiedni sorbent – a więc jego pełne wykorzystanie.

Należy równiez pamietać, że zużyte sorbenty nalezy utylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Nasza oferta sorbentów:

https://www.gvarant.pl/pl/higiena-i-czystosc/sorbenty/

 

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności