Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Robocza odzież BHP – dobierz ją do pory roku, Blog sklep bhp

Obecnie bardzo dużą wagę przykłada się do przestrzegania w zakładach pracy norm bezpieczeństwa. Jest to związane przede wszystkim ze znacznie zwiększoną ilością kontroli inspektorów BHP, jak również dużą ilością wypadków (często tragicznych w swoich skutkach), jakie w ostatnich latach miały miejsce na terenie wielu miejsc pracy. Jednym z wytycznych obowiązujących przepisów dotyczących przestrzegania zasad bezpieczeństwa, jest noszenie przez pracowników dopasowanej odzieży roboczej. Ubrania robocze powinny być dopasowane przede wszystkim do wykonywanego zawodu, ale również i wielu innych czynników, jak chociażby pora roku. Dodatkowo odzież robocza BHP powinna być wygodna oraz komfortowa dla pracownika i dawać mu pełną swobodę ruchu oraz umożliwiać normalne wykonywanie obowiązków, bez konieczności poprawiania poszczególnych elementów ubioru.

Robocza odzież BHP powinna być indywidualnie dopasowana do każdego z pracowników. Dzięki temu istnieje możliwość optymalnego wyboru rozmiaru. W okresach letnich odzież powinna być wykonana w miarę możliwości z lekkich oraz przewiewnych materiałów, tak aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko przegrzania się organizmu oraz umożliwić prawidłową wentylację. Jeśli zawód nie wymaga noszenia podczas pracy długich spodni, dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na krótsze spodnie i koszulkę z krótkim rękawem. W sytuacji, kiedy ubiór pracownika musi być całkowicie zakryty (m.in. praca z chemikaliami bądź na liniach przemysłowych), odzież powinna być nieco luźniejsza oraz uszyta z przyjaznych dla skóry materiałów, tak aby nie było konieczne zakładanie przez pracownika pod spód drugiej warstwy odzieży. W lato podczas pracy na zewnątrz niezbędne jest zaopatrzenie pracownika w ochronną czapkę, tak aby uniknąć między innymi udaru. Podczas opadów deszczu odzież noszona przez pracownika powinna cechować się dodatkowo odpornością na zamoczenie - na rynku istnieje bardzo szeroki asortyment przeciwdeszczowej odzieży ochronnej.

W zimę odzież robocza powinna być wykonana z materiałów zatrzymujących ciepło oraz niepozwalających na wychłodzenie się organizmu. Kurtki oraz spodnie powinny być wykonane z wiatroszczelnych i nieprzemakalnych materiałów, podobnie zresztą jak buty. Odzież nie powinna być jednak wykonana ze zbyt grubego materiału, który znacznie ogranicza swobodę ruchu oraz bywa niewygodny. O tym czy pracownikowi będzie ciepło w danym stroju decyduje również fakt, co znajduje się pod odzieżą wierzchnią - w zimne dni doskonale sprawdzi się odzież termoaktywna, która jest wygodna, ponieważ przylega bezpośrednio do ciała oraz daje bardzo dużo ciepła.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności