Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Praca na wysokości Blog

Według danych GUS z 2005 roku, średnio w ciągu roku na polskich budowach dochodzi do niemal 5000 wypadków na skutek upadku z wysokości. W ich wyniku 150 osób ponosi śmierć lub odnosi ciężkie obrażenia.
Stosowanie sprzętu ochrony indywidualnej (ŚOI) jest niezwykle ważne w pracach na wysokości, aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników. Praca na wysokościach jest jednym z najniebezpieczniejszych rodzajów pracy.
Prace na drabinie - niekiedy konieczne - wymagają odpowiedniego przygotowania sprzętu pracownika i miejsca pracy. Prace na drabinie można wykonywać, gdy nie ma innego sposobu do wykonania danej pracy.
Zimowa aura sprawia, że wykonywanie niektórych prac jest wyjątkowo niebezpieczne. Niesprzyjające warunki atmosferyczne powodują, że zwiększa się zagrożenie wypadkowe.
Drabiny mogą być wykorzystywane jako stanowiska robocze jedynie w warunkach, w których zastosowanie innego, bardziej bezpiecznego sprzętu nie jest uzasadnione z powodu niskiego poziomu ryzyka i krótkotrwałego czasu pracy.
Celem stosowania środków ochrony indywidualnej przy pracach z użyciem rusztowań budowlanych jest zabezpieczenie pracowników przed zagrożeniami i narażeniami występującymi przy tego typu pracach.
Wśród procedur ratowniczych oraz ewakuacyjnych opisanych w planie BIOZ powinniśmy uwzględnić również procedury dotyczące pracy na wysokości.
Na placu budowy jest wykorzystywanych wiele rozwiązań umożliwiających dostęp oraz prowadzenie prac na różnych poziomach budynku.
Urządzenia te mogą być trwale połączone z liną lub zdejmowalne z niej. Przypina się je zawsze bezpośrednio do szelek bezpieczeństwa. Mogą być wyposażone w zintegrowany amortyzator.
Jeden z głównych składników łączących w systemie powstrzymywania spadania. Zgodnie z normą PN-EN354 mogą być wykonane z liny syntetycznej, liny stalowej, taśmy lub łańcucha.
1  2  3  »  
 

Akceptujemy płatności