Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Odzież robocza > ŁUK ELEKTRYCZNY

Odzież robocza ŁUK ELEKTRYCZNY

5.90 / 6
z 283 opinii
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nowość
BLUZA SNICKERS 2861 PROTECWORK ŁUK...
684,50 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nowość
KOSZULA SNICKERS 8561 PROTECWORK ŁUK...
565,50 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 

Każdy pracownik, zgodnie z Kodeksem Pracy i przepisami BHP powinien zostać wyposażony w odpowiednią odzież roboczą, chroniącą go przed różnego rodzaju zagrożeniami mającymi wpływ na zdrowie i życie. Obowiązek taki spoczywa na Pracodawcy, a jej wybór uzależniony jest od kilku czynników, przede wszystkim od charakteru wykonywanej pracy, warunków atmosferycznych i rodzaju stanowiska pracy. Bo tak np. dla osoby zatrudnionej przy wszelkiego rodzaju remontach przeprowadzanych wewnątrz pomieszczeń, wystarczającą ochroną okaże się być koszulka polo bądź koszula flanelowa, spodnie i buty robocze najlepiej ze stalkapą. Natomiast robotnikom drogowym wykonującym prace na zewnątrz budynków, winno się już zapewnić ubranie dostosowane do panujących w danym momencie warunków atmosferycznych i dobrze było by wyposażyć go również w kamizelkę odblaskową, po to by taki pracownik był dobrze widoczny dla innych użytkowników dróg. 

Szczególnej i specyficznej odzieży roboczej wymagają za to wszelkie prace, które narażają pracownika na łuk elektryczny i wytwarzające się podczas niektórych procesów, gorące iskry, które mogą powodować porażenie prądem lub poparzenia i mogące mieć negatywny wpływ na zdrowie. W tym miejscu należy wymienić takie stanowiska pracy, jak: elektryk, elektromonter, przepalacz czy spawacz i w takim przypadku konieczne jest zastosowanie specjalnych ubrań trudnopalnych, które są najwłaściwszą ochroną dla takiego pracownika. 

Przed łukiem elektrycznym najskuteczniej chroni idealnie przylegający do ciała kombinezon. Sprawdzą się też spodnie z bluzą ale należy pamiętać, że muszą być one użytkowane jednocześnie i dokładnie zapięte. Nie zaszkodzi także, a nawet jest wręcz wskazane, stosowanie dodatkowych osłon dla dłoni, twarzy i głowy w postaci rękawic, masek, przyłbic, hełmów, okularów czy gogli ochronnych. 

 

zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności