Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Odzież robocza > SPAWALNICZE TRUDNOPALNE

Odzież robocza SPAWALNICZE TRUDNOPALNE

5.90 / 6
z 283 opinii
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
Rozmiar: 3XL
Wyprzedaż
SPODNIE SZWED SARA BOSMAN LINIA WINTER...
165,09 PLN/szt.
Było: 204,99 PLN
Dostępne 48H
 
Rozmiar: 2XL
Wyprzedaż
SPODNIE PAS SARA MULTI LINIA SPECJAL...
124,08 PLN/szt.
Było: 154,00 PLN
Dostępne 48H
 
Rozmiar: XL
Wyprzedaż
SPODNIE PAS SARA KORSARZ LINIA EXTRA...
65,78 PLN/szt.
Było: 81,99 PLN
Dostępne 48H
 
 
 
Rozmiar: M
Wyprzedaż
KAMIZELKA BEZRĘKAWNIK SARA BOSMAN...
99,20 PLN/szt.
Było: 122,99 PLN
Dostępne 48H
 
 
 
 
 
 
 
Rozmiar: XLS
Wyprzedaż
SPODNIE KRÓTKIE SARA BOSMAN LINIA...
78,87 PLN/szt.
Było: 97,99 PLN
Dostępne 48H
 
Rozmiar: S
Wyprzedaż
SPODNIE SZWED SARA KAPER LINIA...
64,93 PLN/szt.
Było: 81,00 PLN
Dostępne 48H
 
 
 
 
 
 
 
Rozmiar: L
Wyprzedaż
SPODNIE SZWED SARA KORSARZ LINIA EXTRA...
81,17 PLN/szt.
Było: 101,00 PLN
Dostępne 48H
 
 
 
 

Kodeks pracy oraz przepisy BHP obligują pracodawcę do zabezpieczenia swoich pracowników zatrudnionych przy  wykonywaniu prac spawalniczych, w odzież roboczą, gdzie w tym konkretnym przypadku są to ubrania spawalnicze trudnopalne. Muszą one spełniać wymogi norm dopuszczające je do stosowania podczas spawania oraz w procesach pokrewnych. Ubrania trudnopalne są przeznaczone do ochrony użytkownika przed krótkotrwałym kontaktem z płomieniami, roztopionymi odpryskami metalu i promieniowaniem cieplnym pochodzącym od powstającego w procesie spawania -  łuku elektrycznego. Najczęściej produkowane są w kolorze granatowym, jako komplety dwuczęściowe składające się ze spodni typu "szwed" oraz bluzy. Powinny być one stosowane jednocześnie i winny być dokładnie zapięte. 

Ubrania spawalnicze trudnopalne mogą być stosowane z innymi środkami ochrony indywidualnej, takimi jak: rękawice i rękawy spawalnicze, fartuchy, nagolenniki, obuwie oraz sprzęt ochraniający twarz i oczy np. maski, okulary spawalnicze czy przyłbice, przeznaczone typowo do prowadzenia wszelkich prac spawalniczych. Pamiętajmy, że ubrania takie mogą być użytkowane do czasu, w którym nie ulegną one jakiemukolwiek uszkodzeniu ponieważ te, w których wystąpiły rozdarcia, przepalenia, rozerwania szwów, przetarcia, uszkodzenia zapięć itp., oraz te intensywnie zabrudzone, zawilgocone i przepocone - zmniejszają poziom ochrony użytkowania przed płomieniem oraz minimalizują izolację elektryczną. 

Odzież spawalniczą trudnopalną prać należy w niskich temperaturach tj. nie przekraczających 30 stopni, a ilość prań nie może przekroczyć 50 cykli. Nie wolno jej czyścić chemicznie, wybielać, osuszać mechanicznie, chlorować ani wybielać czy gotować. Do przechowywania należy wybrać pomieszczenia o umiarkowanej wilgotności, dobrze wentylowane, o temperaturze od 5 do 25 st., i w odległości minimum 1,5 m. od urządzeń grzewczych i punktów świetlnych. . 

zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności