Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

LINY

6.00 / 6
z 3 opinii

Podczas pracy na wysokościach bezpieczeństwo pracowników jest nadrzędne. Upadek może stanowić realne zagrożenie zdrowia, a nawet ich życia. Aby zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort pracy, niezbędne jest profesjonalne wyposażenie takie jak liny. Musza one spełniać obowiązujące normy jakości w zakresie wytrzymałości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Liny znajdują przede wszystkim zastosowanie przy pracy przemysłowej, stosowane są także przez ratowników, wojskowe oraz policyjne grupy interwencyjne. Liny do pracy na wysokości cechują się mniejszą rozciągliwością po naprężeniu, dzięki czemu nadają się do stabilnego oraz kontrolowanego podchodzenia na linie oraz do zjazdów. Posiadają zdolność do wydłużania się o kilka %, którą można wygodnie kontrolować. Minimalna rozciągliwość liny gwarantuje bezpieczeństwo i płynne opuszczanie. Precyzyjna konstrukcja zapewnia wysoką wytrzymałość na obciążenia. Konstrukcja jest ukryta pod ochronnym oplotem, odpowiada przede wszystkim za nośność i umożliwia wciąganie większych ładunków bez obaw o zerwanie. Zwykle rdzeń i oplot produkowane są z tego samego materiału (poliamidu), ale są splatane w inny sposób. Oplot decyduje o trwałości liny i jej odporności na zabrudzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Oplot należy jednak regularnie kontrolować oraz używać dodatkowych osłon w obszarze styku z innymi powierzchniami, zwłaszcza z krawędziami.

Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
 
 
 
 LONŻA DELTAPLUS LO005200
59,99 PLN/szt.
Dostępne 5 dni
 
 
 
LINKA REGULOWANA PROTEKT...
132,99 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
 
LINKA DO PRACY W PODPARCIU REIS...
121,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
 
 
LINKA REIS OUP-KRM-RL-C DO PRACY W...
60,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
LINKA PODWÓJNA PROTEKT...
246,98 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
 
 
 
 
LINA ROBOCZA PROTEKT TU135 1m ŚREDNICA...
12,50 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
LINA KOTWICZĄCA PROTEKT AE 321...
487,99 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
Sklep internetowy Gvarant BHP oferuje Państwu szeroki wybór lin do prac na wysokościach, w tym liny do pracy w podparciu czy na dachu, linki narzędziowe do pasa oraz linki przyłączeniowe. W naszej ofercie znajdują się również liny ustalające pozycje przy pracy. Dostępne w komplecie z zatrzaśnikami lub bez nich. Niezbędne podczas prac na wysokościach czy akcji ratowniczych. Wykonane z odpornego na rozerwanie poliamidu. Polecamy liny wyposażone we wskaźniki sygnalizujące zużycie materiału.

Jeśli chodzi o liny używane do pracy na wysokości, to dzielą się one na liny zabezpieczające pracowników w sensie bezpośrednim i na liny przydatne wtedy gdy trzeba coś zabezpieczyć, czyli jakieś sprzęty lub towary. Obydwa te typy lin wykonywane są zazwyczaj z taniego nylony, bo jest on opcją dostatecznie wytrzymałą i co równie ważne tanią. Zalety te mają kluczowe znaczenie, bo firmy budowlane działające na wysokości chcą tego, by każdy metr liny był tym możliwie jak najtańszym. Dlatego też tani materiał jest opcją aż tak ważną, ale liczy się też i to, by spełniał on normy jakościowe, czyli by się on nie zrywał pod zbyt niskim obciążeniem, a producenci zazwyczaj łatwo spełniają te konkretne wymogi.

Istotne wzmianki związane z kosztami.

Liny do pracy na wysokości to rzecz jasna opcje wytwarzane z tego granulatu tworzyw, który trafia do fabryk w wielkich workach, a tam maszynowo ten granulat zamienia się w zwoje liny w ciągu zaledwie kilku godzin. Dlatego też te worki z granulatem wyjątkowo szybko zmienią się w zwoje liny złożone na paletach i czekające na wysyłkę do sklepu. Często trafia się też i tak, że lina wyprodukowana wczoraj dziś jest juz sprzedawaną klientowi indywidualnemu lub firmie.

Trwałość lin.

Liny powiązane z pracą na wysokości sprawdza się wizualnie, czyli sprawdza się ten splot włókien nylonu, a następnie testuje się kawałek takiej liny na maszynie do rozciągania. Jednym słowem jeśli taka lina nie wytrzyma pewnych sił to przetapia się ją na nową w specjalnej maszynie, a wszystko to dlatego, że produkt nie spełniający norm nie może trafić do sklepu, bo jest on rzecz jasna wadliwym. Dlatego też jeśli taki omyłkowo znajdzie się w sklepie i nie wytrzyma na budowie, to producent może zostać pozwany w sądzie.

zobacz wszystkie
Gvarant BHP
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności