Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Ochrona słuchu > NAUSZNIKI

NAUSZNIKI

5.87 / 6
z 15 opinii

Każdy pracownik, wykonujący swoje czynności służbowe w takich warunkach szkodliwych jakim jest nadmierny hałas, powinien oprócz odzieży roboczej, zostać wyposażony również w odpowiedni sprzęt ochrony indywidualnej, którego podstawowym zadaniem jest ochrona słuchu pracownika. Zgodnie z Kodeksem Pracy oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązek taki spoczywa na Pracodawcy, a dobór odpowiednich ochronników zależny jest od wielkości natężenia hałasu na danym stanowisku pracy. Dopuszczalna norma natężenia hałasu wynosi 80 decybeli i w tym przypadku nie jest nakładana konieczność kontrolowania czy stosowane są ochronniki, lecz w przypadku gdy norma ta zostaje przekroczona - istnieje wymóg bezwzględnego stosowania ochronników słuchu oraz nadzorowania poprawności ich użytkowania.  Ochrona słuchu może być zapewniona poprzez zastosowanie umieszczanych wewnątrz przewodu słuchowego - przeciwhałasowych zatyczek do uszu, nakładanych na ucho wkładek przeciwhałasowych albo poprzez nagłowne lub nahełmne nauszniki, wyposażone w specjalne miękkie poduszki redukujące nacisk na ucho oraz w regulowany pałąk, pozwalający na idealne dopasowanie ich do kształtu naszej głowy. Nauszniki składają się z dwóch czasz wypełnionych specjalnym materiałem tłumiącym dźwięk zewnętrzny i nakładane mogą być na dwa sposoby: albo bezpośrednio na małżowiny uszne albo przy pomocy specjalnego zaczepu, montowane na hełmie ochronnym.   

Najlepiej ocenione
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
 NAUSZNIKI REIS OSY PAŁĄK NAGŁOWNY
24,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 
 
Nowość
OCHRONNIKI SŁUCHU PROCERA NEW SILENCE...
37,50 PLN/par.
Dostępne 48H
 
 
 
Nowość
OCHRONNIKI SŁUCHU PROCERA NEW SILENCE...
45,50 PLN/par.
Dostępne 48H
 
Nowość
OCHRONNIKI SŁUCHU PROCERA NEW SILENCE...
41,50 PLN/par.
Dostępne 48H
 
 
 
 NAUSZNIKI REIS OSB PAŁĄK NAGŁOWNY
27,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 
 
NAUSZNIKI HELLBERG 43003-001 SECURE 3...
128,99 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
NAUSZNIKI DELTAPLUS INTERLAGOS PAŁĄK...
86,99 PLN/szt.
Dostępne 5 dni
 
NAUSZNIKI 3M X1 X1A-EU XA007706873...
117,50 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
 
 
 
NAUSZNIKI PORTWEST PW40 PAŁĄK...
25,50 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą obejmującą nauszniki ochronne. Oferujemy Państwu najwyższej jakości nauszniki przeciwhałasowe z pałąkiem nagłownym lub nakarkowym. Zajmujemy się sprzedażą nauszników nahełmowych i strzeleckich, które przeznaczone są dla osób stale narażonych na duży hałas. Wśród sprzedawanych przez nas nauszników można znaleźć również niezwykle praktyczne modele składane.

Hałas i głośne dźwięki, które są powszechnym zjawiskiem w wielu branżach, w tym przede wszystkim w pracach budowlanych, mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia narządu słuchu. Działania wykonywane z użyciem ciężkich maszyn mogą nawet prowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu. Aby przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom tego typu działań, należy starannie chronić uszy przed hałasem. W związku z tym przydatne okazują się specjalistyczne produkty z kategorii ochrony słuchu, w tym przede wszystkim nauszniki.

Ochronniki słuchu na budowie i w ogrodzie

Nauszniki to niezbędne akcesorium podczas wykonywania różnego prac budowlanych, w których stosowane są młoty pneumatyczne, koparki, jak i wiele innych głośnych urządzeń. Trudno wyobrazić sobie pracę na placu budowy bez ich użycia, aby jednak skutecznie chronić słuch, należy jednocześnie stosować nauszniki. Znajdują one także zastosowanie podczas pracy w ogrodzie, szczególnie w czasie cięcia piłą drewna czy koszenia trawnika. Materiał, z którego zostały wykonane skutecznie tłumi szkodliwe dźwięki, co pozwala nawet na prowadzenie rozmów. Nauszniki posiadają wygodne i przyjemne poduszki wypełnione pianką, a także elastyczne opaski, które idealnie dopasowują się do kształtu głowy. Przylegają do nie, zapewniając wysoki komfort pracy, ale nie powodują uczucia dyskomfortu ani otarć. Produkty dostępne są w kilku wersjach. Wśród nich dostępne są także wygodne modele składane, które po zakończonej pracy można złożyć i przechowywać do następnego użycia. W ofercie znajdują się nauszniki zarówno uniwersalne pasujące go każdego użytkownika, jak i regulowane, które pozwalają dopasować szerokość opaski.

To także Cię zainteresuję
zobacz wszystkie
Gvarant BHP
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności