Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Rękawice robocze > RĘKAWICE ANTYPRZECIĘCIOWE I METALOWE

RĘKAWICE ANTYPRZECIĘCIOWE I METALOWE

5.94 / 6
z 66 opinii
Rękawice antyprzecięciowe robocze

Rękawice antyprzecięciowe robocze

Pewne typy prac są szczególnie niebezpieczne dla dłoni. Obcowanie z ostrymi narzędziami, materiałami i maszynami wymaga specjalistycznej ochrony rąk. Rękawice antyprzecięciowe są jednym z podstawowych środków ochrony osobistej. Sprawdzają się doskonale w branżach: budowlanej, przemysłowej, w zakładach pracy, i warsztatach. Chronią przed skaleczeniem i przecięciami w kontaktach z takimi materiałami jak na przykład blacha czy szkło. Rękawice antyprzecięciowe i metalowe mogą być wykonane z tkanin z dodatkiem tworzyw sztucznych, ze skóry i dzianin powlekanych sztucznymi tworzywami, przy czym rękawice metalowe są tworzone z przędzy technologicznej i elastycznego materiału, jak lateks lub nitryl. Odpowiedni dobór rękawic antyprzecięciowych wiąże się ze zidentyfikowaniem niebezpiecznych czynników i szkodliwych substancji, na które narażony jest pracownik. W każdym przypadku natomiast rękawice muszą być wygodne, zapewniać odpowiednią przepuszczalność powietrza i być odpowiednio trwałe. Nie warto na nich oszczędzać. Pracownicy często noszą je przez kilka godzin, co ma duże znaczenie dla efektywności ich pracy. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór rękawic antyprzecięciowych i metalowych, zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Z nami uda się dobrać rękawice idealne dla każdego pracownika.
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
 
 
 
Rozmiar: 7
Wyprzedaż
RĘKAWICE COVERGUARD EUROTECHNIQUE...
5,30 PLN/szt.
Było: 32,99 PLN
Dostępne 48H
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rękawice antyprzecięciowe

Rękawice antyprzecięciowe trwałe i niezawodne chronią przed zagrożeniami mechanicznymi. Są specjalnie przeznaczone dla zakładów pracy, w których pracownik szczególnie potrzebuje specjalistycznej ochrony rąk. Ochrona rąk i przepisy BHP są szczególnie istotne każdego dnia. Konstrukcja rękawicy antyprzecięciowej obejmuje również nowoczesne materiały tekstylne, zapewniające amortyzację dla części grzbietowej. Rozwiązania takie znajdują zastosowanie w budownictwie. Materiały wykazują wysoką wytrzymałość mechaniczną, a część grzbietowa rękawicy dobrze chroni kości śródręcza. Z kolei, prążkowane mankiety wykonane są ze wzmocnionych włókien elastomerowych - używane są dla lepszego dopasowania rękawicy powyżej nadgarstka.

Rękawice i rękawiczki antyprzecięciowe

Niektóre rękawice zawierają materiały wykonane z poliestru, poliamidu, mikrowłókna, które charakteryzują się wysokim komfortem, łatwością pielęgnacji i wytrzymałością mechaniczną. Mikrowłókna mogą mieć różne kształty przekrojów poprzecznych, takie jak kształt plastra pomarańczy - co zapewnia miękki chwyt i hydrofobowość produktów bez dodatkowej powłoki. Produkt ten zapewni bezpieczeństwo i ochroni przed urazem dłoni podczas pracy wymagającej użycia ostrych narzędzi, szkła, blach lub rur. Rękawice antyprzecięciowe charakteryzują się dużą trwałością. Spełniają swoją rolę przez długi czas, nie nosząc widocznych oznak zużycia.

Rękawice robocze to też i te rękawice metalowe antyprzecięciowe wykonywane z przędzy technologicznej. Takowe to tkanina wzbogacona o elastyczne metalowe druciki. Opcja taka się przydaje jeśli chodzi o pracę ze stalą, a konkretniej z arkuszami blachy stalowej, które mogą być dość ostrymi. Dlatego właśnie tego typu rękawic używa się na liniach produkcyjnych lub w tych wyspecjalizowanych warsztatach. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ten typ rękawic także bywa powlekany lateksem, bo w tym przypadku to właśnie lateks stanowi to dodatkowe zabezpieczenie dłoni podatnych na zranienie.

Kilka wzmianek o przędzy technologicznej.

Rękawice robocze antyprzecięciowe wykonuje się z tej specjalnej przędzy technologicznej, ale ona także jest jest produkowana tak samo jak nylon na typowe ubrania, czyli specjalna maszyna wykonuje tę przędzę całymi kilometrami w skali roku, a z niej wytwarza się ten konkretny rodzaj rękawic, który powleka się następnie lateksem. Jednym słowem w tym przypadku giganci przemysłu także robią bardzo wiele, by produkcja była ekspresową, czyli by w kilka godzin takie rękawice były ustawione w kartonach, a kartony z nimi zgromadzone na paletach.

Zamawianie w sieci.

Rękawice metalowe antyprzecięciowe także kupuje się w wyspecjalizowanych sklepach internetowych i to nawet często z innymi typami rękawic. Rzecz jasna przedsiębiorca, który zatrudnia blisko setkę ludzi zamawia takowych kilkaset lub kilka tysięcy w skali miesiąca, bo ma na takowe znaczne zapotrzebowanie i podobnie nabywa też inne typy, bo pracownicy nie mogą pracować bez rękawic przez te dwa lub trzy dni i dlatego też takie zamawianie z kilkudniowym wyprzedzeniem, to niemal norma.

To także Cię zainteresuję
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności