Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Rękawice robocze > RĘKAWICE ELEKTROIZOLACYJNE

RĘKAWICE ELEKTROIZOLACYJNE

5.94 / 6
z 66 opinii
Rękawice robocze elektroizolacyjne
<2>Rękawice robocze elektroizolacyjne Rękawice elektroizolacyjne przeznaczone są do ochrony rąk podczas wykonywania prac elektrycznych. Produkowane są z wysokogatunkowego lateksu. Komfort ich użytkowania zwiększa anatomiczny kształt części chwytnej dłoni. Charakteryzują się wydłużonym rękawem, który skutecznie zabezpiecza nadgarstek, jak i przedramię. Stanowią podstawowy środek ochrony osobistej spełniający obowiązujące normy jakości i bezpieczeństwa. Produkty można podzielić na kilka klas elektroizolacyjnych, w tym klasy: 00 (wytrzymujące napięcie 2,5 kv), 0 (5 kV), 1 (10 KV), 2 (20 kV), a także 3 (20 kV). Rękawice elektroizolacyjne znajdują zastosowanie przede wszystkim wśród elektryków wykonujących naprawy na liniach elektrycznych. Wytwarzane są zwykle z gumy, która spełnia określone wymagania techniczne. Rękawice elektroizolacyjne skutecznie zabezpieczają dłonie przed wysokim napięciem, dlatego wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, które spełniają określone normy jakości. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, jak i rozmiarach w zakresie 8-12, dzięki czemu z łatwością pozwalają na stosowanie wewnątrz wkładek wykonanych z bawełny, które ograniczają pocenie się dłoni. Swobodna cyrkulacja powietrza zwiększa komfort i higienę pracy. Wszystkie dostępne w ofercie produkty spełniają obowiązujące normy, czego potwierdzeniem jest dołączone do nich świadectwo z przeprowadzonych badań testowych.
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
RĘKAWICE SECURA ELSEC 2,5KV...
100,50 PLN/par.
Dostępne 3 dni
 
RĘKAWICE SECURA ELSEC 10KV...
148,99 PLN/par.
Dostępne 3 dni
 
RĘKAWICE SECURA ELSEC 20KV...
178,50 PLN/par.
Dostępne 3 dni
 
RĘKAWICE SECURA ELSEC 5KV...
123,50 PLN/par.
Dostępne 3 dni
 
RĘKAWICE SECURA ELSEC 30KV...
244,50 PLN/par.
Dostępne 3 dni
 
RĘKAWICE ELEKTROIZOLACYJNE SECURA...
123,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
RĘKAWICE DIELEKTRYCZNE ISSALINE TYRON...
191,50 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
RĘKAWICE DIELEKTRYCZNE ISSALINE TYRON...
150,99 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rękawice elektroizolacyjne

Służą do ochrony rąk przy pracach elektrycznych. Rękawice elektroizolacyjne wykonane są z wysokogatunkowego lateksu i posiadają anatomiczny kształt części chwytnej dłoni. Są one ze względu na swoje zastosowanie podstawowym sprzętem ochrony osobistej i to nie tylko elektryków, można stosować do prac pod napięciem do 1 kV, a jako dodatkowy osprzęt zabezpieczający przy napięciu do 30 kV, zależnie od użytego modelu rękawicy. Oferowane ochrony rąk posiadają parametry techniczne i spełniają wymagania rękawic ochronnych elektroizolacyjnych zgodnie z PN EN 60903:2006 (EN 60903:2003 + AC2:2005) i występują w pięciu klasach określających wymagania napięciowe, Główne klasy rękawic elektroziolacyjnych: rękawice klasy 00 (wytrzymujące napięcie 2,5 kv), klasy 0 (5 kV), klasy 1 (10 KV), klasy 2 (20 kV), a także klasy 3 (20 kV). Porażenie prądem elektrycznym następuje w większości wypadków wskutek dotyku bezpośredniego lub dotyku pośredniego ręką części urządzenia elektrycznego znajdującego się w danej chwili pod napięciem, albo wskutek równoczesnego uszkodzenia izolacji instalacji, maszyn lub urządzeń elektrycznych i nieskutecznego działania środków ochrony przeciwporażeniowej.

Rękawice elektroizolacyjne sklep internetowy


Opcja taka jak rękawice robocze elektroizolacyjne to sprzęt dla elektryka zajmującego się naprawami na liniach elektrycznych. Mowa tu dokładnie o tym, że tego typu rękawice wytwarza się z gumy i zazwyczaj są one droższymi od tych typowych gumowych rękawic, bo są one długie i podzielone na klasy. Wiele znaczy też i to, że wytwarza się takowe maszynowo, ale niektóre modele rękawic elektroizolacyjnych i tak są droższymi i to nawet od jakichś markowych rękawic dla mechaników, bo elektryk musi być w miejscu pracy dobrze chronionym.

Produkcja.

Wiadomo nie od dziś że na przeciętną parę rękawic roboczych elektroizolacyjnych idzie dość sporo tworzywa, bo takowe muszą we wzorowy sposób chronić przed wysokim napięciem i dlatego też ich produkcja jest droższą od tych tanich rękawic winylowych, ale nie zmienia się to, że wytwarza się takowe z półproduktu, czyli z tego wielkiego worka wypełnionego granulatem konkretnego tworzywa i co równie istotne ich produkcją zajmują się roboty, bo one robią to szybko i poprawnie. Ważnym jest też i to, że się nie męczą.

Kupowanie i zamawianie.

Rękawice robocze elektroizolacyjne kupuje się w wyspecjalizowanych sklepach i w sklepach z odzieżą roboczą i z różnymi typami rękawic roboczych. Jednym słowem nabywanie takowych nie jest trudne, a jeśli konkretny przedsiębiorca kupuje je za pomocą sieci, to może liczyć na niższą cenę, choć zazwyczaj tego typu rękawice kupuje się z kompletnym ubraniem roboczym, po to by jak najwięcej drobiazgów zmieścić w koszcie jednej przesyłki. Tak właśnie kombinuje wielu z nas bo tu nie chodzi o to by nabyć te najbardziej potrzebne rzeczy, tylko o to by nabyć je dostatecznie tanio w przeliczeniu na sztukę.

zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności