Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Rękawice robocze > RĘKAWICE ANTYWIBRACYJNE

RĘKAWICE ANTYWIBRACYJNE

5.94 / 6
z 66 opinii
Rękawice robocze antywibracyjne

Rękawice robocze antywibracyjne

Osoby pracujące ze sprzętem generującym mechaniczne drgania takim jak np. młotki pneumatyczne, wiertarki, ubijaki, szlifierki, zagęszczarki, nitowniki, piły łańcuchowe, młoty hydrauliczne itp. powinny zainteresować się sposobem na zabezpieczenie organizmu przed narażeniem na wibracje. Długotrwałe działanie drgań o różnej częstotliwości z biegiem czasu może powodować zaburzenia czucia w dłoniach. Z czasem człowiek narażony na drgania mechaniczne nabywa zmiany chorobowe w układach kostno-stawowym, naczyniowym oraz nerwowym, co powoduje mrowienia i drętwienia palców, zapalenia ścięgien i może ostatecznie prowadzić do niepełnosprawności. Zmiany w tych trzech układach nazywają się zespołem wibracyjnym, który jest uznawany w Polsce za chorobę zawodową.

Rękawice antywibracyjne BHP

Aby zniwelować negatywne skutki długotrwałego działania wibracji na dłonie (a tym samym na cały organizm) warto każdorazowo zabezpieczać się stosując środki ochrony osobistej takie jak rękawice antywibracyjne. Tego typu zabezpieczenie może okazać się niezbędne dla osób pracujących w przemyśle budowlanym, produkcyjnym, górniczym czy rolniczym.
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
 RĘKAWICE REIS VIBRATON ANTYWIBRCYJNA
41,50 PLN/par.
Dostępne 48H
 
 
 
 
 
RĘKAWICE CANIS 3640-021 CXS AMET...
27,50 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
Nowość
RĘKAWICE ANTYWIBRACYJNE PORTWEST A791...
126,51 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 

Produkt niedostępny

RĘKAWICE CONSORTE VIBRA-SHOCK...
31,99 PLN/par.
Dostępne 31 dni
 
 

Produkt niedostępny

Nowość
RĘKAWICE ROBOCZE PROCERA X-FOUNDER ZE...
47,99 PLN/szt.
Dostępne 31 dni
 
Nowość
 RĘKAWICE CANIS CXS FARO ANTYWIBRACYJNE
47,99 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 

Produkt niedostępny

 RĘKAWICE PORTWEST A790 ANTYWIBRACYJNE
71,50 PLN/par.
Dostępne 31 dni
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Rękawice antywibracyjne robocze

Rękawice antywibracyjne są zaprojektowane w ten sposób, aby pochłaniać drgania o niskiej częstotliwości, a tym samym zapobiegać przenoszeniu wibracji na dłonie oraz redukować drgania o wysokiej częstotliwości. Podsumowując, stosowanie rękawic antywibracyjnych to konieczność, aby chronić nie tylko dłonie, ale także cały organizm przed długotrwałym narażeniem na niebezpieczne wibracje. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą rękawic antywibracyjnych, wyprodukowanych w zgodzie z bieżącymi normami europejskimi. Produkty te idealnie nadają się do prac, podczas których istnieje stały kontakt z maszynami wywołującymi drgania. Są nieodzownym elementem ubioru operatorów walców wibracyjnych, młotów pneumatycznych, ubijarek ręcznych czy pił do cięcia asfaltu. Oferowane przez nas rękawice antywibracyjne wyprodukowane zostały z tworzywa polimerowego połączonego z włóknami terylenowymi i bawełną. Zapobiegają zespołowi wibracyjnemu - chorobie pracowników narażonych na długotrwałe działanie drgań mechanicznych. Nie utrudniają prac, są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe.

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że rękawice robocze antywibracyjne to takie, które mają ułatwić precyzyjną pracę przy sprzęcie, który rzecz jasna wibruje i co równie istotne takie rękawice to nie to samo co rękawice robocze z nylonu powlekane lateksem, czyli w tym konkretnym przypadku cena jest wyższą, materiały ciekawszymi, a projekty takowych rękawic także są tymi lepszymi. Jednym słowem rękawic tego rodzaju nie nabywa się za niewielkie pieniądze i co równie istotne nie zakupi takowych taki statystyczny pracownik budowlany, bo to raczej opcja dla mechanika.

Wytwarzanie.

Robocze rękawice antywibracyjne to nie opcja którą się produkuje i łatwo i tanio, tak jak rękawice foliowe. W tym przypadku produkcja jest znacznie bardziej złożoną i co równie istotne w znacznym stopniu tego typu produkty wykonują ludzie, bo przy bardziej skomplikowanych projektach rękawic roboczych niezbędna jest zręczność ludzi. Takie produkowanie oznacza też wolniejsze tempo i wyższe ceny, bo wyrafinowany projekt to nie produkcja masowa taka sama jak w przypadku tańszych rękawic roboczych.

Zamawianie.

Rękawice robocze antywibracyjne kupuje się w tych wyspecjalizowanych sklepach do których trzeba dojechać, a na dojazd traci się czas i tak samo jest z wyborem odpowiednich rękawic. Dlatego też niektórzy zamawiający nie jadą po rękawice, chyba że właśnie tak kupują też inne rzeczy. Zdecydowanie wygodniej zamawia się tego typu rękawice za pomocą sieci, bo to tylko kilka dotknięć ekranu smartfona, a po blisko trzech dniach roboczych zakup dociera pod wskazany adres i chyba dlatego tak wielu z nas kupuje przedmioty tego rodzaju w sklepach internetowych, bo to oszczędność czasu i wygoda.

zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności