Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Praca na wysokości > AMORTYZATORY

AMORTYZATORY

6.00 / 6
z 9 opinii
W kategorii profesjonalnych zabezpieczeń oraz elementów ochrony mieszczą się nie tylko akcesoria związane z ochroną zbiorową, ale też indywidualne wyposażenie pracownika, w tym amortyzatory bezpieczeństwa. Tego rodzaju środki ochrony powinny spełniać obowiązujące normy BHP, które zapewniają wysoki stopień ochrony oraz komfort użytkowania podczas wykonywania prac na wysokościach. Istotne jest także dokładne przeszkolenie pracownika z zasad korzystania z akcesoriów, jak i sprawdzenia ich użyteczności pod kątem możliwości fizycznych, jeśli chodzi o charakter wykonywanych zadań. Za zakup i dobór akcesoriów odpowiada pracodawca. Wysokiej klasy amortyzatory bezpieczeństwa znajdują przede wszystkim zastosowanie w pracy na rusztowaniach. Dostępne w sklepie Gvarant BHP amortyzatory wykonane są z taśmy poliamidowej, która zapewnia ich wytrzymałość czy odporność na rozciąganie i zerwanie, co pozwala zapewnić najwyższy poziom ochrony zdrowia i życia pracownika. Akcesoria spełniają wymagania normy EN355.
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
AMORTYZATOR PROTEKT ABM BEZ...
93,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 
 
 AMORTYZATOR REIS OUP-KRM-EARL-B
177,99 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 AMORTYZATOR REIS OUP-KRM-EARL-D
179,49 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 AMORTYZATOR REIS OUP-KRM-EARL-C
210,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 AMORTYZATOR REIS OUP-KRM-EAWLWH
220,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 AMORTYZATOR REIS OUP-KRM-EWL
186,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
 AMORTYZATOR REIS OUP-KRM-EAFBRL
350,99 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 AMORTYZATOR REIS OUP-KRM-EABRLWHA
227,99 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 AMORTYZATOR REIS OUP-KRM-EAFRL
323,99 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
AMORTYZATOR Z DWOMA LINAMI EN362...
296,50 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
 
 
 
 AMORTYZATOR AKROBAT AK398
244,00 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
 
 
Zachęcamy Państwa do zakupu wysokiej klasy amortyzatorów bezpieczeństwa przeznaczonych do pracy na rusztowaniach. Oferujemy amortyzatory wykonane z taśmy poliamidowej, które są wytrzymałe na zerwanie i odporne na rozciąganie, dzięki czemu zapewniają najwyższy poziom ochrony zdrowia i życia pracownika. W kategorii praca na wysokości dostępne są również amortyzatory, które zwiększają zakres użytkowania linki bezpieczeństwa poprzez dołączenie do niej amortyzatora lub wykonanie jej razem z nim. Przy jego użyciu możliwe jest zastosowanie punktów zaczepowych, które znajdują się nawet poniżej nóg pracownika. Amortyzator spełnia obowiązujące normy jakości. Najczęściej są to taśmy wykonane z poliestru lub poliamidu, które za sprawą wydłużonej drogi hamowania ograniczają siłę uderzeniową poniżej wartości 6 kN. Ich długość nie może być jednak mniejsza niż 2 kN. W trakcie procesu hamowania spadania amortyzator zmienia swoją długość, co wydłuża długość potencjalnego upadku. W związku z tym należy to bezwzględnie uwzględnić podczas wyboru amortyzatora, jak i punktu zakotwienia dla niego.

Zastosowanie praktyczne amortyzatorów bezpieczeństwa

W przypadku gdy wolna przestrzeń pod użytkownikiem jest mniejsza, należy tak zorganizować pracę, aby ograniczyć długość potencjalnego upadku. Najlepszym rozwiązaniem jest zamocowanie punktu zakotwienia jak najwyżej i użycie linki pozbawionej amortyzatora. Jeśli punkt mocowania zostanie umiejscowiony wyżej, to wydłużenie amortyzatora będzie analogicznie mniejsze lub w ogóle nie wystąpi. Amortyzator często jest łączony z dwiema linkami bezpieczeństwa, co pozwala na bezpieczne i komfortowe poruszanie się po konstrukcjach stalowych, a także rusztowaniach. Niezbędne jest jednak przestrzeganie zasady ciągłego dopięcia do co najmniej jednego punktu. Przepinając te dwa zatrzaśniki w prawidłowy sposób, można bezpiecznie przemieszczać się zarówno w pionie, jak i poziomie. W ofercie dostępne są amortyzatory wiodących producentów w branży.

zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności