Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Odzież robocza

Odzież robocza

5.90 / 6
z 281 opinii
Odzież robocza do pracy na zdjęciu
Odpowiednie ubranie to dziś obowiązkowy element pracy na budowie. Oferujemy wysokiej klasy produkty wykonane z surowców umożliwiających właściwą ochronę ludzkiego ciała przed zranieniami, kontaktem z groźnymi substancjami chemicznymi czy niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, IR oraz UV.

Ubrania BHP do pracy

W skład sprzedawanych przez nas produktów wchodzą zarówno komplety ubrań, jak i osobno dostępne spodnie, bluzy, kamizelki czy fartuchy. Zajmujemy się również sprzedażą bielizny termoaktywnej, skarpet oraz czapek. Oferowane przez nas ubrania oraz dodatki są wytrzymałe i odporne na zabrudzenia. Podnoszą komfort pracy i zapewniają bezpieczeństwo podczas jej wykonywania. Przypominamy, iż zgodnie z kodeksem oraz przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy każdy pracownik powinien zostać wyposażony w adekwatny do wykonywanej pracy sprzęt, narzędzia i odzież, których głównym zadaniem jest bezpieczeństwo i ochrona ludzkiego zdrowia, a czasem nawet i życia. Dobór takiej odzieży uzależniony jest od wielu czynników, takich jak: miejsce wykonywania robót, czy jest ona prowadzona wewnątrz pomieszczeń czy na zewnątrz, od warunków atmosferycznych i charakteru wykonywanych prac.

Ubrania robocze i ochronne

Ubrania do pracy mają swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, takich jak między innymi: budownictwo, górnictwo, medycyna czy hutnictwo przy wykonywaniu różnego rodzaju prac. I tak np. dla robót polegających na wytapianiu stali bardzo przydatny okaże się kombinezon odporny na wysokie temperatury. Przy pracach monterskich, w których wykorzystuje się wiele drobnych narzędzi idealnie sprawdzą się spodnie czy kamizelki z dużą ilością kieszeni i skrytek dające możliwość posiadania ich zawsze blisko siebie. Pracownika elektrycznego ochroni ubranie odporne na łuk elektryczny, a pracownikom drogowym należy zapewnić kamizelkę odblaskową, która sprawi że będą oni widoczni z daleka dla innych użytkowników dróg. Spawacza natomiast najlepiej ochroni odzież robocza trudnopalna i rękawice, a wszystkie ubrania muszą posiadać atesty i certyfikaty dopuszczające je do stosowania na danym stanowisku pracy. Jeśli masz problem z wyborem, serdecznie zapraszamy do kontaktu.
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
 
KURTKA TYPU SOFTSHELL PORTWEST DX474...
306,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
Nowość
BLUZA POLAROWA ARTMAS CLASSWORK...
110,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 PŁASZCZ PRZECIWDESZCZOWY REIS PPNP
51,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 
SPODNIE DO PASA SARA STANDARD SKIPER...
82,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
KURTKA 5W1 VIZWELL VWJK44 NEW...
415,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 
Rozmiar: XL
Wyprzedaż
KURTKA REIS SYBERIA JESIEŃ/ZIMAKolor:...
114,08 PLN/szt.
Było: 141,50 PLN
Dostępne 48H
 
 KURTKA REIS SYBERIA JESIEŃ/ZIMA
141,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
BLUZA SARA SPECIAL SPAWACZ STANDARD...
130,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
BLUZA SARA SPECIAL SPAWACZ 1-04-190...
152,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 KAMIZELKA SARA EXTRA BOSMAN 1-11-130
127,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
Promocja
SPODNIE PAS PORTWEST DX440 DX4...
409,00 PLN/szt.
Było: 458,99 PLN
Dostępne 48H
 
 KOSZULKA T-SHIRT DELTAPLUS BALI
44,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 
 
 KOMPLET PRZECIWDESZCZOWY REIS KPL
68,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
KOSZULKA POLO MALFINI PIQUE POLO 210...
36,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
SPODNIE PAS CERVA 03020396 DAYBORO...
190,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
SPODNIE SZWED LEBER HOLLMAN BISTER...
118,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 SPODNIE PAS CERVA KEILOR  03020383
159,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 SPODNIE PAS DELTAPLUS M6PAN
126,51 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 

Istnieje wiele zawodów, które wymagają specjalnej odzieży ochronnej lub roboczej. Często związane jest to z niebezpieczeństwem dla zdrowia lub życia pracownika. Przepisy BHP określają szczegółowe zasady dotyczące odzieży ochronnej i roboczej, które powinny być przestrzegane w każdym zakładzie pracy. Pracodawcy muszą zapewnić swoim pracownikom odpowiednią odzież, zgodnie z rodzajem wykonywanych obowiązków i stopniem ryzyka.

Czym jest odzież ochronna?

Odzież ochronna to specjalistyczny typ ubioru, który ma za zadanie chronić pracownika przed szkodliwymi czynnikami występującymi na stanowisku pracy. Może to obejmować zabezpieczenia przed wysokimi temperaturami, ostrymi przedmiotami, substancjami chemicznymi, hałasem czy pyłami. Odzież ochronna jest jednym z elementów środków ochrony indywidualnej, do których należą również specjalistyczne obuwie ochronne, kaski, gogle czy słuchawki.

Czym jest odzież robocza?

Z drugiej strony, odzież robocza to ubranie, które ma za zadanie chronić pracownika i jego prywatną odzież przed zabrudzeniem lub zniszczeniem podczas wykonywania obowiązków służbowych. Odzież robocza może mieć również funkcję marketingową, na przykład poprzez umieszczenie na niej logo firmy.

Odzież ochronna a robocza - różnice

Choć często mylone, odzież ochronna i robocza spełniają różne funkcje. Odzież ochronna ma na celu ochronę zdrowia i życia pracownika, podczas gdy odzież robocza ma na celu ochronę prywatnej odzieży pracownika przed zabrudzeniem czy zniszczeniem. Co więcej, odzież ochronna musi spełniać surowe normy BHP, podczas gdy odzież robocza musi być wygodna i trwała, ale nie musi spełniać tak surowych norm.

Przepisy BHP dotyczące odzieży ochronnej i roboczej

Przepisy BHP określają, że pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikowi odpowiedniej odzieży ochronnej lub roboczej. Przepisy te definiują również, że odzież taka powinna spełniać wymagania zawarte w polskich normach, co oznacza, że powinna zapewniać odpowiedni stopień ochrony w stosunku do wykonywanego stanowiska.

Wybór odzieży ochronnej: pracownik czy pracodawca?

Wybór konkretnej odzieży ochronnej zależy od samego pracodawcy. Przepisy BHP nie regulują tego zagadnienia. Odzież ochronna powinna być dostosowana do warunków panujących na danym stanowisku, a także do występujących tam zagrożeń i czynników szkodliwych. Równie ważne są potrzeby pracownika - powinna ona nie tylko chronić, ale również zapewniać komfort podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Używanie własnej odzieży roboczej

Pracodawca może dopuścić pracownika do używania własnej odzieży roboczej, jeżeli jest to możliwe na danym stanowisku i pracownik wyrazi na to zgodę. Taka decyzja musi być jednak poparta odpowiednim oszacowaniem ryzyka i zawarta w regulaminie zakładu pracy.

Kiedy przysługuje odzież robocza?

Przepisy BHP nie regulują, co ile należy się odzież robocza. Zależy to od indywidualnych ustaleń pomiędzy pracodawcą a pracownikami. W większości przypadków okres użytkowania zależy od warunków panujących na stanowisku, na którym użytkowane jest ubranie robocze.

Podsumowanie

Zgodnie z przepisami BHP, pracodawcy mają obowiązek dostarczyć swoim pracownikom odpowiednią odzież ochronną lub roboczą. Wybór odpowiedniej odzieży zależy od rodzaju wykonywanej pracy i stopnia ryzyka. Pracownik ma prawo otrzymać odszkodowanie, jeśli jego prywatna odzież zostanie uszkodzona lub znacznie zabrudzona podczas wykonywania obowiązków służbowych. To oznacza, że pracodawcy muszą dokładnie analizować ryzyko związane z każdym stanowiskiem pracy i dostosować do niego odpowiednie środki ochrony indywidualnej.

zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności