Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Ochrona oczu > OSŁONY TWARZY

OSŁONY TWARZY

5.90 / 6
z 31 opinii

Środki, które służą do ochrony twarzy i oczu mają za zadanie ochronić oczy i  twarz przed uszkodzeniami chemicznymi, mechanicznymi, termicznymi, biologicznymi i promieniowaniem, które jest szkodliwe. Do ochrony oczu przeważnie służy ochronna szyba. Jej główną rolą jest chronienie przed różnego rodzaju uderzeniami i nadano jej nazwę szybka przeciwodpryskowa. Takie działanie przeciwodpryskowe mają również ochrony na oczy. W Szybkach ochronnych często są filtry, które mają za zadanie obniżyć natężenie promieniowania nadfioletowego. Do produkcji szybek występujących na rynku używane jest głównie materiał, który jest bardzo wytrzymały na uderzenia mechaniczne. Poliwęglan ma przeważnie grubość od 0,25 mm do 3 mm . Kształty nadane szybkom ochronnym przeważnie różnią się w goglach, osłonach na twarzy i okularach Jak się dzielą osłony na twarz?  Osłony twarzy ze względu na swoją budowę można podzielić na ; Osłony twarzy wykonuje się je z tworzyw, które są sztuczne takie jak acetat lub poliwęglan, lub używa się siatki metalowej. Często osłony twarzy posiadają filtry, które mają za zadanie chronić przed promieniowaniem, które jest szkodliwe. Zależnie od swojej konstrukcji i zastosowanego tworzywa osłony twarzy przystosowuje się do prac w różnych warunkach i środowiskach jak praca z chemikaliami, czy ochrona przed uderzeniami cząstek stałych . Takie osłony mogą również chronić podbródek. Osłony na twarz umieszcza się  na hełmie ochronnym. Gogle ochronne bardziej i dokładnie niż okulary zasłaniają i obejmują twarz w okolicach oczu. Szybki w goglach zabezpieczone są przed zaparowaniem. Mają system, który jest wentylacją pośrednią lub bezpośrednia . Wentylacja ta wymaga na jest kiedy pracuje się ze szkodliwą chemią. Taką ochronne oczu często można stosować z okularami korekcyjnymi. Okulary ochronne to ochrony oczu ,które posiadają szybki z tworzywa sztucznego albo z nietłukącego się szkła. Okulary ochronne mają za zadanie chronić przed odpryskami cieczy i ciał stałych. Szybki posiadają filtry ochronne ,które są barwione i mają zadanie chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym. Aby zwiększyć ochronę dla oczu,  ochrony na oczy posiadają boczne osłony. Przyłbice spawalnicze to osłona na twarz, która ma za zadanie chronić twarz i oczy przed szkodliwym promieniowaniem, odpryskami czy gorącymi iskrami. Przyłbica do spawania zbudowana jest z korpusu, ramki na szybę oraz filtr.

Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
MINIPRZYŁBICA NA USTA I NOS...
13,51 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 OSŁONA TWARZY DELTAPLUS VISORPC
56,49 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 OSŁONA TWARZY REIS OTB
53,51 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 OSŁONA TWARZY REIS OTY
34,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
Nowość
 OSŁONA TWARZY OT-S
29,99 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 
 
 
 
 
 
 OSŁONA TWARZY REIS OST OP. 100 SZT
25,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
 OSŁONA TWARZY REIS POLMASFULL POLAROWA
17,99 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
OSŁONA TWARY Z NAUSZNIKAMI REIS...
44,99 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 OSŁONA TWARZY PORTWEST PW93 Z SIATKI
59,99 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
Nowość
PRZYŁBICA SPAWALNICZA PROCERA BOLLE...
696,99 PLN/szt.
Dostępne 5 dni
 
 OSŁONA TWARZY PORTWEST PV91 BEZBARWNA
22,99 PLN/szt.
Dostępne 7 dni
 
 
 
 
Hurtownia internetowa Gvarant BHP ma w swojej ofercie profesjonalne osłony twarzy. Wśród oferowanych przez nas produktów znajdują się osłony twarzy z nausznikami lub bez. Niezbędne np. podczas prac spawalniczych. Oferujemy także jednorazowe osłony twarzy i dróg oddechowych. Wykonane z materiałów takich jak poliwęglan, poliamid, stal nierdzewna czy octan. Niektóre spośród sprzedawanych przez nas osłon twarzy posiadają filtr automatyczny.

W środowisku pracy, w którym występuje ryzyko pojawienia się odprysków czy innych zagrożeń, niezbędne są produkty do osłony twarzy i oczu. Podstawową ochroną oczu są okulary, które znajdują zastosowanie w miejscach, w których występuje ryzyko choćby minimalnego stężenie opiłków, bryzgów czy wirów. Produkty powinny spełniać obowiązujące normy jakości europejskiej.

Osłona twarzy - rodzaje

Produkty do osłony twarzy sprawdzają się w przypadku różnych zagrożeń, w tym takich jak czynniki: chemiczne, biologiczne, termiczne i mechaniczne. Zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu sprawdzają się w różnego rodzaju warunkach. Ze względu na ich przeznaczenie, jak i rodzaj można wyróżnić następujące kategorie produktów:

  • okulary ochronne i gogle,
  • przyłbice i tarcze spawalnicze,
  • osłony twarzy.

Wszystkie zmniejsza ryzyko wypadków, które są spowodowane zwykle nieodpowiednim zabezpieczeniem ciała. Ludzkie oko wykazuje szczególną podatność na szkodliwe działanie różnych czynników, dlatego tak ważne jest ich prawidłowe zabezpieczenie. Dostępne produkty do osłony twarzy i oczu zabezpieczają powierzchnię twarzy przed uszkodzeniami. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa w specyficznych warunkach pracy. Niektóre modele zostały wyposażone w nietłukące się szybki, a ich specjalne zabarwienie zabezpiecza oczy przed negatywnym działaniem promieni ultrafioletowych, podczerwonych, a nawet jaskrawym światłem. Ponadto są bardzo wygodne i komfortowe w codziennym użytkowaniu. Należy jednak dopasować je do konkretnych warunków pracy, aby skutecznie zabezpieczały powierzchnię twarzy przed ewentualnymi zagrożeniami wynikającymi ze specyfiki środowiska.

zobacz wszystkie
Gvarant BHP
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności