Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Zadania i cechy środków ochrony oczu i twarzy, Blog sklep bhp

Podstawowe zadanie środków ochrony oczu i twarzy to ochrona przed:
 
• Czynnikami mechanicznymi,
• Czynnikami chemicznymi i biologicznymi,
• Czynnikami termicznymi,
• Szkodliwym promieniowaniem świetlnym (zarówno w paśmie widzialnym jak i niewidzialnym).
 
Do ochrony oczu przed urazami mechanicznymi stosuje się najczęściej okulary ochronne posiadające boczne osłony, gogle lub też osłony twarzy (zarówno pełne jak i siatkowe).
 
Do ochrony przed chemikaliami i czynnikami biologicznymi stosuje się odpowiednie gogle i osłony twarzy. Okulary w tym zastosowaniu są niedopuszczalne. Zadaniem ich jest niedopuszczenie do bezpośredniego kontaktu substancji niebezpiecznych z oczami i skórą pracownika.
 
Ochronę przed promieniowaniem optycznym i termicznym dają okulary, gogle i osłony ochronne wyposażone w różne filtry w zależności od oferowanej ochrony. Do ochrony podczas spawania i procesów pokrewnych służą gogle i osłony spawalnicze.
 
Ochrona oczu przed promieniowanym słonecznym - należącym do jednych z najbardziej powszechnych zagrożeń pracowników pracujących na wolnym powietrzu lub kierujących pojazdami zapewniana jest przez okulary z odpowiednimi filtrami, w tym również zapewniającymi ochronę przed promieniowaniem UV. Specyficzne rodzaje filtra mogą również poprawiać kontrast.
 
Okres trwałości
W normalnych warunkach 2-3 lata. Szczegóły podane w instrukcji użytkowania dołączonej do każdego produktu.
 
Anti-FOG
Powłoka Anti-fog (Anti-fogging) to substancje chemiczne, zapobiegające kondensacji pary wodnej na powierzchni w postaci małych kropel, podobnych do mgły. Powstaje w wyniku złożonych procesów produkcyjnych poprzez dodanie substancji chemicznych Anti-Fog do tworzyw sztucznych w procesie ich produkcji. Stosowana także w postaci powierzchniowego filmu lub poprzez utworzenie hydrofilowej powłoki na powierzchni. Dostępna również w postaci roztworów w sprayu, kremach i żelach oraz jako składnik nawilżanych chusteczek.
 
Powłoka Anti-fog wykorzystywana jest między innymi w szkłach lub tworzywach sztucznych stosowanych w produktach optycznych, takich jak soczewki czy szkła w okularach, goglach, obiektywach aparatów czy lornetkach.
 
Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności