Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Znaki BHP > ZNAKI EWAKUACYJNE

ZNAKI EWAKUACYJNE

6.00 / 6
z 1 opinii
zdjęcia znaków ewakuacyjnych do kupienia w sklepie Gvarant

Znaki ewakuacyjne to podstawowe oznaczenia każdego budynku, które pozwala zapewnić bezpieczeństwo osobom, które w nim przebywają. Ich grafika przedstawia wizualną informację o kierunku ewakuacji oraz punktach, które mają szczególnie istotne znaczenie dla sprawnej i bezpiecznej ewakuacji. 

Jakie są zasady rozmieszczania znaków ewakuacyjnych?

Znaki ewakuacyjne muszą być rozmieszczone w taki sposób, aby jednoznacznie wskazywały drogę ewakuacji. Równie ważna jest ich odpowiednia widoczność. Dzięki temu piktogramy są doskonale zauważalne niezależnie od pory- zarówno przy dziennym, jak i sztucznym oświetleniu. Co więcej, uzupełnienie w postaci oznakowań na niskim poziomie, które musi się znaleźć do 40 cm od poziomu podłogi typu SWGS (ang. Safety Way Guidance Systems) umożliwia odszukanie drogi ewakuacji, mimo braku oświetlenia.

Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
 
ZNAK BHP Z-10E FS PCV LUX DRZWI...
62,99 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
ZNAK BHP Z-11E FS PCV KIERUNEK DROGI...
39,99 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Produkt niedostępny

ZNAK BHP 'PCHAĆ ABY OTWORZYĆ DRZWI...
43,51 PLN/szt.
Dostępne 31 dni
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jakie wyróżniamy rodzaje znaków ewakuacyjnych?

Specjaliści wskazują na trzy podstawowe grupy znaków ewakuacyjnych:

  • podstawowe znaki ewakuacyjne (stosowane najczęściej i w wielu powszechnie znanych obiektach): np. „wyjście ewakuacyjne”, „ciągnąć, aby otworzyć”, „drzwi ewakuacyjne;
  • znaki ewakuacyjne dla osób niepełnosprawnych (umieszczane w pomieszczeniach, aby ułatwić osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich opuszczenie budynku): np. „drzwi ewakuacyjne”, „kierunek wyjścia na niższy poziom w prawo”;
  • znaki ewakuacyjne uzupełniające (określane też dodatkowymi, wskazują uzupełniające informacje, umieszczane są obok znaków podstawowych): np. „drzwi”, „pchać, aby otworzyć”, „wyjście awaryjne”.

Wszystkie znaki ewakuacyjne muszą spełniać obowiązujące normy PN-EN ISO 7010:2012 lub dopuszcza się poprzednią PN-92/N-01256/02.

zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności