Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty
Gvarant » Znaki BHP > ZNAKI EWAKUACYJNE

ZNAKI EWAKUACYJNE

6.00 / 6
z 1 opinii
Produkt został dodany do twojego koszyka
Cena:  PLN
Sortuj wg:
Widok
 
 
 ZNAK BHP Z-40E FS PCV DROGA EWAKUACYJNA
20,50 PLN/szt.
Dostępne 48H
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ZNAK BHP MIEJSCE ZBIÓRKI DO EWAKUACJI...
116,99 PLN/szt.
Dostępne 31 dni
 
ZNAK BHP Z-39E FS CIĄGNĄĆ ABY...
20,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
 
 
 ZNAK BHP Z-35E FS PCHAĆ PUSH
1,05 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 
 
 
 ZNAK BHP Z-33E FS PCV WYJŚCIE AWARYJNE
20,50 PLN/szt.
Dostępne 3 dni
 
 

Znaki ewakuacyjne to podstawowe oznaczenia każdego budynku, które pozwala zapewnić bezpieczeństwo osobom, które w nim przebywają. Ich grafika przedstawia wizualną informację o kierunku ewakuacji oraz punktach, które mają szczególnie istotne znaczenie dla sprawnej i bezpiecznej ewakuacji. 

Jakie są zasady rozmieszczania znaków ewakuacyjnych?

Znaki ewakuacyjne muszą być rozmieszczone w taki sposób, aby jednoznacznie wskazywały drogę ewakuacji. Równie ważna jest ich odpowiednia widoczność. Dzięki temu piktogramy są doskonale zauważalne niezależnie od pory- zarówno przy dziennym, jak i sztucznym oświetleniu. Co więcej, uzupełnienie w postaci oznakowań na niskim poziomie, które musi się znaleźć do 40 cm od poziomu podłogi typu SWGS (ang. Safety Way Guidance Systems) umożliwia odszukanie drogi ewakuacji, mimo braku oświetlenia.

Jakie wyróżniamy rodzaje znaków ewakuacyjnych?

Specjaliści wskazują na trzy podstawowe grupy znaków ewakuacyjnych:

  • podstawowe znaki ewakuacyjne (stosowane najczęściej i w wielu powszechnie znanych obiektach): np. „wyjście ewakuacyjne”, „ciągnąć, aby otworzyć”, „drzwi ewakuacyjne;
  • znaki ewakuacyjne dla osób niepełnosprawnych (umieszczane w pomieszczeniach, aby ułatwić osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich opuszczenie budynku): np. „drzwi ewakuacyjne”, „kierunek wyjścia na niższy poziom w prawo”;
  • znaki ewakuacyjne uzupełniające (określane też dodatkowymi, wskazują uzupełniające informacje, umieszczane są obok znaków podstawowych): np. „drzwi”, „pchać, aby otworzyć”, „wyjście awaryjne”.

Wszystkie znaki ewakuacyjne muszą spełniać obowiązujące normy PN-EN ISO 7010:2012 lub dopuszcza się poprzednią PN-92/N-01256/02.

zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności