Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Podnoski w butach roboczych - jakie wybrać?, Blog sklep bhp

Kompozytowe, aluminiowe, a może stalowe? Wybór podnosków w butach roboczych jest dzisiaj duży. Warto zatem znać wszystkie funkcje, wady oraz zalety każdego z rozwiązań, aby dobrać właściwe obuwie do pracy. Prezentujemy plusy i minusy każdego z rodzajów podnosków. Zapraszamy do lektury.

Buty robocze z podnoskiem kompozytowym

Buty z podnoskiem kompozytowym to jeden z najpopularniejszych modeli obuwia. Podnosek kompozytowy cieszy się dużym zainteresowaniem klientów głównie ze względu na swoją trwałość oraz skuteczną ochronę palców przed upadającymi przedmiotami. Z czego wykonane są podnoski kompozytowe? Kompozyt to tak naprawdę poliester lub polimer, który często wzmacniany jest dodatkowo włóknem szklanym. Są niezwykle trwałe, ale przy tym lekkie, chronią nie tylko przed urazami, ale również niskimi temperaturami. Co istotne, pomimo, że są lekkie nie tracą na swoich właściwościach, ponieważ ich produkcja obwarowana jest licznymi normami bezpieczeństwa - podobnie jak w przypadku innych rodzajów podnosków. Na koniec istotna informacja dla osób, które pracują w obszarach wyposażonych w detektory metalu - podnoski kompozytowe są odporne na przepływ prądu elektrycznego - tę funkcję producenci opisują jako Metal Free.

Półbuty Vm Korfu z podnoskiem kompozytowym

Podnoski stalowe w butach do pracy

Wokół podnosków stalowych narosło niestety kilka mitów. Jeden z nich mówi o tym, że ten rodzaj podnosków jest szkodliwy dla zdrowia. Jest to oczywiście nieprawda. Gwarantują to wspomniane już normy bezpieczeństwa, które musi spełniać każdy produkt tego typu dopuszczony do sprzedaży. Są lekkie, tanie, niewidoczne, odporne na pęknięcia, choć oczywiście mają również swoje wady. Mowa o pracy w bardzo niskich oraz bardzo wysokich temperaturach - stalowy podnosek niestety powoduje szybkie wychłodzenie i marznięcie palców oraz przegrzanie stóp latem, ze względu na słabą oddychalność obuwia. Ze względu na super relację jakości do ceny mają mimo to stałe grono klientów.

Półbuty Urgent z podnoskiem stalowym

Obuwie robocze z podnoskiem aluminiowym

Ostatnim rodzajem podnosków są te wykonane z aluminium, które są alternatywą dla podnosków stalowych. Są od nich lżejsze, co w obliczu wielogodzinnej pracy fizycznej ma duże znaczenie, jeśli chodzi o komfort użytkowania. W przeciwieństwie do podnosków stalowych mogą być stosowane przy detektorach metalu. Idealnie sprawdzają się również podczas pracy w niskich temperaturach, ponieważ nie magazynują oraz nie przewodzą zimna.

Półbuty Cofra z podnoskiem aluminiowym

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności