Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Jakie rękawice robocze do pracy zimą?, Blog sklep bhp

 Jakie rękawice robocze do pracy zimą?

Praca w niskich temperaturach - na zewnątrz zimą, czy też w chłodniach czy mroźniach to duże obciążenie dla naszego organizmu. Nasze ciało gdy nie jest odpowiednio zabezpieczone bardzo szybko traci ciepło, szczególnie przez kończyny i głowę. Na uszkodzenia spowodowane zimnem, odmrożenia najbardziej narażone są nasze kończyny. Dlatego tak istotnym jest używanie odpowiednich ocieplanych rękawice przy takich pracach. Występuje kilka podstawowych typów ocieplanych rękawic roboczych:

 

Polarowe

Rękawice robocze polarowe używane są do lekkich prac, lub po prosto do używania podczas przemieszania się zimą. Wykonane z ciepłego i przyjemnego w dotyku polaru są ciepłe ale nie są wodoodporne.  Takie rękawice bardzo często są używane jako wkład do innych - często gumowych i wodoodpornych - rękawic. Przy zakupie takiego rodzaju rękawic roboczych warto wybrać model z rzepem, który uniemożliwi ich spadniecie i zminimalizuje straty ciepła. Zapięcie na rzep poprawia również dopasowanie rękawic do naszych dłoni.

 

 

Powlekane ocieplane

Najbardziej popularne ocieplane rękawice robocze to te powleczone różnego rodzaju materiałami. Chyba najczęściej wybierane są te oblane lateksem. Lateks dobrze spisuje się w niskich temperaturach, nie twardnieje i nie traci swoich właściwości.  Takie rękawice posiadają ocieplenie od wewnętrznej strony, zewnętrzna strona oblana jest szorstką warstwą lateksu ułatwiającą chwyt. Występuje bardzo dużo rodzajów tego typu rękawic. Różnią się przede wszystkim:

 

- grubością ociepliny

- rodzajem i sposobem powleczenia (oblana jest tylko część chwytna rękawicy, jej większa część lub cała)

- dodatkowymi właściwościami

 

Takie rękawice wybieramy w zależności od pracy jaką wykonujemy.

Najbardziej popularne ocieplane rękawice powlekane lateksem

 

Rękawice Skórzane ocieplone

Występują przynajmniej dwa rodzaje rękawic ocieplanych skórzanych. Pierwszym z nich jest rękawica budowlana. Są to grube skórzane rękawice używane przy załadunku, rozładunku, przenoszeniu ciężkich rzeczy. Rękawice te występują w wersji zimowej - ocieplone są ciepłym kożuszkiem. Jest to wytrzymały produkt, odporny na warunki atmosferyczne i ciężką pracę.

 

https://www.gvarant.pl/p17936,rekawice-cxs-dingo-winter-budowlane-skora-ocieplane-jesienzima-skora-dwoinowa-en-388-en-420-en-511-klasa-3244-0003-0611-3700-001-000-11.html

 

Bardzo popularne są również rękawice robocze ocieplane cało skórzane, wykonane w całości ze skóry przy czym część chwytna zrobiona  z jednego kawałka skóry, co zwiększa wytrzymałość rękawicy.

 

 

Innym rodzajem rękawic skórzanych ocieplanych są te wykonane z połączenia koziej skóry i materiału tekstylnego. Ten typ rękawic wybierany jest bardzo często przez kierowców. Dzięki zastosowaniu skóry są one bardzo wytrzymałe, a  ocieplenie sprawia że możemy używać je podczas chłodniejszych dni. Ich wszechstronność doceniają tez monterzy, serwisanci, mechanicy.

 

Gumowe ocieplone

 

Gdy potrzebujemy w 100% wodoodpornych rękawic powinniśmy wybrać rękawice gumowe. Rękawice te wykonane są najczęściej z tworzywa PCV, a ocieplane wersje maję dodatkowo miękką, ciepłą polarową wyściółką.

 

Dużą zaletą tego modelu rękawic jest łatwość ich wysuszenia - można wywinąć na zewnątrz wkład -  i pewny chwyt dzięki chropowatej, szorstkiej części chwytnej .

 

Stosowanie rękawic roboczych ocieplanych nie musi wiązać się z niewygodą. To tylko kwestia odpowiedniego dopasowania rodzaju rękawicy do danej pracy. W ofercie naszego sklepu internetowego gvarant.pl znajduje się setki modeli rękawic ocieplanych - każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności