Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Rękawice robocze na budowę, Blog sklep bhp

Dłonie to część naszego ciała, która jest narażona podczas pracy na uszkodzenia czy zniszczenia. Pracując bez odpowiednich rękawic ochronnych, bardzo łatwo o uraz i kontuzję, która może być bolesna, ale również wyeliminuje nas z pracy na dłuższy czas. W ekstremalnych wypadkach jesteśmy narażeni nawet na kalectwo do końca życia.

Dlatego tak istotne jest stosowanie rękawic roboczych - jak również odpowiednie ich dobranie – w oparciu o zagrożenia występujące przy danej pracy.

Na typowej budowie wykonuje się szerokie spektrum prac. Dlatego nie ma możliwości by jeden rodzaj rękawic zapewniał przy nich wszystkich bezpieczeństwo i wygodę. Źle dobrana rękawica może nie tylko utrudnić, ale czasami wręcz uniemożliwić poprawne wykonanie naszego zadania.

Rękawice Mechanix

Do prac ciężkich, rozładunkowych tam gdzie nie liczy się precyzja a bezpieczeństwo dłoni warto stosować rękawice wzmacniane skórą. Skóra jako naturalny materiał zapewnia dobrą ochronę mechaniczną w szczególności przed przetarciami i urazami mechanicznymi. Rękawice takie są trwałe i pozwalają na wiele godzin bezpiecznej pracy.

Rękawice budowlane CXS Dingo ze skóry dwoinowej

Rękawice wzmacniane skórą

W przypadku gdy do wykonania naszej pracy wymagana jest precyzja musimy użyć innego rodzaju rękawic. Najpopularniejsze rękawice robocze na budowie to właśnie ten rodzaj - dziane powlekane lateksem:

Rękawice robocze nylonowe powlekane lateksem Artmas Rwynyl B+R

Dzięki cienkiej dzianinie i powleczeniu lateksem możemy bezpiecznie wykonywać prace montażowe czy wykończeniowe. Lateks zapewnia dobrą przyczepność, co zdecydowanie poprawia chwyt.

Przy pracach najprostszych szczególnie tych „brudnych” zastosowanie znajdą popularne „wampirki”. Te tanie rękawice są również powleczone warstwą lateksu. Zapewniają minimalną ochronę, ale dobrze sobie radzą zabezpieczając dłonie przed pobrudzeniem.

Rękawice Wapmirki

Mając do czynienia ze smarami czy olejami najlepszym wyborem będą rękawice powleczone nitrylem. Nitryl jest odporny na tego typu substancje. Rękawice robocze powleczone nitrylem zazwyczaj wyposażone są również w ściągacz który niweluje ryzyko przypadkowego zsunięcia rękawicy z dłoni.

Rękawice Ogrifox Nitricar

Rękawice powleczone nitrylem

Do prac montażowych - szczególnie wykończeniowych - idealnie nadadzą się rękawice powleczone poliuretanem. Rękawice te są wyjątkowo cienkie ale równocześnie dość wytrzymałe. Zapewniają bardzo dobre czucie trzymanych przedmiotów. Tam gdzie zachowanie czystości jest dla nas priorytetem użyjmy rękawic w kolorze białym:

Rękawice Ogrifox Poliur powlekane poliuretanem

Zupełnie inny typ rękawic zastosujemy pracując z szeroko rozumianą „chemią”. Do każdej substancji rękawice dobieramy indywidualnie. Najbardziej popularne rękawice w tym dziale to:

Rękawice Kwasoodporne Antek

Podczas użytkowania rękawic roboczych pamiętajmy o ich wymianie w przypadku ich zużycia, przetarcia czy przecięcia.

Dobre rękawice robocze to jeden z podstawowych Środków Ochrony Indywidualnej. Odpowiednio dobrane i użytkowane zapewniają ochronę i komfort zmniejszając ryzyko urazów.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności