Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Jakie rękawice wybrać do ciężkich prac, Blog sklep bhp

Jakie rękawice wybrać do ciężkich prac

Ciężka praca naraża nasze dłonie na uszkodzenia mechaniczne. Przy przeładunku ciężkich towarów, przy pracy na budowie przy zbrojeniach, potrzebujemy solidnych mocnych i odpornych na uszkodzenia rękawic. Nie wszędzie sprawdzą się cienkie, delikatne rękawice pokryte lateksem czy poliuretanem. Do ciężkich fizycznych prac musimy zastosować inne rozwiązania.

 

Jakie muszą być rękawice do ciężkich prac?

Wiadomo - takie rękawice muszą być solidne! Bardzo odpornym, trwałym i zarówno elastycznym materiałem jest skóra. Jest odporna na rozdarcia, na wysoką temperaturę. Sprawdza się w ciężkich pracach. Większość rękawic przeznaczonych do takich prac wykonana jest w całości, bądź wzmacniana skórą. Jest wiele rodzajów skór: kozia, bydlęca, wieprzowa.

 

Skóra kozia

Będzie najdelikatniejsza, zapewnia dobre czucie i dużą lepszą ochronę niż rękawice powlekane. Ważna cechą rękawic z koziej skóry jest wybór rozmiarów, występują od rozmiaru 6 do nawet 11. Występują w dwóch podstawowych wersjach - zapinane na rzep bądź z mankietem. Zapinane na rzep lepiej dopasują się do naszej reki, nie zsuną się, nie spadną. Te z mankietem łatwiej założyć i można je szybciej ściągnąć.

Nasi klienci najczęściej wybierają rękawice zapinane na rzep

 

troszkę mniejszą popularnością cieszą się rękawice robocze z mankietem

 

 

Skóra bydlęca

Jest to wytrzymała mocna, elastyczna skóra. Zapewnia doskonałą ochronę. Najczęściej stosowana jest w połączeniu z drelichem. Skóra znajduje się wtedy na części chwytnej - najbardziej narażonej na uszkodzenia, wierzch zaś jest wykonany z drelichu. Dziki temu rękawice są mocne ale i bardzo wytrzymałe. Rękawice te występują zazwyczaj w uniwersalnym rozmiarze 11. Przy pracy w tych rękawicach nie jest konieczna duża mentalność, dlatego nie muszą one ściśle dolegać do naszej dłoni. Ten typ rękawic sprzedaje się najbardziej jeżeli chodzi o ciężkie prace. Bardzo popularna rękawica to:

https://www.gvarant.pl/p17920,rekawice-cxs-dingo-budowlane-skora-skora-dwoinowa-en-388-en-420-klasa-3243-0002-xx-3210-001-000-xx.html

 

Produkt ten ma doskonały stosunek ceny do jakości. Rękawica jest wytrzymała, mocna a jednocześnie przyjemna w użytkowaniu.

Skóra wieprzowa, świńska

Jest to bardzo odporny materiał, stosowany najczęściej w rękawicach spawalniczych. Skóra jest mocna, dość sztywna. Rękawica ze skóry wieprzowej:

https://www.gvarant.pl/p19599,rekawice-ardon-james-a1002-budowlane-skorzane-lico-wieprzowe-krotkie-en-388-x-x-2-2.html

 

Rękawice robocze na zimę

Rękawice skórzane mają swoje odpowiedniki do prac w niskich temperaturach. Są to zazwyczaj te same modele, dodatkowo ocieplone kożuszkiem.

Rękawice robocze Kozia skóra

Rękawice robocze Skóra bydlęca

 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na rynku dostępnych jest cała masa rękawic skórzanych czy wzmacnianych skórą. Wiele modeli wygląda identycznie lub bardzo podobnie. Dlatego klienci często sugerują się przy zakupie ceną produktu. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Pomimo tego, że rękawice są do siebie podobne, często różnią się diametralnie! Pierwsza i podstawowa różnica to jakość i grubość skóry. Najtańsze rękawice wykonane są z kiepskich jakościowo odpadków poprodukcyjnych, jakość szycia jest byle jaka. Takie rękawice zużywają się bardzo szybko, a co ważniejsze - nie zapewniają odpowiedniej ochrony. Dlatego przy wyborze kierujmy się sprawdzonymi producentami np. Reis, Cerva, Canis. Jeżeli zależy nam na wytrzymałości - dobrze by rękawice w części chwytnej były wykonane z jednego kawałka skóry. Warto również przed zakupem przymierzyć rękawice. Sprawdzić czy są wygodne, czy od wewnętrznej strony są przyjemne dla dłoni, w tych tanich zdarza się że wewnętrzne szwy są nieprzyjemne dla dłoni i powodują dyskomfort. Praca w takich rękawicach nie należy do przyjemnych :) Zdarza się również że najtańsze rękawice są bardzo sztywne, praktycznie uniemożliwiając pracę.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie

Akceptujemy płatności