Zaloguj mnie
kwota: 0,00 PLN
produktów:0
Schowek0
Produkty

Odzież robocza dla spawaczy, Blog sklep bhp

Jakie ŚOI dla spawacza?

 

W wielu firmach produkcyjnych, naprawczych czy innych zatrudnieni są spawacze. Są oni grupą zawodową bardzo narażoną na czynniki niebezpieczne w pracy. Dlatego właśnie tak ważne jest właściwe dobranie i odpowiednie stosowanie ŚOI dla spawacza. Najważniejszymi zagrożeniami na tym stanowisku jest:

promieniowanie nadfioletowe łuku optycznego (widzialne i termiczne) - może doprowadzić do oparzeń lub uszkodzenia narządu wzroku.

czynniki gorące - odpryski metalu podczas spawania, płomień palnika i inne

szkodliwe gazy i pyły powstające podczas spawania

w niektórych wypadkach występuje duży hałas

 

jak zatem powinien być wyposażony spawacz?

Odzież robocza dla spawaczy

Bardzo ważnym środkiem ochronnym dla spawacza jest ubranie. Jest to specjalistyczna odzież szyta z materiałów impregnowanych trudnopalnie. Odzież taka jest odporna na odpryski stopionego metalu czy wysoką temperaturę. Występuje w różnych konfiguracjach, spodnie do pasa czy ogrodniczki. Gwarantuje ona odpowiednią ochronę jak również wysoką wygodę i komfort użytkowania. Bardzo dobrym ubraniem dla spawacza jest produkt polskiej firmy SARA:

https://www.gvarant.pl/wyszukiwarka?query=sara+spawacz

Sprawdzone przez naszych klientów w najcięższych warunkach, cieszą się dużą popularnością wśród spawaczy.

 

Spawacze często używają również fartuchów wykonanych z naturalnych skór, stanowią one bardzo dobrą ochronę i są stosunkowo niedrogie.

 

Na głowie spawacz powinien mieć czapeczkę chroniącą przed dostaniem się iskier:

https://www.gvarant.pl/p20955,czapeczka-dla-spawacza-3m-954410-52000171406.html

 

Buty robocze dla spawaczy

 

Nie mniej ważnym elementem stroju spawacza są buty. Nie mogą być to zwykłe buty robocze. Przy specyfice pracy spawacza mogło by to skończyć się poparzeniem lub wypadkiem przy pracy. Spawacz nie może używać półbutów, muszą to być trzewiki lub półsaperki. Buty muszą posiadać podnoski, musi być także odporne na działanie iskier i odprysków metalu. Skóra z których buty są wykonane musi być odporna na działanie wysokiej temperatury. Również podeszwa powinna spełniać normę HRO chroniąca przed wysoką temperaturą. Sznurówki butów muszą byc zabezpieczone skórzanym językiem, zabepieczającym przed iskrami i odpryskami.

 

https://www.gvarant.pl/p13216,buty-deltaplus-cobra3-s3-s3-src-trzewik-lico-spawalniczy-damskiemeskie.html

 

Ciekawym rozwiązaniem są również nagolenniki, które dodatkowo chronią nogę i buta przed iskrami:

https://www.gvarant.pl/p1261,nagolennik-skortex-nnb-skorzany-z-nastopkiem.html

 

 

Rękawice robocze dla spawaczy

Spawacz muszą używać również specjalistycznych rekawic. Muszą być one dłuższe od standardowych wykonane ze skór odpornych na działanie wysokich temperatur. rękawice takie muszą również zapewnić odpowiednią chwytność spawaczowi. Na rynku takich rękawic jest mnóstwo i zazwyczaj każdy spawacz ma swój ulubiony model. Nasi klienci bardzo lubią te:

https://www.gvarant.pl/p570,rekawice-reis-spawalnicze-weldoger-skorzane-dlugie.html

 

Ochrona twarzy i wzroku dla spawaczy

Przy spawaniu gazowym i lutospawaniu używamy gogli spawalnicze (przy zakupie należy zwrócić uwagę by filtry były odchylane - zwiększa to komfort pracy).

Przy spawaniu łukiem elektrycznym, cięciu tlenem lub strumieniem plazmy używa się przede wszystkim przyłbic spawalniczych.

 

Ochrona słuchu

W pracy spawacza często zdarza się, że jest on narażony na nadmierny hałas. Z powodu używania przyłbic spawalniczych, nie jest on w stanie wykorzystać standardowe ochronniki słuchu. W takim przypadku możemy użyć ochronników słuchu dedykowanych do przyłbic spawalniczych

pasują one idealnie do przyłbic z linii Speedglas™ 9100

Należy pamiętać, że spawacz nie może rozpocząć pracy bez odpowiednich ŚOI, są one dla niego niezbędne, ich brak może skutkować poważnymi obrażeniami. Wybór tych środków jest bardzo szeroki, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ilość odsłon:
zobacz wszystkie
Infolinia czynna od pn do pt od 07:00 - 17:00

ul. Warszawska 29

35-205 Rzeszów

(budynek Biedronki)

Akceptujemy płatności